Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

stabilną w 2ohm w mostku

nie sugeruj się tym, to chwilowe rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie musi zasilić tego suba w 2Ohm to może taki:Helix HXA 400 myślę, że to rozsądny wybór. Albo ten to samo tylko troszkę młodszy model za to parę groszy droższy...przypominam, że oba wzmacniacze jak podaje producent NIE SĄ STABILNE W 2OHM W MOSTKU. A jak byś dołożył parę groszy to polecam Helix A4 kosa wśród wzmacniaczy ;) i stabilny jak cholera nawet w 2 Ohm w mostkach :P

Edytowane przez michas82lca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mówisz że w tych pieniądzach warto pójść w helixa?

ale tych "paru" groszy to raczej nie dołożę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pierwsze przykłady (ten trzeci to raczej ciekawostka) wydaja mi się być rozsądnym wyborem w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o wzmacniacze czterokanałowe, aktualnie wiszące na portalu aukcyjnym :)Jeśli będziesz chciał podpiąć przód pod niego to na pewno też się spisze...nie jest to może najwyższa półka ale gra przyzwoicie i będzie rozsądnym wyborem za takie pieniądze...no bo w sumie jaka jest alternatywa wśród nowych wzmacniaczy? CarPower czy jakiś chiński Hifonics (obie marki w takiech pieniadzach to klasa D i jakością nie grzeszą...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do helixa A4 potwierdzam :) to się nazywa dźwięk w samochodzie można nocować :) tylko szkoda że akumulator szybko pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Właśnie zakupiłem głośniki na przód signaty h16 + zwrotnice carpower cdn302/sw na początek podłącze je tylko pod radio (PIONEER DEH-2200UB) lecz w przyszłości planuję zakup wzmacniacza który miałby za zadanie pociągnąć przedni zestaw. Proszę o wasze rady jaki wzmacniacz zakupić 300zł to maksymalna kwota :) p.s w przyszłości planuje również zakup tuby

Edytowane przez pawelorzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CarPower czy jakiś chiński Hifonics (obie marki w takiech pieniadzach to klasa D i jakością nie grzeszą...)

 

co do CarPowera to sie nie zgodze. wcale nie jest z nim najgorzej. sam użytkuje produkt tej firmy i nie ma mu co zarzucić. mogę wręcz polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carpower w stosunku jakość - cena to niezłe rozwiązanie, jednak jeśli chcemy dobrej jakości wzmacniacz pod głośniki to nie mogę go polecić.

Poszukaj Steg 45.2 - baaardzo niewielkich rozmiarów więc schowasz go gdziekolwiek ni i bardzo wysoka jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

może sie nie znam. ale nie mam z nim zadnego problemu i gra wedlug mnie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do CarPowera to sie nie zgodze. wcale nie jest z nim najgorzej. sam użytkuje produkt tej firmy i nie ma mu co zarzucić. mogę wręcz polecić
a ja mu zarzucam brak jakości (generalnie i nie chce mi się rozpisywać co jest nie tak bo by z tego artykuł wyszedł) ale przyznaję, że za podobne pieniądze, jeśli sprzęt ma być nowy to nie poszalejemy...
szkoda, że Hrubieszów to taki kawał drogi z Legnicy...mam kilka fajnych klocków (w podobnej cenię nawet mam czterokanałowego Helix'a B4) zrobilibyśmy jakiegoś spota małego, posłuchałbyś kilku innych wzmacniaczy z lepszej półki jakościowej (niekoniecznie droższych od tych nowych z tematu) i przekonałbyś się na własnej skórze, organoleptycznie o czym pisze i dlaczego warto dopłacać do jakości...parametry podawane przez producenta nie zawsze są odzwierciedleniem rzeczywistych możliwości danego wzmacniacza po prostu suche dane nie "grają" i większa moc o niczym jeszcze nie świadczy ;) Edytowane przez michas82lca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parametry podawane przez producenta nie zawsze są odzwierciedleniem rzeczywistych możliwości danego wzmacniacza po prostu suche dane nie "grają" i większa moc o niczym jeszcze nie świadczy

dobrze prawisz :D

 

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

 

zrobilibyśmy jakiegoś spota małego, posłuchałbyś kilku innych wzmacniaczy z lepszej półki jakościowej (niekoniecznie droższych od tych nowych z tematu) i przekonałbyś się na własnej skórze, organoleptycznie o czym pisze i dlaczego warto dopłacać do jakości

również dobrze prawisz :ziomal :browar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym forumowiczem, a zarazem posiadaczem passata b5fl kombi:)

 

namiętnie przeszukując dział car audio nie znalazłem interesującej mnie ingormacji - mianowicie jakim wzmacniaczem zasilić zestaw audio, który prezentuje się (albo będzie się prezentował;) ) tak:

 

-radio: Pioneer DEH5100ub

-przód: u-Dimension El Comp 6 + dystanse MDF

-woofer: no właśnie, o to też chciałem Was spytać - planuję wsadzić go do takiej skrzynki http://www.basser.pl/podstrony/3produkcja/cennik_detal/vw_passatb5.htm co do ceny, chciałbym się zamknąć w ok 500 zł - czekam na propozycje! ze względu na małą pojemność skrzynki (15l) rozważałem np rockforda R1 lub u-DIMENSION EL-S104, ale polecono mi też RE Audio SR-10 D4;

-wzmacniacz: no i właśnie.. mam co prawda 2-kanałowego axtona c400x2, którym planowałem zasilić przód (a potencjalnego suba drugim), ale po dłuższym namyśle chyba zdecyduję się jednak na wzmacniacz 4-kanałowy (lub 3) do wszystkiego. Wiem, że o ile sub jeszcze zniesie byle jaki wzmak, o tyle przód żeby dobrze zagrał musi mieć coś jakościowego, więc wszelkie balupunkty i inne buszmeny odpadają. Budżet na wzmak? Myślę, że 1000 zł to wszystko na co sobie mogę pozwolić, bo w perspektywie jeszcze zakup suba i skrzynki.

 

dodam, że wzmacniacz będzie "wciskany" w prawy boczek w bagażniku, więc miło by było gdyby nie był zbyt ekhm obfity:P muzyka, jakiej słucham to rock, czasem jakieś alternatywne brzmienia, w każdym razie nic wspólnego z łupaniną. I zależy mi na jakości, nie na głośności.

 

Kolega Tomczak w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16900 opisuje dokładnie taką samą instalację jaką planuję zrobić u siebie i tu moje pytanie - co to za steg?:) na allegro jest do wzięcia coś takiego http://www.allegro.pl/item1047539333_steg_qm75_4_le_wzmacniacz_po_wystawowy.html oraz takiego http://www.allegro.pl/item1080290758_audison_srx_4_wzmacniacz_kable_gratis_w_wa.html

 

Czekam na Wasze propozycje, liczę na pomoc! Pozdrawiam:)

 

//Wątek dołączony do istniejącego tematu - by tony_w

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam celuję w taki dyskretny sub i ukryty wzmacniacz.

Ciekaw jestem jak to zagra. Byłoby fajnie jakbyś zrobił fotki z montażu ;-)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na Wasze propozycje, liczę na pomoc!

Witaj co do pieca, tego stega bym jak najbardziej brał :) napewno będziesz baaaardzo zadowolony, audisona odpuść, bo parametry do <pupa> :D

głośniczki na przód dość dobre, bardzo dobra jakość dla normalnej głośności za rozsądne pieniądzę, ;)

zasilanie takiego pieca to 20mm2 i kondensatora nie potrzeba tym bardziej że masz dizelka :]

co do wooferka to bym wziął też tego u-dimension moc 150W i jakościowo napewno super zagra, bo dobrze znam tą markę, ten re-audio byłby lepszy ale mocowo troche za mocny do tego stega, a na tym u-D steg ładnie pociągnie z nadmiarem mocy, więc będize idealnie kontrolowany i wysterowany, więc pokaże naprawde ładną klase i jakość :)

 

pozdraVWiam i polecam sie na przyszłość :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w takim razie:

- jak z filtrami w tym stegu? (gdzieś na jakimś forum czytałem o jakichś "płytkach" robiących za filtry, nie wiem o co to chodziło) czy da się obciąć przodowi doły a subowi górę?

- czy da się jakoś ograniczyć moc z mostka żeby nie popalić tego suba?

 

ps na mojego maila do firmy Basser z zapytaniem o dostępność suba el-s104 otrzymałem propozycję kupna zamiast tego modelu u-Dima Jr 1004 (ponoć lepszy) - jak się na to zapatrujecie? Różnica w cenie to 100 zł więc do przeżycia;)

 

ps2 steg kupiony;)

Edytowane przez Macieyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u-Dima Jr 1004
seria junior (Jr) to rewelacyjna seria :) więc śmiało spokojnie moge polecić :)

co do filtrów to jakoś napewno to musi być rozwiązane ;) pokombinujemy na miejscu :D

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanie do osób które znają się na rzeczy a mianowicie kupiłem

 

Subwoofer

 

INFINITY KAPPA 120.9w 12"

# Key Features

# 12" 1400W KAPPA subwoofer

# Specifications

# 12" DVC subwoofer

# Frequency response: 18-250Hz

# Power Handling, RMS: 350 Watts

# Power Handling, Peak: 1400 Watts

# Sensitivity: 92 dB

# Mounting Depth: 5" (127mm)

# Impedance: 2-ohms DVC, can be wired into 1-ohms or 4-ohms

 

do tego skrzynie

---&gt;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290331095254&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

tylko nie wiem jaki kupić wzmacniacz do tego subwoofera myślałem nad takim czymś

 

Sony XM-2200GTX

 

ale jako że się nie znam prosił bym kolegów o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza :) pozdro Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój typ to JL Audio seria SLASH z systemem RIPS model 500/1, rozniesie Ci ten głośnik a jakośc będize krystaliczna ;) zaleta tego pieca jak i calej serii jest to ze daje taka samą jakośc mocy niezależnie od poziomu głośniości. sam posiadam model 250/1 i jak zmieniac to tylko na 500/1 lub 1000/1 :lol: ewentualnie 300/2 z tej samej serii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no fajny wzmacniacz ale już kupiłem VIBE SLICK A7 300W RMS przy 4 omach niestety jeszcze nie podłączyłem bo czekam aż mi auto zrobią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o takim zestawie wzmacniacz hifonics TXi3400 ,głośnik sub RE Audio RE-12 S4 lub u-dimenson 150W,w pożniejszym czasie na przód głośniki rainbow csx 265,czy wzmak pociągnie to wszystko?

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności