Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

O 9:11 kupił jakiś A...........4 :hmm

 

:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co powiecie na temat tego oleju PENTOSIN FFL-2 75W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dzisiaj olej w skrzyni,wlałem 5,5 litra po rozgrzaniu i odpowietrzeniu zlałem 1 litr zastanawiam sie czy nie za dużo zeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić kogoś sprawdzonego z okolic Sosnowiec, Katowice, Kraków kto zrobi wymianę oleju w DSG jak należy ale po cenie róznej od ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem przed wymianą oleju w skrzyni DSG, co powiecie na te oleje ''oryginalne''do VW z OLX http://olx.pl/oferty/q-olej-do-dsg/ ceny są przyzwoite.

Czy może ten http://allegro.pl/olej-do-skrzyni-dsg-pentosin-ffl-2-75w-6l-6x1l-i5431702086.html

albo poprostu motul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował z olx czy allegro. Bierz Motula. Pisz do Weso - mi ogarniał własnie motula do dsg a aso mi robiło wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - ile kosztuje teraz wymiana oleju w DSG w ASO VW ? Będę wymianiał w maju.

Koszt robocizny, olej z filtrem kupię u forumowych sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja filtry i nowe sruby, podkladki etc zostawiam do zalatwienia aso. jedynie olej dawalem swoj. koszt robocizny aso w sz-nie bez znizek 344,40 brutto (0,90 rb/g)

filtr 79,90

pierscien uszczelniajacy 2,42 , drugi 11,72

sruba 8,81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie musze wymienić olej w DSG spotkałem się że są dwie metody wymiany, tradycyjna i dynamiczna.

Podobno dynamiczna wymienia 100% oleju, a tradycyjna to wymiana około 80-90%

Czy jest sens robienia wymiany dynamicznej bo cenowo jest około 400zł droższa.

 

Do tych co ze Szczecina i okolic, czy polecacie serwis CARSERWIS Aniszkiewicz Nyćkowiak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna? A na czym polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpina pompę-filtr do układu,wlewa środek czyszczący,trochę oleju i odpala auto.

Przy Twoim aucie bierz dynamiczną bo chyba faktycznie warto,tylko ja bym chciał przy tym być :luka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie musze wymienić olej w DSG spotkałem się że są dwie metody wymiany, tradycyjna i dynamiczna.

Podobno dynamiczna wymienia 100% oleju, a tradycyjna to wymiana około 80-90%

Czy jest sens robienia wymiany dynamicznej bo cenowo jest około 400zł droższa.

 

Do tych co ze Szczecina i okolic, czy polecacie serwis CARSERWIS Aniszkiewicz Nyćkowiak??

nie wiem ile Car Serwis bierze ale ASO na struga 300-350 zł w tej chiwli za samą robotę jak przyjedziesz ze swoim olejem. A przynajmniej masz wpis:) Inne warsztaty jak żelepień na krakowskiej wołają 150-200 zł, więc ja bym dołożył 100 zł i zrobił w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze dwa miesiące temu trafiłem na promocję i za wymianę oleju w ASO zapłaciłem 90zł. Olej miałem swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile Car Serwis bierze ale ASO na struga 300-350 zł w tej chiwli za samą robotę jak przyjedziesz ze swoim olejem. A przynajmniej masz wpis:) Inne warsztaty jak żelepień na krakowskiej wołają 150-200 zł, więc ja bym dołożył 100 zł i zrobił w ASO

 

No właśnie się zastanawiam bo, przebieg mam 135 tyś, auto kupiłem jak miało 128tys km a w historii w ASO jest adnotacja że olej był wymieniany przy 124 tyś km. 3 serwisy potwierdziły tą informację. Ale z drugiej strony jak sam nie wymienię to 101% pewności nie będę miał.

 

P.S. Ile kosztuje olej do skrzyni? Bo może zrobić tak jak piszecie, kupić swój i dać te 300-350zł . CarSerwis za wymianę krzyknął około 700zł ze wszystkim (wymiana tradycyjna).

 

Inny serwis do którego przed chwilą dzwoniłem, który zajmuje się tylko skrzyniami automatycznymi powiedział mi że w Passacie w DSG nie ma możliwości przeprowadzenia dynamicznej wymiany bo nie ma podejścia do chodniczki, czy jakos tak.

Edytowane przez MaciejK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje olej do skrzyni?
Gadaj z Weso. On ma w piwnicy rozlewnię, to ci naleje do butelek po febi (taki idzie w ASO), albo po motulu :). Innego bym nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie się zastanawiam bo, przebieg mam 135 tyś, auto kupiłem jak miało 128tys km a w historii w ASO jest adnotacja że olej był wymieniany przy 124 tyś km. 3 serwisy potwierdziły tą informację. Ale z drugiej strony jak sam nie wymienię to 101% pewności nie będę miał.

 

Wymień , nie zastanawiając się. Też miałem auto 64k z drugiej ręki od ASO Seata, był wpis o wymianie przy 60k niestety byla niewłaściwie wykonana.

 

Naszczescie Udało się uratować skrzynie.

 

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak samemu się nie dopilnuje to ASO nie dopilnuje - nie ma w tym za bardzo interesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ASO daje wpis do książki o wymianie oleju, gdy olej my dostarczamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje wpis na usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności