Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

4 Kanały:

 

Crunch GTX4800

GROUND ZERO GZTA 4125X

CARPOWER POWER

 

Monoblocki:

 

ALPINE MRP-M500

SINUSLIVE SL-1500

CARPOWER POWER-1/1000D

ROCKFORD FOSGATE PRIME R500-1

GROUND ZERO GZTA 1.800DX

 

Niektóre z tych wzmacniaczy, zwłaszcza monoblocki mają trochę więcej mocy niż potrzebuje ten głośniczek, dlatego będziesz musiał go umiejętnie wysterować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie to głośnik? 12W3v3-2 czy 12W3v3-4 ? I czemu chcesz 4-kanałowca? No chyba że masz dwa suby albo chcesz jeszcze przód podpiąć...

 

Jeśli chodzi o te wzmaki wymienione powyżej to żaden z 4-kanałowych nie da rady. A wybierając któryś z podanych monoblocków musisz wziąć pod uwagę czy Twój sub jest 4-Ohm-owy czy 2-.

 

Tak więc, jeśli 4Ohm to najbardziej odpowiednie są Sinuslive i Carpower, a jeśli 2Ohm to Ground Zero i Rockford.

 

Takie moje skromne zdanie, jeśli się mylę to poprawcie.

Edytowane przez Key86
Zapomniałem dopisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 kanałowca zeby tez przod ciagnal ..... i to jest 4 ohmy a przod PB 6-LC

 

 

strasznie ciekawi mnie ten carpower ;] na papierze naprawdę ładnie wygląda ....

 

 

CARPOWER

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CP generalnie jest ok. :)

Edytowane przez Key86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do wątku. W moim pasku mam tylko głośniki z przodu i no radio JVC KW-XR611. Zastanawiam się, czy zostawić fabryczne głośniki a dopiąć tylko woofer - taki jak ten: http://allegro.pl/passat-b5-kombi-za...372445742.html. Do tego oczywiście wzmacniacz, byle niewielki bo jak kolega Marcin_e36 pisał inaczej nie da się go jakoś logicznie z tyłu upchnąć.

Pytanie: czy waszym zdaniem zestawienie takiego radyjka + fabryczne głośniki przód + zlinkowany JBL to dobry pomysł? Początkowo nosiłem się z wymianą całości (w tym przerzuceniem głośników z przodu na tył) ale chyba finansowo nie dam rady. Jak myślicie, można tak kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym ci zalezy?? czy ma cie byc najpierw słychac a potem widac?? czy tez lubisz muzyke głosną ale i czystą??

U mnie gra gra czyściutko i głośno (112 dB) wystarczająco

Ja u siebie mam full BLAUPUNKT i serie wyciepałem teraz jest rewela.wiadomo ze w b3 była lipa seria.W b5 (3BG) na twoim miejscu serie z przodu bym zostawił ale wpiął je bezposrednio w radio a wzmac. 4-ro kanałowy kolejno kanał 1 i 2 głosniki tył a 3 i 4 na mostku pod woofer w ładnie wymiatasz za małą kase.

POZDRO I MIŁEJ ZABAWY :)

 

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:43 ----------

 

"teraz jest rewela" teraz nie teraz mam ją juz prawie 2 lata i ani mysle tego zmieniać

Edytowane przez Vioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lubię czysty bas, a jeżeli chodzi o muzę to lubię zwłaszcza dance z lat 1990-tych (klimaty młodości). Przód mam wpięty pod samo radio (nie mam wzmaniacniacza). O głośnikach z tyłu nie myślałem tak mocno. Z tego co napisałeś rozumiem, że taki zestaw wyglądałby tak:

1. przód oryginały wpięte pod radio

2. tył i woofer ze wspólnego wzmacniacza... czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,

po pierwsze jaką kwotą dysponujesz .. ??

po drugie nie kombinuj czegoś w rodzaju przód - tył - sub , każdy profesjonalny audiofil tego Ci odradzi .. standardem jest DOBRY przód + sub w bagażniku.

po trzecie ... link nie działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do skrzyni: http://allegro.pl/passat-b5-kombi-zabudowa-jbl-gt5-10-wroclaw-i1372445742.html. Jeżeli chodzi o kwotę, to z montażem nie chciałbym wydać więcej niż 1300 zł. Nie wiem ile by sobie za montaż policzyli w Lublinie, generalnie są tu tylko 2 uznane firmy. Zastanawiam się, czy nie wybrać się na montaż do Warszawy. Nie mam daleko, może od razu skrzynię z wooferem i wzmacniacz by dobrali...wolałbym pojechać po prostu do zakładu, zapłacić i odebrać gotowca. Z drugiej strony boję się, że za głośnik i wzmakę w takim zakładzie skasują mnie

więcej niż gdybym sam kupił części. No w każdym razie nie chcę wydać z montażem więcej niż 1300 zł, oczywiście w wariancie takim że zostawiam przód oryginały a dopinam tylko wzmakę i woofera.

 

Dodam stronkę z cenami jednego z tych warsztatów w Lublinie,ceny wzmacniaczy mają nawet nawet...http://nawigacje.com/wzmacniacze-c-3_14.html?sort=4a

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co koledzy polecicie do skrzyni Alpine 800W (max) D-type? Narazie smiga tam blaupunkt 375 więc połowy mocy nie wykorzystuje. Ile by mnie to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na twoim miejscu serie z przodu bym zostawił ale wpiął je bezposrednio w radio a wzmac. 4-ro kanałowy kolejno kanał 1 i 2 głosniki tył a 3 i 4 na mostku pod woofer w ładnie wymiatasz za małą kase

 

Bzdura !!! Przód pod wzmak tył pod radio - reszta ok

 

---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

 

 

Sama skrzynia fajna ale głośnik słaby (200 zł na allegro) czyli kolego płacisz 300 zł za samą skrzynię (nie wiadomo jak dobraną litrażowo). Za 500 zł możesz kupić sobie dużo lepszego suba skoro lubisz czysty bas. Ot tylko ładnie wkomponowana w boczek :)

 

Co do cen tych wzmaków co podałeś link do firmy to widać że zawyżają ceny - można kupić o 100 zł taniej. Ale to norma w firmach zajmujących się montażem CA. I zazwyczaj jest tak, że nawet jak kupisz swój sprzęt i zawieziesz do montażu, to na bank skasują ci więcej za robociznę. Reasumując: * wygłuszyć przód *wsadzić dobry zestaw odseparowany *zastosować dobre kable *wzmakiem napędzić przedni zestaw i suba na mostku, którego wsadzisz do tyłu. Wystarczy jakiś niewielki ładnie wkomponowany, a wzmak możesz wsadzić w boczek. Foto poglądowe jak ja to rozwiązałem:

 

picture.php?albumid=270&pictureid=4450

 

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:48 ----------

 

a co koledzy polecicie do skrzyni Alpine 800W (max) D-type

 

Jakoś nie mogę znaleźć parametrów tego głośnika - na dzień dzisiejszy nie ma takiej serii ...

http://www.alpine.com.pl/produkty/subwoofers.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama skrzynia fajna ale głośnik słaby (200 zł na allegro) czyli kolego płacisz 300 zł za samą skrzynię (nie wiadomo jak dobraną litrażowo). Za 500 zł możesz kupić sobie dużo lepszego suba skoro lubisz czysty bas. Ot tylko ładnie wkomponowana w boczek

 

Faktycznie fajny masz sprzęt ale mi zależy na pakowności bagażnika. Bylem dzisiaj w jednym lubelskich zakładów i za 1300 zł zaproponowali mi co następuje:

1) skrzynia basowa: zabudowa+ JBL GT5-10,

2) wzmacniacz JBL GT5-A604E (na wypadek gdybym chciał w przyszłości wymieniał też przód)

3) montaż+kable

 

Gdybym zamiast wzmacniacza JBL GT5-A604E wybrał JBL GT5-A402E wyszłoby razem jakieś 1100 zł. Co myślicie o takiej ofercie? Podkreślam: bass pokazany przez cinul jest fajny ale ja ze względu na kobietę nie mogę wybrać takiego rozwiązania.

 

Oprócz tego jeszcze dwa pytania:

1) w bagażniku mam dwa gniazda zapalniczki - czy można od nich podprowadzić zasilanie do wzmacniacza czy mimo tego trzeba od aku?

2) jak usunąć te plastiki we wnękach (boczkach), w tych plastikach mieszczą się klucze + trójkąt (w lewym boczku) i apteczka (w prawym boczku).Bass planowałem umieścić w lewym a wzmakę w prawym. Czy usunięcie tych plastików to jakiś problem? Czy powinienem o czymś powiedzieć magikom od car-audio zanim to wywalą?

Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja skrzynia ma już pare dobrych latek czyli 4-5. Wtedy kosztowała 500zł ładnie gra, ale wzmak by się przydał lepszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylem dzisiaj w jednym lubelskich zakładów i za 1300 zł zaproponowali mi co następuje:

1) skrzynia basowa: zabudowa+ JBL GT5-10,

2) wzmacniacz JBL GT5-A604E (na wypadek gdybym chciał w przyszłości wymieniał też przód)

3) montaż+kable

 

Moja rada - poszukaj innej firmy bo ta kompletnie nie zna się na rzeczy. Dlaczego ?? już tłumaczę:

Panowie chcą ci zaproponować suba JBL GT5-10 oczywiście ładnie obudowany (fakt z głośnikiem raczej przeciętnej jakości ) no ale jakoś zagra. Z pewnością basik będzie. W sumie dla ciebie liczyłaby się bardziej obudowa z lepszym głośnikiem - no ale cóż skoro chcesz mieć przestrzeń w bagażniku to musisz zdecydować się na wariant droższy z kiepskim głośnikiem ale ładną i funkcjonalną obudową.

Parametry tego głośniczka:

 

Moc ciągła RMS 275 W

Moc szczytowa 1000W

Pasmo przenoszenia 30 Hz - 500 Hz

Skuteczność 88 dB

Impedancja 4 Ohm

Głębokość montażu 151 mm

 

Do tego ma być zasilany wzmacniaczem 4- kanałowym JBL GT5-A604E o parametrach:

 

Moc (RMS/MAX):

4x60W / 4x120W 4Ohm

4x80W / 4x160W 2Ohm

2x160W / 2x320W 4Ohm

 

Otóż biorąc pod uwagę wszystkie te parametry stwierdzam, że Panowie chcą ci wcisnąć niezły pasztet. Ten sub potrzebuje dużo więcej mocy niż ten wzmak potrafi mu dostarczyć po zmostkowaniu. Czyli dostarczysz mu moc 160 W a potrzebuje 275 W. Oczywiście z autopsji wiem, że moce wzmacniaczy są pozawyżane przez producenta. Moim zdaniem ten głośnik potrzebuje minimum 220 W mocy sinusoidalnej żeby przyzwoicie zagrał - bo przecież masz być zadowolony z zakupu. Poza tym głębokość montaży tego głośnika w stosunku do tej skrzynki jest spora a co za tym idzie - zbyt mała pojemność przedstawionej obudowy. Do tego rodzaju głośnika czyli '10 (25 cm średnicy) potrzebna jest obudowa rzędu 20 l (min. 18)

 

Gdybym zamiast wzmacniacza JBL GT5-A604E wybrał JBL GT5-A402E wyszłoby razem jakieś 1100 zł.

 

Ten JBL GT5-A402E (2 kanałowy) na mostku ma 120 W w RMS'ie i tym bardziej nie zasilisz tego głośnika ponieważ potrzebujesz drugie tyle :)

 

1) w bagażniku mam dwa gniazda zapalniczki - czy można od nich podprowadzić zasilanie do wzmacniacza czy mimo tego trzeba od aku?

 

Bezpośrednio z akumulatora i najlepiej masę też żeby nie mieć problemów z zakłóceniami, np. objawy pracy silnika w głośnikach. Kabelki firmowe min. 10 mm2

 

Czy usunięcie tych plastików to jakiś problem? Czy powinienem o czymś powiedzieć magikom od car-audio zanim to wywalą?

Z góry dzięki za odp.

 

Żaden problem - kilka śrubek i po krzyku.

 

Moje zdanie na ten temat: skoro się uparłeś to obudowa ok ale w konfiguracji z innym głośnikiem i wzmacniaczem. Co ważniejsze polecam rozejrzeć się za inną firmą bo szkoda kasy !!!

 

 

No moja skrzynia ma już pare dobrych latek czyli 4-5. Wtedy kosztowała 500zł ładnie gra, ale wzmak by się przydał lepszy

 

A proszę bardzo - sprawdzone modele w przystępnych cenach:

 

CARPOWER HPB-1502 - 315 zł

Crunch GTX2200 - 355 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że ten Alpine to: http://www.audiophile.pl/p/1383_alpine_swl-1242 i podany wyżej Crunch jest troszkę za słaby, a CP chyba w sam raz. :)

 

W przypadku zasilania, to oczywiście kable od akku i innej opcji po prostu nie ma, a zalecałbym od razu grubszy kupić, bo jak się zacznie zabawę z Car Audio to ciężko potem przerwać. Ja sam zaczynałem od wooferów Pyla w przednich drzwiach. Przez tydzień mówiłem, że wystarczy. Dzisiaj zrobiłem 130dB na jednym subie Kickera CVR 12 pod Crunchem GTX 2400, a przygotowuję bazę pod drugi taki sub (który muszę kupić), a dwa Crunche GTX 2400 już są.

 

Także ten... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Moja rada - poszukaj innej firmy bo ta kompletnie nie zna się na rzeczy.....Otóż biorąc pod uwagę wszystkie te parametry stwierdzam, że Panowie chcą ci wcisnąć niezły pasztet.

 

 

Trudno mi polemizować z tym co napisałeś. Generalnie w Lublinie to jakieś dziwne te warsztaty. W jednym sprzedawca schował się z moim aucie przed klientem (ponoć niemiły), a w drugim gość jak zobaczył że przyjechałem passatem i że chcę wydać raptem 1300 zł to spojrzał na mnie z pogardą i potraktował jak jakiegoś żula...po tym wszystkim to nie wiem co mam robić. Może do Białegostoku pojadę...albo do Warszawy. Jeśli znacie jakieś dobre zakłady w promieniu 200 km od Lublina to dajcie znać

 

Moje zdanie na ten temat: skoro się uparłeś to obudowa ok ale w konfiguracji z innym głośnikiem i wzmacniaczem. Co ważniejsze polecam rozejrzeć się za inną firmą bo szkoda kasy !!!

 

1. Czy do takiej obudowy da się wcisnąć inny ale lepszy głośnik? Czy można dostać taką obudowę bez głośnika?

2. Jaką skrzynię (jak najmniejszą) i z jakim głośnikiem mógłbyś zaproponować zamiast tej zlinkowanej przeze mnie (schowanej w lewym boczku)?

 

Bardzo dziękuję za dotychczasowe wskazówki!

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wydawać kasę na drogę (200km w jedną stronę) zainwestuj w sprzęt. Sam ładnie wszystko położysz sobie bez problemu z tutorialami na forum :D

"+" :

+ lepszy sprzęt

+ ewentualnie zaoszczędzona kasa

+ SATYSFAKCJA ,ze zrobiłeś sam

 

"-":

- głównie czas

- czekanie na efekt końcowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem haha ;-)

 

skrzynia chowana w boczku nie jest zła tylko trzeba dobrac głośnik i zasilanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa ma rację. Parę godzin pracy a satysfakcja bezcenna. To na prawdę nie jest trudne, a opisów na forum jest wystarczająco dużo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale ja to średnio widzę..bo prostu jestem niechlujny w sprawach mechanicznych, zaraz coś urwę, potnę, zabrudzę. Do tego trzeba mieć smykałkę, wiadomo - chirurgiem też nie każdy może być.

Pewnie ostatecznie skończy się jakimś warsztatem. Teraz myślę jaki tu sprzęt wybrać zamiast tej skrzyni w zabudowie boczka....

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności