Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzmy spalisz 6l na 100km czyli to daje jakieś 24l w obie strony , do tego jazda po wawce i jakieś pierdoły to min 30l. Cena zaniżmy 5,00pln/L czyli masz jakieś 150 pln. Coś zjeść 50 pln , to już jest 200 pln ... a zawsze są jakieś poboczne wydatki ale e-tam :D

 

Nie szkoda Ci tej kasy , dosłownie wywalić w błoto ? Już nie licze wydanej na robociznę bo jak sam mówisz masz dwie lewę ręce .... a nie sorry jak to było ? nie masz smykałki ... no nie kupuje tego xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie mam dwóch lewych rąk. Potrafię to i owo (np. sam składam kompy) ale chciałbym aby było to naprawdę odpicowane. Zresztą nieważne kto to wykona.

Zastanawiam się najbardziej nad tym, czy w ogóle jest sens kupować taką skrzynię w boczek. Tutaj http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=68612&page=4 pokazano tutorial i jak widać można kupić samą skrzynię bez głośnika. Jeżeli uda mi się nawet taką nabyć to nie wiem co do niej spasuje, tj. coś lepszego od JBL GT5-10. No i do tego jakiś wzmacniacz, który się zmieści w prawy boczek i będzie miał wystarczające parametry do głośnika, który wybiorę. Tak więc ostatecznie mam 2 wybory:

1) kupić jakąś normalną, gotową i w miarę możliwości kubaturowo zbliżoną do lewego rogu bagażnika skrzynkę, która po prostu będzie jeździć z tyłu - np jaką?? i do tego wzmacniacz ale jaki?

2) kupić gołą skrzynię w boczek i szukać do tego głośnika a do głośnika wzmacniacza - np. jakiego??

No i muszę się zmieścić max 1300-1500 zł (z montażem).

 

A co jeżdżenia 200 km to przy obecnej cenie O.N. faktycznie to tylko bezsensowne sfajczenie paliwa.

 

P.S. Niżej niż 350 zł za skrzynię w boczek nie da się zejść....chora ta cena, przy planowanym nakładzie 600 zł za głośnik to zostaje 250 zł na sam głośnik.

Za 600 zeta to już chyba niezłą tradycyjną skrzynkę sobie sprawię...

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary , nie obraź się ale ten sprzęt i odpicowany montaż :D ?

 

Powiem tak , nawet jeżeli nie masz smykałki to naprawdę uwierz mi SAM położysz lepiej to wszystko niż jakakolwiek firma .. mówię cały czas o Twoim budżecie .. większość firm za taką kasę to się nie przykłada i robi tzw masówkę. Jak władujesz powiedzmy 1k-2k za wymyśloną zabudowę to się postarają bo będzie to wizytówka .. a taki standard to po prostu jeden z wielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do takiej drobnicy to rzeczywiście lepiej samemu próbować

 

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

 

Na początek wyrysuj sobie i mniej więcej przelicz litraż zabudowy aby później dobrać sprzęcik ;) wiadomo. Wykonujemy drewniany szkielet. Przymierzamy czy pasuje i zaczynamy zabudowywać. Polecił bym maty żywiczne i żywica, po takim zabiegu przeszlifować, odtłuścić i pomalować ;). Wim łatwo się mówi ale wiesz mi trochę czasu i chęci i dasz radę ;) a samemu jak zrobisz to bardziej to docenisz i pewnie będzie nie powtarzalna :) a to też ważne.

 

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

 

Na samym początku pamiętaj zacznij od projektu obmyśl przelicz, policz i w tedy zabieraj się za dalsze czynności. Maty żywiczne można zastąpić włóknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stary , nie obraź się ale ten sprzęt i odpicowany montaż :D ?

 

Przecież nie chodzi o to aby wspinali się na wyżyny i montowali w rękawiczkach. Dobry fachowiec przykłada się do każdej pracy.

Nie bierz tego do siebie ale taki tekst przypomina mi postawę pana z okolic dworca PKP w Lublinie, który nie chciał dupy z fotela ruszyć jak zobaczył passata i usłyszał cenę.

Dzięki wszystkim za pomoc, już wiem co robić.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony:

 

Zabudowa (wygrzebałem litraż 15l. minimalne minimum) 350 zł

Głośnik JL Audio 10WX 299 zł

Wzmak CARPOWER HPB - 604 450 zł lub GROUND ZERO GZTA 4120 MK2 (dokładnie taki jak mój i spokojnie wejdzie w boczek) 439 zł

Okablowanie 79 zł

Maty wygłuszające 10 szt 115 zł

 

Plus minus koszty wysyłki i inne drobne elementy i masz koszt około 1300 zł :)

P.s. zapomniałem o zestawie na przód ... to trzeba będzie dołożyć....

Takim dobrym i tanim rozwiązaniem na zwrotnicy będzie Hertz DSK 165 - 249 zł.

Oczywiście nie polecałbym montażu suba w zestawieniu tylko z głośnikami pod samym radiem, dlatego zaproponowałem zestaw na przód. Owszem możesz się nie zdecydować, wówczas zamiast wzmaka 4 kanałowego możesz zejść na 2 kanałówkę (100-150 zł tańszy) no i nie stosować wygłuszenia drzwi (115 zł). Ale skoro chcesz mieć dobry efekt to jednak uparłbym się również przy tym przednim zestawie - koszt nie jest aż taki tragiczny ale za to zadowolenie będzie :)

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję cinul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy jak zmontujesz coś to daj znać jak gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a skoro jesteś z Lublina, to nie warto podjechać npo. do Dobrego Tonu? ,nawet nie na montaż ale żeby doradzili, ponoć rzetelni są chłopaki( w odróżnieniu od JTP na Młyńskiej)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiedziałem o takiej firmie. Zorientuję się. Thnx! O kolesiu z jtp to szkoda czcionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze trochę pomęczę forumowiczów.

Zdecydowałem się na założenie basu + wymianę przednich....na podzespołach wskazanych przez Cinul'a.

Został tylko jeden dylemat. Myślę bardzo czy warto aż za 350 zł kupować samą obudowę do boczka...??

Co ewentualnie moglibyście mi polecić z tradycyjnych skrzyni?? Coś co:

- współpracowałoby ze wzmacniaczami, które wymienił Cinul,

- będzie powiedzmy "małą" skrzynią,

- będzie względnie pasować do "ścięcia" tylnej kanapy,

- nie będzie droższe niż 500-600 zł.

 

Na necie jest full ofert...a ja coś MUSZĘ wybrać i zdecydować, póki jest kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ej, nieźle, wychodzi znacznie taniej niżby to składać oddzielnie:

Oddzielnie: 350 zł skrzynia + 299 zł głośnik = 649 zł

A tu 500 zł. To jest już coś.

Dzięki!!

 

Dopisek:

 

Wszedłem w szczegóły i coś mnie zastanawia. Do zestawu zaproponowano mi wzmacniacz GROUND ZERO GZTA 4120 MK2. Producent podaje jego następujące parametry dla 4 Ohm. Screen z instrukcji:

 

84927807.jpg

 

1. Wynika z tego że zapodaje 75 W na każdy kanał.

 

 

 

Teraz co podaje producent zaproponowanego suba - JL Audio 10WX:

 

10wx1.jpg

 

10wx2.jpg

 

2. Wynika z tego że minimalne zasilanie to 60 W, a optymalne to 125 W - czego ten wzmacniacz nie dostarczy.

 

 

Teraz co podaje producent zaproponowanych głośników na przód - Hertz DSK 165

 

dskk.jpg

 

 

3. Wynika z tego że nominalne zasilanie to 80 W - czego ten wzmacniacz nie dostarczy.

Zastanawiam się, biorąc poprawkę na dane podawane przez producenta wzmacniacza - czy nie jest on czasem nieco za słaby. Dla mnie wygląda to tak jakby nie podał mocy wystarczającej do optymalnej pracy zestawu.

Oczywiście tylko pytam - bo nie znam się i być może niewłaściwie interpretuję wartości.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak coś to ja mam skrzynie do pogonienia :D tyle że 1/3 bagażnika mogłaby zająć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Wynika z tego że minimalne zasilanie to 60 W, a optymalne to 125 W - czego ten wzmacniacz nie dostarczy.

 

Spokojnie, spokojnie .... pamiętaj, że dwa kanały mostkujesz i otrzymujesz wówczas moc 150 W w rms'ie - patrz na wykres z optimum :)

 

3. Wynika z tego że nominalne zasilanie to 80 W - czego ten wzmacniacz nie dostarczy.

 

W zupełności ci wystarczy - to tylko 5 W mniej. Jeszcze będziesz baty dostawał od kobiety żebyś to ściszył :) - znam z autopsji. Dla uspokojenia powiem, że ten wzmak napędza u mnie suba Powerbass S10 (275 W w rms'ie) i przód na Powerbass CK6 (stare sprawdzone, grają u mnie już w drugim aucie w sumie przez 5 lat 75W w rms'ie)

 

Bez paniki Grzechu będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o mostkowaniu. Teraz to wystarczy :mlask

 

P.S. Głośniki z przodu przerzucam na tył i podpinam bezpośrednio do radyjka.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam założony cały zestaw. W najbliższych dniach postaram się zrobić jakieś foty.

Mam jeszcze tylko jedną sprawę do rozwiązania - ustawienia wzmacniacza Ground Zero GZTA 4120 MK2.

Są tam jakieś pokrętła i nie wiem czy ci co mi montowali dobrze je poustawiali.

Co do filtrów to mam na "flat", natomiast nie wiem jak ustawić "bass boost" oraz "gain".

Co do ustawień czułości (w zakresie od 0.2 do 6 V) producent podaje, że ustawić ją wg następującej procedury: ustawić radio na 2/3 głośności, skręcić gain do minimum i zacząć ją podkręcać aż pojawią się zniekształcenia (distortion), wtedy leciutko cofnąć na mniejszy poziom i zostawić.

Co do ustawień bass boosta to nie wiem - pewnie z różnymi głośnikami różnie to chodzi, na bass mogę pewnie ustawić więcej, a na przednie mniej.

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla głośników przednich ustaw HPF (filtr górnoprzepustowy) na 60 Hz, na subwoofer ustaw LPF (dolnoprzepustowy) na 80 Hz i powinno być ok.

Każdy zazwyczaj ustawia swój sprzęt wedle upodobań i odsłuchu. Musisz przesłuchać kilka utworów na swoich ustawieniach.

A tak ogólnie to jak wrażenia po tzw. próbnym odsłuchu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze wrażenie: bardzooo głośno. No i zupełnie inne brzmienie. Muszę się przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:devil A bałeś się, że wzmak nie podoła... Wyregulujesz z czasem po swojemu i będzie git. Ja do tej pory czasami swój reguluję a mam sprzęt już od 2 lat. Spowodowane jest to przede wszystkim słuchaniem muzyki z plików mp3. Nie wszystkie są znormalizowane. Są programiki do normalizacji mp3 ale nie zawsze wychodzi to na +. Najlepszy efekt jest jak słuchasz oryginalnych utworów z płyt. Oczywiście życzę miłego odsłuchu :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności