Skocz do zawartości
Gość zajec

jaki wzmacniacz??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zajec

witam serdecznie , jeśli mógłby ktoś mi pomóc , byłbym wdzięczny .. posiadam w swoim pasku radio vw MCD , zamierzam zrobić coś z muzyką w nim .. radia nie chciałbym zmieniać , reszte owszem...głośniki zamierzam zakupić najprawdopodobniej signat , sporo się tu o nich naczytałem , mam problem co do wzmacniacza .. moge wydac 300-400 zł na jakis tam piec , ale jaki ?? może mi ktoś coś polecić ? zamierzam wymienić głośniki przód i tył i do tego jakiś sub .. również nie wiem jaki .. może jakieś sugestie co do pieca i suba ... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej muzyki słuchasz? ile chcesz wydaj na skrzynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

jakiej muzyki .. dobrej .. żartuje .. raczej dance..ale ogólnie nie jestem jakims fanatykiem jakiegoś stylu .. każdej muzyki lubie słuchać . co do suba to drugie tyle co za piec

 

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 19:48 ----------

 

przy okazji chciałbym spytać czym rózni sie sub od tuby (oczywiście wygląd znam )..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wzmacniacz polecam JBL 4060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu teraz zrobił tak: wzmak mono do skrzyni (helix, udimension, moze wyczaisz jakas uzywke na allegro)

skrzynia: http://audiosklep.pl/polk-audio-db124-p-1028.html http://audiosklep.pl/mtx-t4512-04-p-1545.html

 

signaty na przody, a z czasem jakis wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

a signaty zakładać na przód i tyl czy może na tył coś innego się wkłada ? dodam tylko ze wysoko tonowe zamierzam zostawić ory. (bynajmniej narazie)

Edytowane przez zajec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przod i tyl, koło klamek powinienes miec wysokotonowe!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

koło klamek są , tyle że oryginalne ( nie wiem jak z ich jakością ) ale póki co muszą takie zostać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta :D

Pytanko do kolegów fachmanów:

Idzie wiosna i z racji tego , iż będę rozbudowywał audio pomału zaczynam się rozglądam za wzmacniaczem. Będę potrzebował coś 2x500W w RMSie.

Oczywiście za jakieś w miarę sensowne pieniądze.

Co myślicie o firmie Carpower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę potrzebował coś 2x500W w RMSie.

Miły a co Ty tym chcesz zasilać ? :o:D haha ogólnie CP średnia firma, zaraz po zakupie warto dołożyć kondensatory na tor zasilania w środku we wzmacniaczu :) gdzieś na forum był o tym temacik ;) bo mają słabe chińskie kondziki w środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich passaciomanów:)

Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ moja kwestia z jaką się zwracam czyli o poradę i pomoc nawiązuje do kilku tematów na forum.

Chodzi mi o pomoc odnośnie kwestii: KTÓRĘDY PUŚCIĆ KABEL OD AKUMULATORA DO BAGAŻNIKA ABY ZASILIĆ WZMAKA. Chodzi o łtwy sposób a jednocześnie żeby nie narobić bardłogu w pasku.

VW o którego się rozchodzi to B5.

Edytowane przez adamus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KTÓRĘDY

ja puszczam tak: od AKU> potem wchodze do kabiny przy wężach z klimy, robię małą dziurkę od góry w tej gumie(potem troszkę silikony ewentualnie dla uszczelnienia) i wychodzę w kabinie za schowkiem, schowek ściągam(to tylko 6 czy 7 srubek) i ładnie prawym progiem go kłade:) potem przy fotelu i wchodzę do bagażnika :) wzmacniacz przykręciłem u kolegi jacenty64 po prawej stronie na nadkolu(one jest jakby z twardej dykty) fajnie twarde srubki mocno trzymaja i estetycznie wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jest jakaś inna możliwość??? Nie twierdze że ta koncepcja jest zła.

A czy te plastiki co są na progach ciężko się demontuje? Bo tędy pójdzie kabel zasilający i czincze od radia.

A i jeszcze jedno primo ultimo którędy puścić też kabel od radia?

 

Już jednego wzmaka podłączałem ale w puncie i tam jest praktycznie radio od tyłu nie zabudowane i sprawa wyglądała znacznie prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czincze puszczasz srodkowym tunelem. ABSOLUTNIE NIE puszczasz razem z kablami zasilającymi!! bo będą zakłócenia, taka droga jest fajna prosta, i nie szukałem innej :) plastiki z progu sciaga sie baaardzo prosto i bez awaryjnie ;) co do dostania się do radia, jak ściągniesz schowek to będziesz miał więcej manewrów i jeśli masz zgrabne rączki to kabelki chwycisz i przełozysz, jeśli nie masz takich zdolnośći manualnych, bierzesz drut i próbujesz przełożyć potem mocujesz kabelki do druta i poprostu przeciagasz spokojnie i delkatnie, żeby nic nie pourywać :) powiem tak żę przy radiu to jest troszkę zabawy ale najwięcej zabawy będzie z pociągnięciem czinczy tunelem srodkowym :) a raczej za tunelem pod tą wykładziną :D moje zdolności i zgrabne rączki wślizgnęły się pod wykładzine pod tylnim siedzeniem i wylowiły czincze ktore włożyłem pod tapicerke za ręcznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu ponieważ mam ten sam problem.

Chcę kupić wzmacniacz, ma być czterokanałowy i ma zasilać na chwilę obecną skrzynię w bagażniku, a przyszłościowo zrobię porządek z przednimi drzwiami, także jeszcze przedni zestaw ma na tym grać. Może być używany, a raczej będzie, żeby to było coś sensownego. Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 300-400zł.

Koledzy co możecie polecić??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele napisałeś odnośnie wymagań...co to za skrzynia, którą ma napędzać i jakie głośniki planujesz na przód, jakiej muzyki słuchasz oraz czego wymagasz od systemu, który chcesz stworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną skrzynia, obudowa zamknięta 25l, głośnik 2-cewkowy 25cm, cewki połączone równolegle, na przód nie wiem co planuję, zależy ile kasy mi nie będzie na to szkoda :P, muzyka?? czasem jakieś techno, trance, house, coś dyskotekowego rzadziej, a tak to raczej jakiś rock, punk rock, heavy metal i czasem hehehe reggae :)

wymagania?? a bo ja wiem, nie chcę żeby to było buczydło tylko żeby było szybko, precyzyjnie :) i dobry kop

a tu mój wynalazek:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=829066&postcount=184

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego podaj model tego suba albo chociaż ile ma mocy i jaką ma impedancję bo bez tego to wzmacniacza nie da się dobrać jakiegokolwiek a co dopiero pasującego...

wymagania?? a bo ja wiem, nie chcę żeby to było buczydło tylko żeby było szybko, precyzyjnie i dobry kop
z takim budżetem to będzie niesłychanie trudne do osiągnięcia...moja propozycja jest taka aby na ten moment zasilić tylko suba (skoro już jest) jakimś monoblockiem albo dwukanałówką(jeśli bas okaże sie niesatysfakcjonujący zostanie wymiana głośnika, a w przyszłości dozbierać fundusze i zrobić przód jak się należy. Nie trzeba chyba dodawać jak ważna jest odpowiednia instalacja prądowa dla systemu ;) dodam jeszcze, że najlepszą opcją byłoby najpierw zrobienie porządnego przodu, a w dalszej kolejności uzupełnienie go o suba (o ile będzie taka konieczność bo przy doinwestowanym przodzie efekt basu z samych drzwi może co mniej osłuchanym zdziwić ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na subie z tyłu jest napisane urban audio works ud-10 300watts impedancja to 2x4ohm,

jeżeli chodzi o wzmaka to właśnie nie chciałem dwóch, postawienie tej skrzyni, którą zrobiłem już graniczy z cudem, potrzebuję bagażnika bo samochód służy mi również do pracy, dlatego też 4 kanały, jeśli chodzi o instalacje prądową to kupiłem zestaw dietz 20mm^2, ze zrobieniem najpierw przodu to masz rację ale ja zabieram się za to ze dwa lata :) a że zacząłem od d*py strony :) leżał głośnik to zrobiłem mu obudowę dlatego idę dalej, do wakacji chcę zrobić też przód ale myślę że to nastąpi dużo szybciej

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności