Skocz do zawartości
irift

Wyciek oleju z turbiny ...

Rekomendowane odpowiedzi

a ile tego oleju w wężach? Jak rozepniesz to się wylewa?

Takie coś co opisujesz to ja mam od 5 lat :)

 

Tylko z jednego się wylało - w drugim było tylko "wilgotno".

 

---------- Dodano o 20:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:41 ----------

 

Dokładnie - tylko dlaczego przy egr jest olej?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani mechanikiem samochodowym ani innym. Kończyłem fach jako mechanik maszyn i urządzeń górnictwa podziemnego ale podstawy mechaniki znam. Jeśli faktycznie silnik TDI zjada niepokojące ilości oleju np. 2 litry na 3000 KM to już jest to niepokojące. Aby sprawdzić czy dzieje się to za sprawą turbosprężarki to proponuję prosty test :

wypiąć wężyk z odmy z dolotu i puścić go do butelki zainstalowanej w komorze silnika, zdemontować rury powietrza zasysanego (od odmy do turbo i węży powietrza doładowanego pomiędzy turbo a kolektorem ssącym - łącznie z intercoolerem) i węże te przeczyścić z resztek oleju jaki się tam przez długi okres czasu nagromadził. Zrobić z tak podłączonym układem te powiedzmy 3 -5 tyś. km i ponownie sprawdzić węże dolotu na ilość nagromadzonego w nim oleju a częściej sprawdzać ilość oleju w silniku na bagnecie. Jeśli w dolocie znowu pokaże się olej w znacznych ilościach to świadczyć to będzie tylko i wyłącznie o tym, że olej pochodzi z uszczelniaczy wałka turbo. Moje uszczelniacze wałka turbo zaczęły padać więc musiałem co 2 tyś. km dolewać olej do silnika aż w końcu wymieniłem turbo bo one lało sporo oleju do dolotu a zanim się to uczyni to warto sprawdzić czy nie ma widocznych zewnętrznych wycieków oleju np. z rurki doprowadzającej olej do smarowania wałka turbo - źle złożony przewód doprowadzający olej do turbo z jego dolotem na korpusie też będzie powodował wycieki oleju z tym, że widoczne na zewnątrz korpusu turbo. Brak oleju w dolocie a znaczne jego ubytki z silnika powinny zainteresować Was czy uszczelnieniacze w turbo nie poszły tylko od strony wydechowej więc wtedy trzeba rozpiąć wydech od turbo i sprawdzić ile i czy tam są widoczne ślady oleju bo nie każde turbo puszcza olej tylko do dolotu lecz i bezpośrednio do wydechu. Jeśli ktoś podejrzewa, że olej leje się do komór spalania przez wypracowane uszczelniacze trzonków zaworowych to trzeba też to wykluczyć. Odma nie leje sporej ilości oleju do dolotu. Moje turbo lało najpierw olej na zewnąrz bo mechanik źle złożył przewód zasilający wałek turbo w olej go smarujący więc wycieki były i to widoczne gołym okiem (nawet pod autem) na łączeniu dolotu oleju do turbo ale po jego ponownym poprawnym połączeniu bez naprężeń, turbo dawało spore ilości do dolotu więc je wymieniłem na inne używane w idealnym stanie. Stwierdzenie, bez takich oględzin i prób, że tylko turbo przepuszcza jest wg mnie na wyrost i nie ma żadnego poparcia w oględzinach silnika samochodu. Takich rzeczy nie powinien stwierdzać ktoś kto uczył się mechaniki samochodowej i niczego nie sprawdzając daje taką diagnozę no chyba, że w szkole uczą jak naciągać naiwniaków na kasę.

"Tylko dlaczego przy EGR jest olej" - ten problem został już tak dokładnie i szeroko rozpisany na wielu forach (nie tylko przeze mnie), że nie powinno być z tym problemu jeśli chodzi o diagnozę powstawania tych wycieków.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dolewałem 1 litr oleju - około 5 tyś temu ale ja mam u siebie zamontowany filt cząstek stałych i to on może brać przy procedurze wypalania - tak mam od początku. chyba, że to od początku było coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak turbina jest nieszczelna.

Pytanie do znawców.

Mam w moim aucie filtr cząstek stałych - czy olej z turbiny zapcha mi dpf?

W tygodniu wyjeżdzma do zakopca (600 km w jedną stronę) i nie wiem co robić?

Kupić regenerowaną czy nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rób nic!!! Tak ma być to nie jest auto roczne, a po drugie samochód ma jeździć a nie wyglądać. Kocham samochody, skończyłem samochodówkę, ale na miłość boską.... 10 letnie auto musi się pocić, gdzieś tam stukać pukać.. Po prostu ma prawo... Proponuje w aso nowy silnik i na 100% zniknie olej z okolic turbo. Na pocieszenie dodam, też mi w tym miejscu też olej cieknie, a przy wymianie intercoolera wylałem z dolotu ze 2 wiadra oleju:)

 

Boże Ty to widzisz i nie grzmisz. czego to uczą teraz w tych szkołach? z tego wynika że jeżeli silnik ma 10 lat to w ogóle po co go naprawiać?? niech cieknie, niech pali olej, niech w nim stuka on ma 10 lat i tak ma być. aż muszę się napić jak czytam takie głupoty i jeszcze się chwali że on skończył samochodówkę żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos was uswiadomil co sie dzieje jak turbina puszcza olej do dolotu, wtedy nie tylko turbinka do wymiany. A co do waszych problemow to polecam jechac do mechanika ale dobrego bo zajechac do partacza nie sztuka.

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź luzy na wirniku turbiny, delikatny poprzeczny jest dopuszczalny wzdłużny nie, wirnik bez ubytków? dolot szczelny nigdzie nie dmucha ciśnieniem do atmosfery?

głównie w tych silnikach pada odma i wtedy ciągnie dolotem mgłę olejową zamiast samych oparów oleju.

 

W jaki sposób twój mechanik stwierdził że to turbina jest nieszczelna? delikatne puszczanie oleju od strony zimnej jest normą

Edytowane przez lisek171

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź luzy na wirniku turbiny, delikatny poprzeczny jest dopuszczalny wzdłużny nie, wirnik bez ubytków? dolot szczelny nigdzie nie dmucha ciśnieniem do atmosfery?

głównie w tych silnikach pada odma i wtedy ciągnie dolotem mgłę olejową zamiast samych oparów oleju.

 

W jaki sposób twój mechanik stwierdził że to turbina jest nieszczelna? delikatne puszczanie oleju od strony zimnej jest normą

 

 

Rozpiął jakiś wąż i tam był olej (po lewej stronie silnika - od dołu) i po prawej stronie silnika -góra).

Dziś jak przyłożyłem pedał gazu - na postoju to na trawie zostały ślady oleju.

Ale nikt nie wie co z tym dpf przy padajacej turbinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wężach zawsze będą jakieś ilości oleju ot taki urok używanych samochodów, należy sprawdzić luzy na wirniku to przede wszystkim, jeśli bardzo się boisz o dpf to odkręcasz 3 śróby na wydechu od strony gorącej turbiny i widzisz czy nie wali olejem w wydech, olej w dpf raczej niepożadany tak samo jak w katalizatorze ja zawsze płukam katy w benzynce badz ropie i wypalam gazowo do tego przedmuch kompresorem w 2002r jeszcze się nie spotkałem z dpf a tym bardziej w awx na 90% masz zwykły katalizator chyba że niemcy go doposażyli aby dostać plakietke euro4 fabrycznie to b6 dopiero wychodziły z dpf ale nie wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 1,5 miesiąca temu była regenerowana turbina zrobiłem od tego czasu 1000 km. Ostatnio na parkingu patrze a tam trochę oleju było na kostce brukowej (tylko ja tam staje). Zaglądam pod samochód a tam trochę oleju na wahaczu dolnym i tak powoli sobie olej kapie. Maska do góry i z tego co zobaczyłem to jakby olej pocił się spod rurki odprowadzającej olej z turbiny a dokładniej "rurka olejowa - powrót" numer częsci - 028145736AH http://allegro.pl/przewod-turbiny-1-9-tdi-vw-passat-a4-028145736ah-i4335375287.html bardzo proszę o pomoc czy to wina może uszczelki czy wymienić ten wąż jakieś propozycje ?

Edytowane przez Leba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek uszczelka, koszty prawie zerowe a powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, tylko trochę dziwne bo wszystkie uszczelki przy wymianie turbiny były wymieniane na nowe albo śruba nie dokręcona :/ no nic na weekend spróbuje się tam dobrać i wymienić uszczelkę i chyba nawet taki wąż się znajdzie to też wymienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam taki problem ze wywalilo mi olej gdzieś okolicach turbiny lub wyżej. Jechałem spokojnie nie goniłem go , zatrzymałem się na minutę, kiedy wsiadłem do auta poczułem smród oleju, pomyślaLem ze to spod pokrywy gdzieś uciekło i przysmazylo. Ujechalem 200m zapaliła się kontrola oleju. Całe szczęście po tych 200m byłem na miejscu bo jeszcze bym go zatarł. Otwieram maskę z myślą ze trochę doleje patrze a tu z lewej strony silnika wszystko zarzygane olejem i tylko się kopci. Jakby tego było mało to jest niedziela ja z wujkiem siedzę na rybach i znów przez tego zasranego Passata jestem uziemiony i musze dzwonić i prosić żeby mnie ktos odholowal bo nie zostawię tu auta do jutra bo by pewnie stało na celach. Czy ktoś może mniej więcej stwierdzić co tam strzelilo pękło czy coś ?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam tylko jest rurka ktora doprowadza olej do turbiny

moze ona gdzies pekla od drgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie mam taki problem ze wywalilo mi olej gdzieś okolicach turbiny lub wyżej. Jechałem spokojnie nie goniłem go , zatrzymałem się na minutę, kiedy wsiadłem do auta poczułem smród oleju, pomyślaLem ze to spod pokrywy gdzieś uciekło i przysmazylo. Ujechalem 200m zapaliła się kontrola oleju. Całe szczęście po tych 200m byłem na miejscu bo jeszcze bym go zatarł. Otwieram maskę z myślą ze trochę doleje patrze a tu z lewej strony silnika wszystko zarzygane olejem i tylko się kopci. Jakby tego było mało to jest niedziela ja z wujkiem siedzę na rybach i znów przez tego zasranego Passata jestem uziemiony i musze dzwonić i prosić żeby mnie ktos odholowal bo nie zostawię tu auta do jutra bo by pewnie stało na celach. Czy ktoś może mniej więcej stwierdzić co tam strzelilo pękło czy coś ?

 

Jak masz przy sobie olej, dolej go i najlepiej niech druga osoba odpali silnik na chwilę, a Ty patrz gdzie wycieka. Może rura od smarowania turbo pękła albo się popuscila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy turbo to tylko smarowanie turbiny a dokladniej przewod dostarczajacy olej, moze nakretka mocujaca. Odma raczej by nie wyrzucila tyle oleju a jak juz to przez bagnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie musze znaleźć jakiś schemat gdzie to i która może uda mi się coś zdziałać na miejscu. Wywalilo cały olej bo bagnet suchutki nawet na samym końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok fajnie musze znaleźć jakiś schemat gdzie to i która może uda mi się coś zdziałać na miejscu. Wywalilo cały olej bo bagnet suchutki nawet na samym końcu.

 

Wchodzi do turba od góry, a idzie od filtra oleju, za silnikiem nad skrzynią biegów, nad kolektorem wydechowym i do turbiny. Metalowa ok 8mm średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemacalem rure, ciezko powiedziec bo jesli cos czuc pod palcami to odlamujaca sie farba. byc moze na ostatnim zgieciu 90 stopni do turbo jest pekniecie, ciezko to zobaczyc, jedynie wlazylem tel. zrobilem zdjecie, ale czy w kilka min wywaliloby tamtedy caly olej ?

 

re57o5yavm9p_t.jpg

http://www.tinypic.pl/re57o5yavm9p

 

 

dzieki za przeniesienie tematu i sorry ze go wczesniej nie poszukalem ale bylem wqrwiony i zdesperowany zreszta dalej jestem;p

Edytowane przez adik3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej olej, odpal na moment i zobaczysz gdzie leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności