Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

na subie z tyłu jest napisane urban audio works ud-10 300watts impedancja to 2x4ohm,
nigdy nie miałem okazji słuchać tego suba więc się nie wypowiem, informacji w necie taż jak na lekarstwo ale na pewno ma już swoje lata więc może się okazać wartościowy, choć aby to sprawdzić trzeba go podłączyć pod dobry wzmacniacz i się przekonać. A co do wzmacniacza to musisz szukać czegoś stabilnego w 2 Ohm i mocy około owych 300W (choć więcej tez nie zaszkodzi)no chyba, że zepniesz go w 8 Ohm wtedy wzmak musi być troszkę mocniejszy żeby sobie z nim poradził ale ja zanim zaczął bym cokolwiek kupować podpiął bym go u kogoś na próbę bo może się okazać, że głośnik to niewypał i umoczysz kasę we wzmacniacz do suba, a mógłbyś ją wydać na zrobienie przodu np:). W tych pieniądzach co masz można znaleźć już fajne wzmaki z old school'i, a całkiem sporo tego jest na rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłosz podaj nazwę tych subików bo bardzo możliwe ze mają najwyżej 200w,papier wszystko przyjmie tak realnie gdybyś miał 2X500w to jest już niewyobrażalna moc i mało kto wytrzyma taki power.Carpower ja raczej nie polecam mają słabą kontrolę głośnika(będzie buczeć i dudnić).jak chcesz żeby fajnie zagrało wystarczy jeden sub i porządny szybki piec,bo na piecyk żeby dał 2x500w musisz wyłożć ok2 tysie.a tak wogule to wpadaj na spota do krk to można dokładniej podebatować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2X500w to jest już niewyobrażalna moc

No i jest bo piec skręcony na 30-40% i tak wali , że tracę ostrość widzenia dlatego zestaw do sprzedania. Tak jak mój prywatny serdeczny przyjaciel Michaś (Kresek) napisał tym można mury wyburzać i miał rację miazga. Koleś tym zestawem wykręcił 142 decybele o ile dobrze pamiętam ; widziałem puchar za pierwsze miejsce

a tak wogule to wpadaj na spota do krk

Może kiedyś wreszcie zawitam :fajny

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a gdzie wy widzicie 2 głośniki...bo ja widzę jeden dwucewkowy, a to przecież zupełnie co innego...producent podaje zsumowaną moc 300W i da się go spiąć w 2 lub 8 Ohm. Nie uważam aby była to jakaś porażająca moc (aktualnie mam u siebie 2 głośniki Rainbow Amboss 12" 550W sztuka pod piecem Audio System Twister F2 500 - 1150W przy 2Ohm w obudowie closed ale muszę przyznać, że i mi za dużo i docelowo zostanie tylko jeden bo jak teraz mnie poniesie i odkręcę troszkę za dużo to dosłownie dach się prostuje :D ) tym bardziej biorąc pod uwagę to, że nie wiemy jakiej jakości jest ten przetwornik...

bo na piecyk żeby dał 2x500w musisz wyłożć ok2 tysie
no tutaj to bym mocno polemizował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tutaj to bym mocno polemizował

Daj jakiś przykład :D bo ja szukałem i nie znalazłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AudioSysten F2 500 chodzą w granicach 1000zł(używane oczywiście) oraz Hifonics Brutus to propozycja troszkę gorsza jakościowo (klasa D czyli cyfrówka) ale za to dużo lepsza wydajność prądowa powoduje mniejsze obciążenie instalacji elektrycznej samochodu, a kto miał do czynienia z mocnym wzmacniaczem klasy A/B ten wie o czym mówię oraz to, że wzmacniacz jest nowy... obie propozycje znalezione na szybkiego, rynak jest duuuużo bogatszy w ciekawe wzmacniacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie było by problemów z wysyłką do polski...wystarczy zagadać ze sprzedawcą...a ten Brutus nawet nie trzeba zagadywać bo na liście krajów wysyłki jest Polska więc bezproblemowo. A kupowałem już w najróżniejszych częściach naszego pięknego globu i o ile sprzedawca jest sprawdzony to nie ma się czego obawiać, wręcz przeciwnie, nieraz za grosze można wyrwać bardzo dobry sprzęt (ten F2 500 był wcześniej wystawiony przez tego samego sprzedawcę z ceną "kup teraz" za 150f plus pewnie ze 20f za przesyłkę tylko że nikt go nie chciał bo mało kto zna ta firmę więc w przeliczeniu daje nam to naprawde śmieszne pieniądze za dużo naprawde dobrej jakości watów) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tutaj to bym mocno polemizował
no nie zaznaczyłem że myślę o nowym:)

ja raz pod swojego rockforda bd500 720w RMS podpiołem żeby potestować RE se12-przednia szyba na łączeniu z dachem falowała jak plastelina długo nie wytrzymałem:)na dłuższą metę takie granie się raczej nie nada.

michas82lca testowałeś tego AS pod przednimi głośnikami?bo szukam stega k2.01 ale nie ma za ludzką kasę a wiem że AS gra podobnie bo te firmy chyba współpracowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie , że czytają i będą to czytać ludzie nie zagłębieni w temacie Car audio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michas82lca testowałeś tego AS pod przednimi głośnikami?bo szukam stega k2.01 ale nie ma za ludzką kasę a wiem że AS gra podobnie bo te firmy chyba współpracowały.
F2 500 tylko na próbę podłączyłem pod przód więc niewiele moge powiedzieć (jedynie to że mocy to mu na pewno nie brakuje ;) ) ale dość długo pod przodem grał u mnie AudioSystem F2 280 i powiem tak...jeśli do suba nadają się doskonale (dynamika i kontrola na naprawdę wysokim poziomie) to na przód juz niebardzo (i to nie tylko maja opinia) po prostu brakuje im troszkę detaliczności, nie słychać tych wszystkich smaczków co powinno być słychać. Ale jak to się ma do Stega to pojęcia nie mam bo nie miałem w łapkach (choć również chodził mi po głowie) Z tego co słyszałem POWTARZAM!!! Z TEGO CO SŁYSZAŁEM OD INNYCH w Stegu jest lepiej jeśli chodzi o przód...ale żeby to stwierdzić ponad wszelką wątpliwość należało by podpiąć jakiegoś i organoleptycznie sprawdzić bo na forum to sobie można gdybać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie , że czytają i będą to czytać ludzie nie zagłębieni w temacie Car audio ;-)

 

to właśnie dobrze niech czytają i montują bo car audio to temat traktowany po macoszemu i dużo ludzi myśli że jak niemiłosiernie nawala to gość ma super sprzęt,a to nieprawda.Świat bez muzyki jest nudny więc zachęcam do zgłębiana tematu:)

Edytowane przez polo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda też jest taka, że nie ma nic za darmo i dobry system audio w samochodzie naprawde sporo kosztuje, a najgorsze jest to, że choroba postępuje i człowiek jak już zacznie to ciągle mu mało...zmienia kolejne klocki w poszukiwaniu idealnego dla siebie brzmienia (przysłowiowa pogoń za "króliczkiem") wydaje kolejną kasę, ale też słucha, nabiera doświadczenia ciągle coś zmienia i nigdy nie jest wystarczająco dobrze :D bo w całej tej zabawie pt. car audio chodzi właśnie o te zmiany dokonane własnoręcznie i najprzyjemniejszy jest sam fakt dążenia :) nie można tylko w tej pogoni za kolejnym wzmacniaczem, głośnikiem, radiem zapominać o najważniejszej rzeczy, a mianowicie o przyjemności ze słuchania muzyki ;) i przed kolejnymi zmianami zadać sobie pytanie:

- co mi nie odpowiada w istniejącym systemie

- czy wyciskam 100% z zainstalowanych elementów ( i nie mam tu bynajmniej na myśli ciśnienia akustycznego ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja również się dołącze:) Co do wzmacniaczy tych budrzetowych typu car power, lanzar 221 są to wzmaki słabe. Miałem je i powiem że to buczydła grały u mnie ok 2 miesiecy a później je pogoniłem bo głowa od nich bolała. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktoś coś konkretnego może mi polecić?? czy nie bardzo??

na allegro jest od groma sprzętu, ja się nie znam i nie potrafię czegoś wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ktoś coś konkretnego może mi polecić?? czy nie bardzo??

na allegro jest od groma sprzętu, ja się nie znam i nie potrafię czegoś wybrać

określ raz jeszcze ile chcesz przeznaczyć, co dokładnie chcesz kupić i czego oczekujesz, czy sprzęt ma być nowy czy używany to postaramy się coś dla Ciebie dobrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecił bym coś ze stajni helixa jest pare używek na allegro. Nowe są drogie i to bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecił bym coś ze stajni helixa jest pare używek na allegro. Nowe są drogie i to bardzo
zgadzam się ale z wyłączeniem serii dark blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma być czterokanałowy i ma zasilać na chwilę obecną skrzynię w bagażniku, a przyszłościowo [...] przedni zestaw ma na tym grać. Może być używany, a raczej będzie, żeby to było coś sensownego. Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 300-400zł

może być ciut więcej, chcę jak napisałem coś sensownego

allegro przeglądałem, pytałem o zdanie jednego z forumowiczów (pozdr)

chce wiedzieć na co jest warte uwagi wg Was koledzy, bo napewno wiecie więcej ode mnie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie znaleźć czterokanałówkę stabilną w 2ohm w mostku, jakościową i za takie pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności