Skocz do zawartości
Gość sebekb3

szyby elektryczne moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm, tylko pytanie co tam można źle podłączyć? :P Jedyne co mógłbym "sparzyć" to podłączenie tych dwóch wtyczek do modułu - znaczy zamienić czarną z brązową, ale podejrzewam, że w tym układzie nic by nie zadziałało ;) Pisałeś w którymś wątku o magicznym czerowono-żółtym kabelku wychodzącym z pinu chyba nr 26 i on jest tam gdzie być powinien, także chyba bym wykluczył przypadkową zamianę wtyczek...

Nie wiem już co z tym zrobić... :662: Zaczynam się zastanawiać nad tym:

http://www.allegro.pl/item581234485_sterownik_komputer_podnoszenia_szyb_passat_b3_g60.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zatem cyz dochodzi prąd na przełączniki tylne, z lewej zielony kabel, z prawej niebieski. Na włączonym zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pupa ;) Prądu niet. I co teraz? Nowy sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczka A pin 2, jest tam zielony kabel? wtyczka C pin 3, jest niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy powolutku ;)

Która to wtyczka A i C? Te co wchodzą w moduł - taka czana i brązowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już nie mam wątpliowści ;) Sprawdzę jutro w robocie w garażu i napiszę jak jest. Na razie dzięki!

 

 

No to sprawdzone. Wymienione przez Ciebie kabelki są w miejscach gdzie powinny być. Zarówno na nich samych jak i na odpowiadających im pinach nie ma prądu przy włączonym zapłonie. :confused: Jakieś jeszcze pomysły? ;)

Edytowane przez Rodżer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za kolejny post ;) Ale temat zginął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zatem połączyć przewód C2 (szaro-czerwony) z A7 (taki sam kolor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, więc zeznaję jak jest:

A7 - są dwa szaro czerwone kabelki

C2 - nie ma nic

łączenie A7 z pinem C2 nic nie daje

poza tym sprawdziłem na wtyczkach silnika (i prawego i lewego) jest plus na brązowym kablu z czerwonym paskiem po włączeniu zapłonu (potem też zostaje - nie wiem jak długo, ale podejrzewam, że jest to to "podtrzymanie" po zgaszeniu silnika) tak więc wygląda na to, że nie ma masy?

Tak uprzedzając bieg wydarzeń :) spisałem wtyczki A i C:

A1 - biały

A2 - zielony

A3 - zielony + biały pasek

A4 - zielony + zółty pasek

A5 - brązowy + biały pasek

A6 - 2x szary

A7 - 2x szary + czerwony pasek

A8 - wolne

 

C1 - niebieski + biały pasek

C2 - wolne

C3 - niebieski

C4 - niebieski + żółty pasek

C5 - brązowy + żółty pasek

C6 - czerwony + żółty pasek

C7 - wolne

C8 - wolne

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C5 - brązowy + żółty pasek

spróbuj go odłączyć lub podłączyć do masy

przełączniki z przodu masz w uchwycie drzwi, czy pod radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki powinny być pod radiem, mam pociągnięty kabel ale jeszcze czekam na paczuszkę z samym przełącznikiem.

A z przewodzikiem, o którym mówisz poczaruję jutro i zbadamy co się stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ten kabel idzie właśnie do tego przełącznika, nie musisz go ciąć jak masz kostkę na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cóż ;) Po raz kolejny miałeś rację :) Podpiąłem jak mówiłeś i ożyło :D

Dolutowałem przy wtyczce pod C5 kawałek przewodu, zakończyłem uszkiem i wsadziłem pod te dwa fabryczne przykręcone do masy. Wszystko działa - i mam nadzieję, że tak zostanie :P

Jeszcze raz WIELKIE dzięki!:padam:

Tak się jeszcze zastanawiam czy możliwe jest, że tam brakowało tej masy na skutek tego, że nie mam jeszcze zapiętego tego włącznika szyb pod radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, w tym wyłączniku znajduje się przycisk blokujący tylne szyby np. jak jedziesz z niegrzecznymi bachorami z tyłu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedziesz z niegrzecznymi bachorami z tyłu
hihihi, no tu przynajmniej nie ma strachu - mój bachor jeszcze się nie wykluł ;) Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem szybki elektryczne wszystko w orginale i wszystko podłączone ,ale szyby nie działają z kluczyka po zamknięciu w czym tkwi problem.Proszę o podpowiedź o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym wyłączniku znajduje się przycisk blokujący tylne szyby np. jak jedziesz z niegrzecznymi bachorami z tyłu

Pozwolę sobie być na tyle upierdliwy, że jeszcze raz odnowię temat ;)

No więc wreszcie dostałem przełącznik, o którym piszesz - ma on ten magiczny przycisk, ale niezależnie od tego czy wciśnięty czy nie to szyby z tyłu działają ;) I teraz czy to jest spowodowane dołożeniem tej dodatkowej masy? Wiem, że najlepiej by było po prostu na żywca to sprawdzić, ale wyciąganie kanapy jest strasznie upierdliwe...

I jeszcze jedna rzecz, niby drobiazg... Czy włączniki szyb w tylnych drzwiach różniły się jakoś prawa/lewa? Bo pasuje mi prawidłowo tylko do drzwi lewych, znaczy przy prawidłowym ustawieniu "ikonki" na przycisku opuszczam szybę przyciskając w dół, podnosze przyciksjąc w górę, a w prawych jeśli ustawię włącznik zgodnie z orientacją "ikonki" to opuszczam przyciskając do góry i na odwrót ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz czy to jest spowodowane dołożeniem tej dodatkowej masy? Wiem, że najlepiej by było po prostu na żywca to sprawdzić, ale wyciąganie kanapy jest strasznie upierdliwe...

Tak :)

Czy włączniki szyb w tylnych drzwiach różniły się jakoś prawa/lewa? Bo pasuje mi prawidłowo tylko do drzwi lewych, znaczy przy prawidłowym ustawieniu "ikonki" na przycisku opuszczam szybę przyciskając w dół, podnosze przyciksjąc w górę, a w prawych jeśli ustawię włącznik zgodnie z orientacją "ikonki" to opuszczam przyciskając do góry i na odwrót

Są takie same. Zamień kabelki przy włączniku i gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ;) - znaczy jak ją odepnę to szyby będą działać i włącznik też zacznie zgodnie z pomysłem hansa?

 

a które kabelki ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności