Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

łatwiej ;) piszę bo niektórzy chcą olej w ori opakowaniu, u maćka jest pentosin w opakowaniu pentosinu, a nie pentosin w opakowaniu ori VW. magia marketingu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28-01-2010, 22:09

 

Wyszło 6L oleju po 40,-

 

60 tysięcy minęło jak 1 dzień...

 

I znowu kupiłem ori olej - tym razem 200,- z przesyłką!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiłeś febi za 200 zeta?

 

---------- Dodano o 22:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:06 ----------

 

Za 250zl jest komplet 6L oleju FEBI (5L + 1L) + filtr

A gdzie kupiłeś za taką cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni czy jeśli zamówię olej i filtr na allegro w tych aukcjach to czymś ryzykuję?

 

http://http://allegro.pl/filtr-dsg-skrzyni-automatycznej-oryginalny-o-ring-i3490045838.html?source=mlt

 

http://http://allegro.pl/oryginalny-olej-do-skrzyn-dsg-g052182a2-oe-vw-audi-i3474842045.html?source=mlt

 

Może jest osoba na forum która zajmuje się sprzedażą w/w w przystępnej cenie?

Edytowane przez daro_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jaki powinienem zalać olej do skrzyni dsg HXJ 2.0 FSI 150 KM 2005 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy jaki powinienem zalać olej do skrzyni dsg HXJ 2.0 FSI 150 KM 2005 rok.

 

Jest jeden olej do DSG-6 z lat 2005-2011!

Volkswagenowskie opakowanie G052182A2 lub bezpośrednio producenta PENTOSIN FFL-2.

 

KTOŚ WYMIENIA OLEJ W SKRZYNI DYNAMICZNIE???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeden olej do DSG-6 z lat 2005-2011!

Volkswagenowskie opakowanie G052182A2 lub bezpośrednio producenta PENTOSIN FFL-2.

 

Dzięki za odpowiedz tylko że z tego co się dowiedziałem to skrzynia z oznaczeniem HXJ to nie DSG tylko TIPTRONIK i ponoć takie skrzynie były wkładane do 2.0 FSI. :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HXJ to automat nie DSG.

Całkiem inny olej

 

Pierwsze napełnienie ok 7L

Wymiana - ok 3L

Olej z serii ATF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem oleje Febi ATF żółty i czerwony czy ma znaczenie który zaleje czerwony spełnia normę dextron 2 d i nie znalazłem żeby był zalecany dla Volkswagena passata, a zółty spełnia normę dextron 3 F i VW: G 052 162 A2 i jest zalecany .

Edytowane przez zubzyk76042

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łatwiej ;) piszę bo niektórzy chcą olej w ori opakowaniu, u maćka jest pentosin w opakowaniu pentosinu, a nie pentosin w opakowaniu ori VW. magia marketingu ;)

 

Ja dostałem dziś świeży olej VW (G 052 182 A2) do DSG, oryginalny z datą ważności do 2018/2019 (czyli produkcja z tego roku) prosto z VW Polska i nie za 101 zł, a za 56 zł z rabatem pracowniczym. Więc jak mam w tej cenie do wyboru oryginalny olej VW lub nieoficjalnie Pentosin wybieram oryginalne materiały eksploatacyjne.

 

Nie wiadomo czy czasem czegoś w międzyczasie nie pozmieniali czy nie ulepszyli w specyfikacji, VW nie musi przecież nikogo informować w tej sprawie, skoro nigdy nie ujawnili oficjalnie producenta smarów do DSG.

 

Dodatkowo w Łodzi w moim ASO nie chcieli wlać mi nieoryginalnego oleju do skrzyni zakupionego poza serwisem. Tylko nierozpieczętowany oryginał można przynieść na wymianę.

 

W Łodzi jak ktoś potrzebuje dla siebie tylko to śmiało na priv pisać, a nie ładować się w FEBI, Ravenole i inne specyfiki. Prędzej czy później wyjdą one bokiem niestety, nawet jak na początku nie widać różnicy.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności do automatycznej skrzyni HXJ ( jest to tiptronik sześcio biegowy )idzie olej czerwony w żadnym wypadku nie żółty ja wlałem Ravenole ATF T-IV Fluid ze specyfikacją volkswagena. :czapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Łodzi jak ktoś potrzebuje dla siebie tylko to śmiało na priv pisać, a nie ładować się w FEBI, Ravenole i inne specyfiki. Prędzej czy później wyjdą one bokiem niestety, nawet jak na początku nie widać różnicy.

 

Dokładnie wymieniłem olej dwa razy w ciągu pół roku, pierwszy FEBI, a drugi raz na ORI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło 340zł za oryginalny olej G 052 182 A2 plus wymiana w ASO 200 zł (dzięki za namiary na człowieka z ASO dla forumowicza grabotg-a!) Więc tu na oryginałach i wymiana w ASO Bednarek na Szczecińskiej w Łodzi wychodzi tyle co u przysłowiowego Henia na zamiennikach np. Febi.

 

Tylko tak jeszcze góra z dwie, trzy osoby mogę uszczęśliwić, najlepiej z Łodzi i pewnie tylko do końca kwietnia. Potem to już się robi niestety większa fatyga z tego.

Zapłata w najstarszej walucie świata, czyli zgrzewka Carsberga... od łebka oczywiście ;)

 

---------

KONIEC promocji, proszę nie pisać ;)

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kogo na forum można kupić ori olej do DSG w przyzwoitej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U kogo na forum można kupić ori olej do DSG w przyzwoitej cenie ?
kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam serwis VW Wrocław ul. Krzywoustego przy Młynie koszty 850zł. i zero zmartwienia i co najważniejsze gwarancja wymiany, bo rzadko kto chce się podjąć wymiany i dać gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w ASO Zasada, co prawda u Szewczyka chcieli tylko 800 ale miałem nie po drodze, cena u Zasady po rabatach również atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie w Olsztynie zaproponowli 1200zl za wymianę oleju wraz z olejem i filtrem oleju oraz uszczelką pod miskę olejową. Wydaje mi się, że trochę sporo, ale może właśnie filtr i uszczelka tyle kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności