Skocz do zawartości
Michal1980

Pompa i sterownik ABS-u

Rekomendowane odpowiedzi

Michał1980 bedzie dziąłac wykrecasz steronik (podmienasz) i działa bez zadnego kodowania itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba kodować, instalować ani adoptować po prostu podmieniasz sterownik i cieszysz się, że nie migają ci już przed oczami te świecidełka. Daj znać jak poszło. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzisiaj doszla do mnie paczka z pompa. Dzis nie dam rady jej podmienic (wlasciwie tylko sterownika) ale jutro na pewno.

Tylko takie pytanie mam: Od pompy sa te takie metalowe bolce, i one sa poucinane - gdybym musial wymienic tez pompe, to jak to bedzie wygladac? Tzn, musze te druty od swojej poodkrecac i podmiecic czy jak? (z tego co widzialem na alegro, to kazdy je ucian wymontowujac pompe z auta).

 

I taki maly OT odnosnie przemeldowania mojego auta. Oczywiscie wszytko poszlo by bardzo gladko i trwaloby max 3 dni, ale musilabym placic sporo kasy bo okolo 1000€ za czesc, 450€ za pelny przeglad i nowy brief no i ubezpieczenie, ale, ze plynie we mnie 95% polskiej krwi (5% to podobno jakies litewskie korzenie pra pra dzaidka czy cus;) wiec szukalem tanszych opcji. Czesc juz skombinowalem, z ubezpieczeniem tez (wymusilem na nich uzanie polskich znizek mojego tescia - wspolwlascicela auta) wiec pozostal przeglad. Zostala kwestia przegladau i Briefu - przeglad mozna zrobic wszedzie, ale zeby wystawic nowy Brief, trzeba jechac albo do Dekry albo na TÜV Süd bo tylko oni moga to zrobic, tzn oni jedynni moga mi wystawic dokument o aucie - ale dokument w ktorym napisane jest doslownie wszystko - od wymiarow i osiagow po wyposazenie, i z dopiero ten dokument moge zaniesc do wydzialu komunikacji i zamledowac auto. Ale znalazlem Polaka, ktory ma warsztat i raz w tygodniu przychodzi do niego koles z Dekry i robi przeglady. Umowilem sie z nim w zeszlym tygodniu, wiec uradowany przyjechalem na czas. Okazalo sie jednak wlasnie to, co napisalem, ze takiego dokumentu nie sa w stanie mi wystawic czyli nie wyrobia mi Briefu ALE okazalo sie tez, ze moge jechac do Volkswagena i poprosic o COC (Certificate of Conformity - podobno niezbedny do imortu i eksportu wszelkich towarow, ale dokladnie nie wiem - mozna poczytac na wikipedi (tylko, ze nie polskiej - a swoja droga, ciekawe jak ten dokument nazywa sie w Poslce) to taki papier, ktory wydaje Dekra i TÜV Süd tylko nie z logo Dekry tylko VW i z tym papiurem, moge isc juz do normalnego punktu kontroli pojazdow i wystawia mi Brief;) Bylem w VW, zamowilem ten COC (przysylaja z Wolfsburga, wiec trwa to z 2-3 dni) no i czekam. Aha, jesli wystawiany jest po raz pierwszy, to jest za friko, jesli nie, to cos kolo 50€ - na moj samochod jednak, wystawiany jest pierwszy raz:)

Tak wiec nadal czekam - rowniez na kare z urzedu finansowego:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wymienilem sterownik i nareszcie jest cisza i ciemnosc na desce (trudno mi sie odzwyczaic od tej dyksoteki diod:). zaczal nawet dzialac tempomat (jakim cudem?) ale na drugi dzien znowu przestal dzialac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon: +48 608-837-602 to numer do gościa który naprawiał mi sterowniki ABS widać że gość zna sie na rzeczy Facet mieszka w okolicach Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem ze jak wciskam pedał hamulca to odzywają mi sie ABS znaczy w środku słyszę jak pompa od ABSów pracuje ,przy każdym hamowaniu do zera tak mam czyli jak jeżdżę po mieście to praktycznie cały czas ,byłem u mechanika t o wymienił czujnik i nic to nie dało jak podpinał sie pod kompa to zero błędu gdzie szukać przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z abs czy to jest najczęszsza usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz dokładniej sytuacje jak kiedy przy jakich warunkach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem przekręcam stacyjke i 3 sygn i świeci abs i hamulec ręczny a na komputerze stop abs styróng co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arti -podepnij sie pod VAG. Jesli nie da rady nawiazac komuniakcji, tzn, ze sterownik poszedl w pizdziec. Jesli sie poalczy, to pokaze Ci, co i jak. Jesli nie masz VAG, to mozesz jedynie posprawdzac czujniki ABS, tymbardziej jesli zmieniales kola niedawno, albo cos tam grzebales przy kolach.

Moze plynu tez masz za malo, ale wtedy chyba nie "miga" reczny, tylko sa 3 dzwieki i lapmka ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim co mam zrobić najlepiej z tym abs bo vag niemoże sie połączyć a w serwisie to sporo kosztuje prosze o podpowiedzi pozdro

 

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

 

znaczy świeci mi abs i lampka ręcznego co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat. Mam identyczne problemy "ikona czerwona + ABS + 3 dźwięki" Pewnie sterownik ale ktoś może mnie uświadomić jaki kupić - czy razem z tą pompą.

Jakie oznaczenie szukać do modelu '98 B5 1.8 benz, 125 km ADR ?

 

Dodam jeszcze że te objawy mam tylko podczas odpalania auta, potem wszystko znika z deski i nie palą się żadne kontrolki.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez kalvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pomożecie jak odłączyć powiadomienie o niesprawnym abs żeby te lampki w pasacie nie świeciły a wszystko inne działałomoże ktoś mi podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pomorze ktos jak odłączyc te swiecenie o niesprawnym abs i te sygnały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek1006

Witajecie u mnie jest taki problemik w mym brzdaczku Pasku b5 avf 2001r co mam z tym zrobic czasem oswieca mi sie lampka z ABS-u i ESP ale jak wyłacze stacyjke gasnie ale dopiero po jakims czasie pojawi sie ja pojezdze::((

 

1435 Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym - G201

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można odłączyc te lampki i ten dzwięk żeby wszystko działało pomóżcie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ja mam sterownik o numerze 8E0 614 111 AH i jakim numerem mozna go zastapic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie gzdie szukać tego numeru sterownika i na jaki można zamienić gdzie on jest bo niemam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie gzdie szukać tego numeru sterownika i na jaki można zamienić gdzie on jest bo niemam pojęcia

TUTAJ zapytaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam w swoim pasku pompe o numeże 8e0614111b moge zamienić na jakąś inną

chodzi o sam ster abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności