Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowie ktoś za ile mógłbym sprzedać wzmacniacz CRUNCH USA VU275TMC 300 Watt? Czy może lepiej sobie go zostawić na przód?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, podpowie ktoś jakieś głośniki w niskim budżecie? Używki oczywiście bo moje fabryczne się wysypały, teraz mam jakieś byle co ze sklejoną membraną sam nie wiem czym... Nie mówię, że ma być super jakoś ale chociaż żeby trochę zagrało pod radio :)

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowie ktoś za ile mógłbym sprzedać wzmacniacz CRUNCH USA VU275TMC 300 Watt? Czy może lepiej sobie go zostawić na przód?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, podpowie ktoś jakieś głośniki w niskim budżecie? Używki oczywiście bo moje fabryczne się wysypały, teraz mam jakieś byle co ze sklejoną membraną sam nie wiem czym... Nie mówię, że ma być super jakoś ale chociaż żeby trochę zagrało pod radio :)

 

wzmacniacz wart może ok 200-300 zł - jeśli już go masz to może warto przetestować go na przednich głośnikach, lepiej z pieca pędzić głośniki niż z końcówki radia . Co do głośników to np excursion nieźle sobie już radzą pod radiem a majątku nie kosztują - jaki jest Twój budżet na głośniki ?

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że do 200 zł. Wiem, że bieda ale niech coś chociaż trochę gra...

 

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam da się kupić już , osobiście dołożył bym do nowych excrusionów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co potrafi Precision Power PPI2360? Dwukanałowy wzmak mający 360RMS na jednym kanale, ale czy lepiej zagra od cruncha 300 RMS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zagra lepiej. W końcu stary amerykaniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś co potrafi Precision Power PPI2360? Dwukanałowy wzmak mający 360RMS na jednym kanale, ale czy lepiej zagra od cruncha 300 RMS?

 

zagra zdecydowanie lepiej ,zupełnie inna półka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Mianowicie kupiłem tego PPI2360, podłączyłem, a on gra dwa razy ciszej niż ten crunch, słychać także lekkie stukanie z subwoofera. Czy to może być to, że wsadziłem tylko pół przewodu - do gniazda, gdyż dopiero jutro zaprasuję końcówki?

 

Dodam, że przy włączaniu i wyłączaniu na subwooferze pojawia się spięcie.

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem niektóre wzmacniacze tak mają że pukną na głośniku w momencie włączenia. Jeśli stuka/szumi kiedy wzmacniacz jest włączony to może być kwestia masy radia, kabla czincz, zakłóceń, samego radia etc.

Jakie masz radio? Może radio podaje za niski poziom sygnału dla wzmacniacza. Gain ustawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem gain i powiem szczerze, że przy 400 RMS oczekiwałem takiego ruchu membrany jak tu:

a on się trochę buja, ale bez szału... Lecę do samochodu po nazwę radia.

 

Radio Radio Pioneer DEH-3900MP, słabe.

 

Dodam jeszcze, że na starym wzmacniaczu nie ma pukania podczas grania.

 

Wyjaśniło się! Telefon ściszał mi muzykę... Za zawracanie głowy przepraszam!

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjaśniło się! Telefon ściszał mi muzykę... Za zawracanie głowy przepraszam!

 

To dobrze. I jak słychać różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słychać różnicę, niebo a ziemia :) napiszę do Ciebie pw bo mam głupie pytanie. ..

 

Zresztą zapytam ogólnie. Czy powinno się silikonować pomiędzy głośnikiem a skrzynią? Mam skrzynię cisnieniowa i mam wrażenie, że tamtędy ucieka powietrze.

 

I jeszcze jedno, czy opłaca mi się robić pod ten głośnik re audio 12s4 wyliczona skrzynię bass reflex?

 

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można wpakować ten głośnik do BR'ki. Będzie więcej basu, zejdzie niżej ale będzie nieco wolniejszy. Możesz zbudować drugą skrzynkę i wybierzesz sobie w jakiej gra lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem polecić wzmacniacz który właśnie założyłem.

Jest to Hifonics Triton IV. Wzmacniacz podłącza się pod wysokie (nie trzeba żadnych konwerterów), włącza I wył. się sam.

Chodzi u mnie pod głośnikami focal audiutor 165s2, a radio to rns 315.

Poprawa jakości dźwięku jest naprawdę bardzo duża. Wydaje mi się że po wygłuszeniu drzwi będzie jeszcze lepiej.

 

Pozdrawiam - Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawny, a skrzynka dobrze policzona. To Re powinien się schować. Dziwi mnie ta niska cena. Nie brałbym go w ciemno bez podłączenia u siebie w aucie i sprawdzeniu go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem, cena aż za niska. Muszę poszukać kogoś z Częstochowy, może by podjechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie ta niska cena. Nie brałbym go w ciemno bez podłączenia u siebie w aucie i sprawdzeniu go.

 

jeśli dobrze pamiętam nowy kosztował ok 750 zł , wiec aż tak bardzie niska nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat subwoofera aktywnego Boschmann,czy to dobra firma,zastanawiam się nad kupnem subwoofera aktywnego,na Allegro cena do 300 zł,w grę wchodzi właśnie Boschmann B-88P oraz zastanawiam się nad Peying PY250QA 500W,oraz czy warto interesować się taką firmą jak Lark?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie subwoofer aktywny. Ogólnie to odpuść sobie suba jeśli nie masz nic porobionego z przodem. Będzie Ci tylko dudnić :P

Jak chcesz coś pozmieniać w graniu zacznij od radia. Za 500 zł kupisz jakąś fajną starą alpine z serii CDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności