Skocz do zawartości
pilifek

[B5] Sprężyny Eibach

Rekomendowane odpowiedzi

jak porównuje przeswit twojego na jebachu i mojego na serii to przepasc..... Ja tu widze 7-10cm roznicy a nie 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak porównuje przeswit twojego na jebachu i mojego na serii to przepasc..... Ja tu widze 7-10cm roznicy a nie 3

jakim sposobem mierzysz? :D

tak mój wyglądał 3cm wyżej, na oryginalnym zawieszeniu 1BA:

11119756_942441912479906_968091879_n.jpg?oh=0e4f8702ce726fe532b870f493778ad8&oe=557784F3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mierze wzrokowo;) poprostu mam przepasc od progu do drogi. No i luz miedzy blotnikiem a przednim kolem tez nie maly. Teraz jak wrzuciles wieksza fotke i bez obnizenia to wyglada podobnie

Po jakim czasie wysypały sie wam wachacze po obniżeniu paska?

 

uploadfromtaptalk1433800268954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Mierze wzrokowo;) poprostu mam przepasc od progu do drogi. No i luz miedzy blotnikiem a przednim kolem tez nie maly. Teraz jak wrzuciles wieksza fotke i bez obnizenia to wyglada podobnie

Po jakim czasie wysypały sie wam wachacze po obniżeniu paska?

 

[ATTACH]133017[/ATTACH]

 

ja za krótko jeżdżę, wahacz jeden robiłem już jakiś czas temu przed obniżaniem i 18" a drugi mam do roboty ale to już też się kwalifikował przed obniżką ;) czyli teraz dopiero będzie "test", z resztą te springi i to obniżenie raczej nie ma szans drastycznie wpłynąć na długość eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Mierze wzrokowo;) poprostu mam przepasc od progu do drogi. No i luz miedzy blotnikiem a przednim kolem tez nie maly. Teraz jak wrzuciles wieksza fotke i bez obnizenia to wyglada podobnie

Po jakim czasie wysypały sie wam wachacze po obniżeniu paska?

 

[ATTACH]133017[/ATTACH]

 

a może masz springi od ropniaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie wysypały sie wam wachacze po obniżeniu paska?

 

Co wy wszyscy o tych sypiących wahaczach :wmorde ja jeżdzę już ponad dwa lata na gwincie cały rok ( lato i zima) i wymieniłem jak do tej pory tylko łącznik stabilizatora który był u mnie w aucie od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może masz springi od ropniaka ?

Nie. Sprawdzalem oznaczenia. Pokrywaja sie z wlepa i silnikiem. Ale jest to dziwne bo auto jest dosc sztywne, twarde. Nawet na przegladzie gosc sie zdziwil. Golf 5 na eibachu kumpla i 18tce jest tylko minimalnie twardszy od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy wszyscy o tych sypiących wahaczach :wmorde ja jeżdzę już ponad dwa lata na gwincie cały rok ( lato i zima) i wymieniłem jak do tej pory tylko łącznik stabilizatora który był u mnie w aucie od nowości.

To elegancko bo nie ukrywam ze wlasnie te 1500 na nowe wachacze mnie powstrzymuja przed sprezynami hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkio zależy w jakim stanie masz je teraz, jeśli już teraz są na granicy to trochę szybciej się mogą zużyć, ale jak są dobre to niema się co martwić :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkio zależy w jakim stanie masz je teraz, jeśli już teraz są na granicy to trochę szybciej się mogą zużyć, ale jak są dobre to niema się co martwić :ok

co ma sie zepsuc i tak sie zepsuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to niema mocnych niestety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś może czy przypasują sprężynki eibach pro kit z a6 c5 (sedan silnik R4) do passata b5 (kombi 2,8) chodzi o wersje 4x4 ?

I jak to wyjdzie z odniżeniem auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest ze sprężyna tył do 3b6 ma takie samo oznaczenie jak do a6 C6 sedan a inne naciski na oś ? Dokładniej chodzi o sprężynę 1558202 ha , w katalogu znalazłem f1558002 czy to bedzie ta sama sprężyna?

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak to jest ze sprężyna tył do 3b6 ma takie samo oznaczenie jak do a6 C6 sedan a inne naciski na oś ? Dokładniej chodzi o sprężynę 1558202 ha , w katalogu znalazłem f1558002 czy to bedzie ta sama sprężyna?

 

Ja właśnie też miałem to samo tylko założyłem sprężyny z a6 c5. Oznaczenia takie same tylko nieznaczna różnica naciski przód +10kg a tył -15kg względem mojego. I po założeniu tył mocniej usiadł jakieś 5-10mm więcej, z tym że mam jeszcze butle tak więc +50kg względem oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z gory przepraszam za offtopa, ale mam problem, polasilem sie na sprezyny eibach'a, niby jezdzily w pasku b5fl kombi i maja bez problemu pasowac do mojej skody superb I, 1.9tdi awx (tak mi pisal sprzedajacy,a nigdzie nie moge znalezc po numerach, czy jest to prawda), ich oznaczenia: przod KBA90492/ EW1532001VA /QU1531, tyl 1500301HA. Ktos jest w stanie mi podpowiedziec ,czy je zakladac, czy pchac dalej? pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznie nie jestem Ci wstanie powiedzieć czy je założyć czy nie. Superb i Passat mają to samo zawieszenie więc pasować powinny ale czy są pod względem konstrukcyjnym odpowiednie tego nie wiem. Głownie chodzi o to że sprężyny z Passata kombi mają inne klasy obciążenia. Może się okazać że Skoda nie usiądzie tyle ile deklaruje producent.

Katalog EIBACHa podaje oznaczenia sprężyn dla Skody Superb I 1.9 tdi:

Przód: 1541001 VA max obciążenie 1160 kg

Tył: EW 1558002 HA ww. 1558202 HA max. obciążenie 1090 kg.

 

Niby oznaczenia inne ale niech się wypowie jeszcze ktoś bardziej zorientowany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi zalezy, zeby za bardzo nie lezala, koles pisal ze do paska, a6 i superba sa te same i tu wlasnie pytanie, czy Eibach daje tylko inne numery zeby ludzie za bardzo nie szli na skroty, czy faktytcznie sie roznia od siebie, nie usmiecha mi sie wrzucac ich, a pozniej sciagac, mechanik zawola pewnie dwa razy za robocizne + geometria, moj blad,ze sie najpierw nie zorientowalem,aby byc pewien..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi o obciążenia. W tym samym aucie inne będą z tył dla sedana a inne dla kombi, na przodzie inne będą dla benzyny a inne dla diesla, to samo manual i automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie całkiem nie dawno założyłem do swojego Passata Pro Kity. Na zdjęciach efekt przed i po założeniu:

 

Przed

IMG_3052.jpg

IMG_3054.jpg

 

Po

IMG_3060.jpg

IMG_3059.jpg

 

 

Mam je założone 2 tyg. co do twardości to puki co czuć różnicę ale myślę, że jeszcze się to ułoży i będzie nieco lepiej. Co do dynamicznej jazdy w zakrętach to jest zdecydowanie lepiej, auto trzyma się drogi bardzo dobrze, można na wiele sobie pozwolić :-) Wy już wiecie co mam na myśli...

Edytowane przez Shark44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również wypowiem się na temat eibach.

Miałem springi pro kit w Leonie 1, później a4 b7,i teraz cc, w leonie 2 miałem apexy.

 

Jedno co przez te lata użytkowania mogę powiedzieć to ze dniach jest progresywny i bardzo komfortowy . Na apexie było twardo aż czasami za . Tutaj auto się buja , najlepiej zagrywalo się to z zawieszeniem sline z a4ki i wielowahaczem.

 

Ogólnie jeśli ktoś chce niżej i nadal komfortowo to eibach a jeśli ma być twardziej to hr lub Apex i wymiana Amora na krotszy skok .

 

Bo jak założymy krótsze sprężyny na seryjnym amorze to będzie się zachowywać jak piłka , będzie skakać i odbijać na nierównościach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności