Skocz do zawartości
Michal1980

Pompa i sterownik ABS-u

Rekomendowane odpowiedzi

Michale, powiem Ci tyle ze idzie znaleść te pompe w niskiej cenie naprawde i nie za 500 czy 1000 zł !! Tylko trzeba szukac na allegro ja przez jakis miesiac wypisałem co dzinnie ozaczenie pompy cały nr lub sama końcówke 111B i zanalzłem za bardzo dobry pieniądz w sobote podmienie ten strownik i napisze jak mi poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panwie u mnie sterownik dało się wyciągnąć, bez rozbierania nadkola, trzeba trochę pokombinować i można odkręcić z góry. Próbowałem też lutować, co skończyło sie totalną porażką, ponieważ żel który się tam znajduje skutecznie

uniemożliwia trzymanie się cyny. Poza tym trzeba mieć dobry wzrok i cieniutki grot lutownic, więc kupiłem pompę na allegro za 200 zł z przesyłką. Okazja, czasami ludzie nie wiedzą co sprzedają. Szukajcie cierpliwie na allegro. Powiem Wam jeszcze jedno jest to moja druga awaria sterownika. Pierwszą pompę ze sterownikiem kupiłem na allegro za 200 zł, wytrzymała rok. Miesiąc temu kupiłem znowu pompę ze sterownikiem na allegro i też za 200 zł.

Wniosek jest jeden, szukajcie a znajdziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, ale kupiles sama pompe czy pompe ze sterownikiem? Bo to tez spedza mi troche sen z powiek:

Jesli kupie sam sterownik a okaze sie, ze i pompa jest zepsuta, to musze kupic pompe z tym samym numerem co mialem czy juz wszystko jedna jaka?

Co do wyjecia sterownika bez zdejmowania nadkola, to pewnie troche trzeba sie nagimnatsykowac, ale warto, bo sciaganie i zakladanie nadkola to czynnosc wzbudzajace we mnie agresje:636:

 

Lutowanie, to juz jak ustalilismy - jak nie ma sie choc odrobiny wprawy i dobrej (cieniutkiej) lutownicy, to nie ma sie co zabierac bo mozna tylko pogorszyc sprawe. Ja tymczasem jade jesczze do jednego mechaniola czy ma te czesc, jak nie, to odsylam swoja do naprawy, bo w moim przypadku nie ma "szukaj a znajdziesz" tylko " napraw bo bedziesz mial przerabane":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Samego sterownika raczej nie kupisz na aukcji, pompę masz na 100% sprawną nie ma co sie tam zepsuć, jeżeli nie to oddam Ci moją za darmo co ostatnio kupiłem i teraz się poniewiera w garażu (bez sterownika). Moja rada obserwuj aukcje, szukaj okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dałem 210 zł z przesyłka za swoja jutro sróbuje podmienic sterownik. Jedyna rada szukajcie a znajdziecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie jesli komputer niechce sie łaczyc ze sterownikiem abs-u tzn. ze to on jest walniety i trzeba sie do niego dostawac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homer - jesli VAG nie chce Ci odczytac nic o ABSie to 99% ze sterownik padl.

Ja juz swoj sterownik wyslalem do naprawy - koszt 250€... ale 2 lata gwarancji. Czekam teraz do wtorku, mam nadzieje, ze zdolaja to naprawic.

Tymczasem dzwonilem do dilera VW w Kaliszu (Ignaszak) i takich skurwialych imbecyli to dawno nie spotkalem. (jak jeszcze nie orientowalem sie w temacie sterownikow) zapytalem, jaki jest zamiennik na moja pompe, a koles, ze nie udziela takich informacji. No to pytam sie, czy z innego Passka by pasowala, tez z krzywa morda wydukal, ze wlasnie "F" by pasowala - oczywiscie na stanie nic nie mieli a jak zapytalem gdzie moglbym ewentualnie dostac, oczywiscie tez nie wiedzial. Na "do widzenia" tylko z ciekawosci zapytalem ile kosztuje taka pompa ze sterownikiem - 4700pln (nawet nie wiem czy brutto czy nie - ale w sumie nieistotne) bo tak sobie mysle, ze biedni ludzie nie powinni kupowac uzywanych aut bo i tak musza wnie pakowac kase - lepiej sprzedac to co sie ma, wziac kredyt (nawet na 8 lat) i kupic cos nowego, wtedy jest pewnosc, ze nic nie trzeba bedzie naprawiac przez pare lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze biedni ludzie nie powinni kupowac uzywanych aut bo i tak musza wnie pakowac kase - lepiej sprzedac to co sie ma, wziac kredyt (nawet na 8 lat) i kupic cos nowego, wtedy jest pewnosc, ze nic nie trzeba bedzie naprawiac przez pare lat...

 

Popieram i tak też następnym razem zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo tak sobie mysle, ze biedni ludzie nie powinni kupowac uzywanych aut bo i tak musza wnie pakowac kase - lepiej sprzedac to co sie ma, wziac kredyt (nawet na 8 lat) i kupic cos nowego, wtedy jest pewnosc, ze nic nie trzeba bedzie naprawiac przez pare lat...

 

Nie zawsze się to sprawdza , często fabrycznie nowe, raz myte :D pojazdy również się psują niezależnie od marki i kraju pochodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj podmienilem sterownik z pompy która kupiłem i nareszcie wszytko działa, i nic nie swieci na desce i nie piszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homer - jesli VAG nie chce Ci odczytac nic o ABSie to 99% ze sterownik padl.

Ja juz swoj sterownik wyslalem do naprawy - koszt 250€... ale 2 lata gwarancji

na AKP user Kobra (albo Kobracos??ß) to elektronik, ktory takie rzeczy robi (cena podobna tylko w pln:) ) - sprawa zalatwiana wysylkowo

jak narazie rok to wytrzymalo

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 ojro to faktycznie sporo jak za taka naprawe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JurekW: no zdarza sie, ale to przypadki sporadyczne - mozna policzyc na palcach jednej reki. I to stolarza;)

 

@przemek: na pewno wysylkowo w Polsce byloby taniej, ale tak jak pisalem, nie mam tyle czasu. Pojutrze sterownik powinien byc juz u mnie...

 

@pawkog - no sporo, ale Szwaby licza sobie baaardzo duzo za godzine robocza... nic nie poradze.

 

A swoja droga: czy przez zepsuty sterownik ABS, moze nie dzialac mi tempomat? Bo on tez mi nie dzialal od czasu kiedy przestal dzialac ABS. Czy to znowu zbieg okolicznosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieg okolicznosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili kolesie z tej firmy i oznajmili, ze sterownik ma "total schaden" czyli nie do naprawy. Chociaz dla nich total schaden to tez auto po dzwonie, ktore spokojnie mozna wyklepac i sprzedac jak 3-letnie;)

No tak czy owak, nie da sie naprawic, bo proawdopodbnie zje**** sprawe probujac sam naprawic - tak jak mowilem, kto nie ma dosiwadczenia w mikro elektornice niech nie zabiera sie za to. Zatem zamowilem nowy (tzn prawodpodobnie odrestaurowany sterownik) za 550€:633:. Czekam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980 muszę powiedzieć, że dużo sobie krzyczą za odrestaurowany sterownik Euro stoi mocno:confused:. Na Alledrodgo masz takie sterowniki o wiele taniej, choćby tu:

http://moto.allegro.pl/search.php?string=pompa+abs+passat+b5&category=620&country=1

http://moto.allegro.pl/item541835323_pompa_abs_abs_u_vw_passat_b5_8e0_614_111_b.html

Nawet jak ci zależy na czasie to przecież jest kurier,dwa dni i masz już.

 

---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 10:17 ----------

 

i tu

http://moto.allegro.pl/item541766747_pompa_abs_audi_a4_a6_passat_b5_8e0_614_111_f.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tylko dwie pompy pasujace do mojego auta (z koncowka B i F)

Dzwonilem do tego od pompy B i zapytalem czy pompa jest ze sterownikiem, a kolo odpowiedzial, ze chyba tak:eek: Ze jesli jest na zdjeciu to jest. Tyle tylko, ze na fotce jest kawalek sterownika wiec nie wiem, a znajac handlarzy moze sie okazac, ze bez sterownika... Poza tym zapytalem czy wysyla za granice po wplacie na konto - powiedzial, ze nie bo nie wie ile kosztuje kurier (ja pier**** 600pln dzisiaj lezy na ulicy, ze nie chce zarobic???)...

Zaraz dzwonie do tego z literka F.

 

PS. Czy jesli sterownik jest z innego auta to trzeba go pozniej kodowac VAGiem czy dziala od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kfor, skad Ty te aukcje wynajdujesz? Przegladalem dzisiaj wszystkie i nie widzialem tej, ktora teraz zapodales... owszem tansza, ale juz kupilem:)

Te z koncowka F za 500pln a facet powiedzial, ze ma chyba tez B, wiec szafa gra. Przesylka co prawda 110pln ale to i tak duuuzo taniej niz mialbym kupowac tutaj.

Apropos przesylki - dzwonilem do DHLu z zapytaniem ile bedzie kosztowac przesylka - jako ze od osob prywatnych, przesylka dostarczona bylaby droga powietrzna a nie ladowa i koszt wynioslby okolo 800pln:eek: wiec skorzystalem z uslug poczty polskiej. Pieniadze juz sa u sprzedajacego i mam nadzieje ze jutro rano wysle i w poniedzialek bede miec i wszystko bedzie juz OK. Dam znac jak poszlo hehe.

Sylwek, ale ja stara pompe zostawie w aucie a podmienie tylko sterownik, wtedy tez bedzie dzialac bez przekodowywania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności