Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

pod warunkiem, że zastosujesz zwrotnicę.

 

wydaje mnie się , że tam powinna znajdować się fabryczna zwrotnica pewni jakiś badziew ale coś powinno być. Czy sam gwizdek jedzie na tych samych parametrach co basowy ?

 

podejrzewam ze do sopranu kabelki ida z drzwi od glosnika basowego czyli poprostu tam odepne i wepne w zwrotnice,dobrze kombinuje??

 

Niby tak ale , tam są fabryczne spinki w głośnik 16,5''. Polecałbym wymianę tego kabelka do gwizdka , jak robić to robić porządnie wszystko ... nowy kabelek do drzwi doprowadzasz montujesz zwrotnicę na blasze a od niej nowym kabelkiem idziesz do gwizdka i midbasa .... ja tak planuje to porządnie zrobić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mnie się , że tam powinna znajdować się fabryczna zwrotnica pewni jakiś badziew ale coś powinno być. Czy sam gwizdek jedzie na tych samych parametrach co basowy ?

 

No wlasnie tez sie zastanawiam czy nie ma nic po drodze do sopranu,kolego tez planuje to zrobic raz a porzadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mnie się , że tam powinna znajdować się fabryczna zwrotnica

 

Z tego co sie orientuje to nie ma, tylko ciecie odbywa sie za pomoca kondensatora w głosniku, ale nie dam sobie za to obciąć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznej zwrotnicy nie ma niestety. Jest tak jak arsen mówi

 

Z tego co sie orientuje to nie ma, tylko ciecie odbywa sie za pomoca kondensatora w głosniku, ale nie dam sobie za to obciąć

 

U mnie kondensator był na kabelku od tweetera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wyrzucac ten kondensator jezeli pojdzie sygnal ze zwrotnicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na kabelku od tweetera

no dokładnie o to mi chodzilo, kris nie wiem czy Ci się to opłaca.. jak go wywalisz to będzie dochodziło szersze pasmo co może poskutkować upaleniem głośnika, no chyba że zamienisz na inny;-) Pamiętaj że zwrotnica "zjada" dużo mocy a taki kondensator(najprostrzy rodzaj zwrotnicy) nie aż tak dużo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle ze wloze caly zestaw jaki kupie a ori twetery wyjme i bedzie po problemie,nowe kable ,wygluszenie drzwi,dystanse mdf i bedzie bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie wyjmował tylko, podpinał i "organoleptycznie" sprawdzał które bardziej TOBIE pasują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie,to jeszcze koledzy moze polecicie jakies dobre i niedrogie maty wygluszajace i bedzie komplet,narazie sie wacham miedzy tymi glosnikami co kolega polecil,morel lub rainbow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre i niedrogie maty wygluszajace

 

Nigdy tanie rzeczy nie idą w parze z jakością. Zrobisz oszczędnie to schrzanisz cały efekt stosując byle jakie maty. Ja też byłem taki kozak i 30 sztuk leży w piwnicy nowiutkich - musiałem niestety zapłacić podwójnie za brak rozsądku.

Każdemu tu polecam je4dne z lepszych

 

http://allegro.pl/sinuslive-maty-wygluszajace-adm-bitumiczne-grube-i1490238937.html

 

Około 5 sztuk na drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem kolego ze tanio to nie bedzie dobrze i dziekuje za pomoc.Tymi 5-ma sztukami to oklejam ktora czesc drzwi bo czytalem ze mozna wewnatrz pod ta blacha odkrecana i sama blache tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HERTZ ESK 165 - wszystkie Hertz'e moim zdaniem mają za ostre soprany, może cię to trochę drażnić zwłaszcza brzy vocalu

 

Te soprany z Hertzów 165 pięknie "tną" zwłaszcza przy partiach skrzypiec i tego typu dźwiękach. Faktycznie dla niektórych może być to irytujące, natomiast mi pasuje, zwłaszcza przy muzie klasycznej, którą zapodaję w przerwach od euro-dance.

 

Nigdy tanie rzeczy nie idą w parze z jakością. Zrobisz oszczędnie to schrzanisz cały efekt stosując byle jakie maty. Ja też byłem taki kozak i 30 sztuk leży w piwnicy nowiutkich - musiałem niestety zapłacić podwójnie za brak rozsądku.

Każdemu tu polecam je4dne z lepszych

 

http://allegro.pl/sinuslive-maty-wyg...490238937.html

 

Około 5 sztuk na drzwi

Ci co mi montowali powiedzieli, że dobre te maty bo grube i oni takich nie mają. Byli zaskoczeni jak je zobaczyli. A ja byłem zaskoczony ich wagą - są ciężkie!

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tymi 5-ma sztukami to oklejam ktora czesc drzwi bo czytalem ze mozna wewnatrz pod ta blacha odkrecana i sama blache tez

 

Im więcej tym lepiej pamiętając oczywiście o miejscach takie jak uchwyty i zatrzaski - żeby tego nie oklejać. Szczegółową instrukcję masz w poniższym linku. (temat zapożyczony z naszego forum)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7673

 

Ci co mi montowali powiedzieli, że dobre te maty bo grube i oni takich nie mają. Byli zaskoczeni jak je zobaczyli. A ja byłem zaskoczony ich wagą - są ciężkie

 

Dobre maty swoją wagę mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, rozmawiałem z kolesiem , który prowadzi jedną z lepszych firm CAR AUDIO w naszym województwie...

 

Z tego co mówił to nie opłaca się wygłuszać "tylnej" blachy w B5.. tylko tyle ile ręką sięgniesz przez otwór po głośniku. Podobno sprawdzali to wielokrotnie .. po prostu nie ma różnicy w dźwięku dla normalnego słuchacza .. jakiś PRO audiofil poczuje różnice ale nie my :D Oczywiście tą blachę odkręcaną od zewnątrz jak najbardziej wygłuszyć oraz powtykać gąbkę wszędzie żeby nic nie trzeszczało ... xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja właśnie u siebie paki nie wygłuszałem. Tu masz całkowitą rację że potencjalny słuchacz nie odczuje różnicy. U mnie jedynym mankamentem przy ostrzejszym basie jest falowanie rolety i drżenie rejestracji jak się wyjdzie z samochodu. Dla mnie osobiście nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mi chodziło o drzwi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha no to się minęliśmy w temacie :) Drzwi z tyłu nie wygłuszałem u siebie, zwłaszcza, że mam wsadzone Phonocary YL podpięte pod samo radio, żeby nie robić estrady pasażerom. Mam tak wysterowane, że tył jest delikatnie wyciszony ale jednocześnie pasażer odczuwa niskie tyły z suba i delikatnie przód. Także powstał taki efekt w trójwymiarze. Natomiast nie ma żadnego walenia po blachach w drzwiach od pasażera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm znowu się minęliśmy .. chodziło mi o przednie drzwi .... gdzie masz komorę która składa się z przedniej i tylnej blachy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o przednie drzw

 

:hehe do trzech razy sztuka ...

 

Ja wygłuszałem tam gdzie moja ręka sięgała, do tego musiałem dodatkowo zastosować watolinę między matą a tapicerką bo mi drzwi w rezonans wpadały (żeby było śmieszniej). Ale takie rozwiązanie rozwiązało problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o głośniku Powerbassa 2xl-124D, max rmsu 450. I jaki wzmak pod to najlepiej by podszedł czy kondensator do potrzymania bedzie potrzebny? Znalazłem w czeluściach garażu taki wzmak i tak patrząc na jego parametry nie za bardzo to pociagnie nie http://www.peiying.eu/wzmacniacz_samochodowy/py_4b02r ? Nie chodzi mi o wioskę remizę czy inną dyskotekę, tylko o czysty i niski bass w aucie

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności