Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia z JL Audio ładnie spasowała, tylko chłopcy od montażu nie wiedzieli na początku jak ją solidnie przytwierdzić. Pomógł kątownik i haczyk. Z tymi filtrami to będzie zabawa, bo trzeba się nałazić od bagażnika do kabiny :dupablada

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla głośników przednich ustaw HPF (filtr górnoprzepustowy) na 60 Hz, na subwoofer ustaw LPF (dolnoprzepustowy) na 80 Hz i powinno być ok.

 

Ale tu mam wątpliwości, bo:

1) dlaczego przednie (HPF) na 60 HZ skoro fabryka podaje, że pracują od 50 Hz?

2) dlaczego tył (LPF) na 80 Hz, (nie może być na "flat"?), skoro radyjko ma ustawione pasmo odcinania subwoofera na 72 Hz więc i tak do wzmacniacza nie będzie podawany na kanale subwoofera sygnał powyżej 72 Hz, więc może po co w ogóle włączać LPF dla kanału subwoofera?

 

Tak tylko pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tu mam wątpliwości, bo:

1) dlaczego przednie (HPF) na 60 HZ skoro fabryka podaje, że pracują od 50 Hz?

2) dlaczego tył (LPF) na 80 Hz, (nie może być na "flat"?), skoro radyjko ma ustawione pasmo odcinania subwoofera na 72 Hz więc i tak do wzmacniacza nie będzie podawany na kanale subwoofera sygnał powyżej 72 Hz, więc może po co w ogóle włączać LPF dla kanału subwoofera

 

Oczywiście masz prawo do zastrzeżeń. Te ustawienia, co ci podałem są ustawieniami optymalnymi "standardowymi". Każdy użytkownik ustawia sprzęt według swoich upodobań. To tak jak z fotografowaniem - każdy fotograf ma inne ustawienia w aparacie, czas otwarcia przesłony czy czułość ISO. Na żelazne ustawienia nie ma reguły -musisz dopasować według własnych upodobań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, oczywiście ci co montowali nie mieli chyba pojęcia co oznacza HPF lub LPF albo wcale się nie dotykali tych ustawień. I kiedy obejrzałem wzmacniacz to przód miał włączony HPF z graniczną dolną 250 Hz (!) a tył włączony LPF z górną ok. 200 Hz. Teraz rozumiem, dlaczego gość od montażu marudził, że "te Hertze mają jakieś słabe średnie tony", no cóż przynajmniej "dół" tych średnich tonów właściwie nie istniał dzięki włączonemu HPF....

Poustawiałem po swojemu. Została mi tylko czułość.

Bass ma ustawiony na 3/4 a przód na 1/2. Pobawię się tym ustawieniem jak będzie już ciepło na dworku i będę miał jakiś support, tj. pomagiera.

Co do pierwszych wrażeń, to najbardziej "rzuca się w ucho" brzmienie przodu na wytłumionych drzwiach, jest całkiem inaczej, nie powiem żebym skakał z wrażenia, muszę się jeszcze z tym obyć.

Acha, gość od montażu mówił coś o "wygrzaniu" wzmacniacza, mam to rozumieć żeby nie dawać mu na początku mocno w d**ę analogicznie jak w samochodzie z salonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha, gość od montażu mówił coś o "wygrzaniu" wzmacniacza, mam to rozumieć żeby nie dawać mu na początku mocno w d**ę analogicznie jak w samochodzie z salonu?

 

No to kretyn był !!! dobrze, że nie kazał ci go włożyć do mikrofali :) Nie ma takiej potrzeby. Owszem istnieje takie zjawisko jak wygrzewanie głośników - przy niedużej sile głosu oraz basu. Chodzi o to aby zawieszenie troszkę popracowało ale wygrzewanie to proces długotrwały, na pewno kilku (nasto) dniowy non stop 24h. Ale jak chcesz to wygrzewaj - na pewno nie zaszkodzi to głośnikom. Mówi się, że jest różnica odnośnie jakości dźwięku przy wygrzanych głośnikach ale to tylko wykwalifikowani specjaliści potrafią rozpoznać. Także to wszystko to pic na wodę i nie ma co sobie zawracać głowy. Jak najbardziej masz rację, żeby nie przeciążać sprzętu na początku i zapobiegawczo podczas pierwszego dłuższego odsłuchu nie katować głośników powyżej 3/4 głosu. Godzina w zupełności wystarczy.

 

Co do pierwszych wrażeń, to najbardziej "rzuca się w ucho" brzmienie przodu na wytłumionych drzwiach, jest całkiem inaczej, nie powiem żebym skakał z wrażenia, muszę się jeszcze z tym obyć

 

Podkręć trochę tył, żeby efekt współgrał ze sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie jeszcze trochę ustawień.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. W moim radyjku są ustawienia pod nazwą "PRO EQ" i tam dostraja się poszczególne tony, rzecz w tym że nie jest wyjaśniona w instrukcji następująca rzecz o co chodzi w regulacji tonów

- mam do wyboru częstotliwość: w niskich 60 Hz, 80 Hz, 100 Hz i 200 Hz, w średnich 0.5 kHz, 1.0 kHz, 1.5 kHz i 2.5 kHz a w wysokich 10.0 kHz, 12.5 kHz, 15.0 kHz i 17.5 kHz. Jak mam interpretować to ustawienie? Na czym ono właściwie polega? W instrukcji podali tylko dostępne wartości i tyle. Czy chodzi o "podbicie" określonych częstotliwości? Instrukcja tego JVC jest skrajnie minimalistyczna.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy chodzi o "podbicie" określonych częstotliwości

 

Dokładnie tak - ja mam u siebie w swoim soniaczu podobnie. Co poustawiam to mi żona poprzestawia bo jej akurat takie ustawienia nie pasują. Także nieustanna walka jest. W końcu przestałem już ustawiać bo zbyt wiele tego jest. Możesz się oczywiście pobawić jak ci się nie znudzi. Możliwości masz bardzo wiele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gość od montażu marudził

co ty w media markt montowałeś? :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu,koledzy mam taki wzmacniacz jak w aukcji http://allegro.pl/blaupunkt-wzmacniacz-va-2100-700w-velocity-fv-i1521287150.html

napedzal on u mnie skrzynke helixa ale chce sie teraz zajac drzwiami i skrzynke sprzedaje i mam pytanie czy zostawic ten wzmacniacz do glosnikow do drzwi,czy bedzie sie on nadawal do jakiegos dobrego zestawu odseparowanego do przednich wygluszonych drzwi,czy lepiej szukac innego ktory bedzie lepszy,jezeli mialby zostac to jakie glosniczki do niego dokupic,z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam audio maniakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy zostawic ten wzmacniacz do glosnikow do drzwi,czy bedzie sie on nadawal do jakiegos dobrego zestawu odseparowanego do przednich wygluszonych drzwi

 

Nadaje się do drzwi (100W sinusoidalnej trochę przekłamane ale da radę) o ile nie bedziesz rozbudowywał sprzętu dodatkowo o suba. No chyba, że do suba dasz oddzielny piecyk.

 

jezeli mialby zostac to jakie glosniczki do niego dokupic

 

Jaki masz budżet tylko na same głośniki bez wygłuszenia i kabli. No i oczywiście jakiej muzyki słuchasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, podłączyłem dzisiaj ROCKFORDA T600 z JL 12W3v3 pod seryjne drzwi i radio .... i gra delikatnie ale jak podkręcę głośniej przy odpowiednim bicie ... :o myślałem że mi gały wystrzelą ... jakie ciśnienie .. :o

 

teraz czekam na porządne radyjko ... czyt. PIONNED DEH-P9400MP i pójdą niestety jesszcze te PB L-6C na przód to już powinno być przyjemnie ... do zlotu powinno dojść wygłuszenie drzwi i porządny zestaw na przód ... coś w deseń RAINBOW SAX/SAC , FOCAL albo MOREL jakiś :D

 

powinno być przyjemnie ... kurcze jeszcze sprawdzam czy mam oczy na miejscu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, podłączyłem dzisiaj ROCKFORDA T600 z JL 12W3v3 pod seryjne drzwi i radio .... i gra delikatnie ale jak podkręcę głośniej przy odpowiednim bicie ... :o myślałem że mi gały wystrzelą ... jakie ciśnienie .. :o

 

Mówiłem, że pociągnie, choć pełnej mocy z niego nie wyciśniesz.... Ale z tego co masz to zupełnie ci wystarczy. Ja u siebie PB S10 (275 W) Napędzam GroundZero GZTA2150 MK2 (150 W na mostku) czyli minimalną mocą żeby go ruszyć i też mam plecy masowane. W zupełności ci wystarczy tej mocy.

 

pójdą niestety jesszcze te PB L-6C na przód

 

Na początek wystarczy ja też na swoich starych CK6 śmigam. Musisz tylko dobrze wysterować wzmak żeby nie obciążać zbytnio przodu bo to przecież 3 Ohm - także delikatnie :)

 

kurcze jeszcze sprawdzam czy mam oczy na miejscu

 

Tym bardziej i ja się cieszę :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ROCKFORDzik ma 409W w mostku , fabryka podała , że 300 ale jest certyfikat , że właśnie 409. Z resztą ROCKFORD podobno zawsze zaniżał wartości na wzmakach niż faktycznie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadaje się do drzwi (100W sinusoidalnej trochę przekłamane ale da radę) o ile nie bedziesz rozbudowywał sprzętu dodatkowo o suba. No chyba, że do suba dasz oddzielny piecyk.

 

 

Cytat:

Napisał kris87 Zobacz post

jezeli mialby zostac to jakie glosniczki do niego dokupic

Jaki masz budżet tylko na same głośniki bez wygłuszenia i kabli. No i oczywiście jakiej muzyki słuchasz ??

 

Piecyk moze dam osobny do suba ale to w przyszlosci.

 

Mysle ze kolo 300-400zl jestem w stanie wydac,muzyka rozna ale przewaza vocal trance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chronologicznie:

 

MOREL MAXIMO - ładna skuteczność choć może być trochę miękki jak do vocal trance

Rainbow SLX 265 bardzo dobre - sztywniejsze od powyższych,

HERTZ ESK 165 - wszystkie Hertz'e moim zdaniem mają za ostre soprany, może cię to trochę drażnić zwłaszcza brzy vocalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy soprany wymieniac na te z zestawu czy oryginalne dadza rady pod wzmakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy soprany wymieniac na te z zestawu czy oryginalne dadza rady pod wzmakiem

 

W naszych modelach stosowane były dwa rodzaje tweteerów od nokii albo od philipsa (jedwabne) wbrew pozorom są bardzo dobre. Możesz oczywiście je zostawić ale pod warunkiem, że zastosujesz zwrotnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wbrew pozorom są bardzo dobre

jedne z "czystszych" na rynku ;-) ale zwrotnica i dobre "U" (czytaj moc) na plusie potrzebne :)

Hertz e bym odpuścił :D chyba że jazzu też słuchasz , albo klasycznej, tam grają rewelacyjnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwrotnice dam od zestawu ktory zakupie i bedzie pasowac tak,podejrzewam ze do sopranu kabelki ida z drzwi od glosnika basowego czyli poprostu tam odepne i wepne w zwrotnice,dobrze kombinuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze kombinuje

na wprost idealnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności