Skocz do zawartości
irift

Wyciek oleju z turbiny ...

Rekomendowane odpowiedzi

Turbina wywala olej dosc sporo... znaczy ze puszcza uszczelnienie w turbinie??? bo mam zarzygana cala strone gdzie turbina od dolu i widac tez ze puszcza olej od tych przewodow co ida od turbiny .... czy regeneracja turbiny pomoze ? co robic ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy regeneracja turbiny pomoze ? co robic ?

 

wez nie placz jak 3 latek. regeneracja albo zakup nowe/uzywki. na forum jest mase wiedzy w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz pół samochodu, upewnij się że to nie odma (odpowietrzenie skrzyni korbowej) bo to ona zazwyczaj wypluwa tony oleju do dolotu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszhę autor chyba sam nie wie co się dzieje... jeśli auto nie dymi, nie straciło mocy - wcale nic złego się dziać nie musi. Dookoła turbiny mamy cienkiej jakości uszczelki na spływie i dolocie oleju. Proponuję na zimnym silniku ładnie wytrzeć turbinę i zweryfikować po dniu/dwóch źródło nieszczelności... każda turbina jest brudna po kilku latach... tam panują ekstremalne warunki i uszczelki/przewody czasem po prostu nie dają rady... BEZ PANIKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troszhę autor chyba sam nie wie co się dzieje... jeśli auto nie dymi, nie straciło mocy - wcale nic złego się dziać nie musi. Dookoła turbiny mamy cienkiej jakości uszczelki na spływie i dolocie oleju. Proponuję na zimnym silniku ładnie wytrzeć turbinę i zweryfikować po dniu/dwóch źródło nieszczelności... każda turbina jest brudna po kilku latach... tam panują ekstremalne warunki i uszczelki/przewody czasem po prostu nie dają rady... BEZ PANIKI!

 

Więc to idzie od tego przewodu z turbiny w dół ktory pozniej łaczy sie z jakims w zdłóż zderzaka tam widac ze leci po niej olej a do tego zarzygana jest troche miska i w kolo niej wlasnie od strony turbiny... samochod dymi na poczatku troche na siwo jak to przy zmianie temp kiedy jest zimno ale z tego co sie dowiadywalem to normalne i na mocy nie stracil... Ah i nie bardzo wiem gdzie znajduje się odma mógłby ktoś dac jakies zdjecie albo dobrze wyjasnic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przed turbiną, między filtrem powietrza a turbo, dochodzi taki dodatkowy wąż. Idzie on do tyłu silnika, do separatora oleju w pokrywie zaworów po jego lewej stronie (stojąc przodem do silnika).

 

Tego nie widać, ale to właśnie tędy dostają się tony drobinek oleju do dolotu. Kwestia ekologii - skrzynia korbowa musi być odpowietrzana, a oleju nie można wyrzucić pod samochód - jest on po prostu w większości spalany. To że kilka litrów potrafi się osadzić w dolocie i powodować pocenie przewodów tak że kapie - tylko pogratulować fantazji konstruktorom :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zanim wymienisz pół samochodu, upewnij się że to nie odma (odpowietrzenie skrzyni korbowej) bo to ona zazwyczaj wypluwa tony oleju do dolotu."

 

A jeżeli to się dzieje to co mógłby zrobić w takiej sytuacji ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubala0487

Nie rób nic!!! Tak ma być to nie jest auto roczne, a po drugie samochód ma jeździć a nie wyglądać. Kocham samochody, skończyłem samochodówkę, ale na miłość boską.... 10 letnie auto musi się pocić, gdzieś tam stukać pukać.. Po prostu ma prawo... Proponuje w aso nowy silnik i na 100% zniknie olej z okolic turbo. Na pocieszenie dodam, też mi w tym miejscu też olej cieknie, a przy wymianie intercoolera wylałem z dolotu ze 2 wiadra oleju:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rób nic!!! Tak ma być to nie jest auto roczne, a po drugie samochód ma jeździć a nie wyglądać. Kocham samochody, skończyłem samochodówkę, ale na miłość boską.... 10 letnie auto musi się pocić, gdzieś tam stukać pukać.. Po prostu ma prawo... Proponuje w aso nowy silnik i na 100% zniknie olej z okolic turbo. Na pocieszenie dodam, też mi w tym miejscu też olej cieknie, a przy wymianie intercoolera wylałem z dolotu ze 2 wiadra oleju

 

Tak nic nie bede robil niech sie leje i cieknie i wogole po co mi samochod -.- ... wiec turbina turbiną bo jest tylko troszke zarzygana ale mechanior mi powiedzial ze to uszczelka pod miska aczkolwiek ja to sobie dobrze umyje przed nastepna zmiana oleju i dokladnie sprawdze gdzie leci.... wole to niz jebnietą turbine ....

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu dziwny jesteś.Kubala prawdę jedyną Ci objawia a Ty szydzisz z proroka.

 

Coś mi sie wydaje, że ty z tych co to:

 

"Coś mi stukało z przodu auta - wymieniłem już całe zawieszenie ale dalej stuka. Ma ktos do sprzedaży silnik AWX?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gosciu dziwny jesteś.Kubala prawdę jedyną Ci objawia a Ty szydzisz z proroka.

 

Coś mi sie wydaje, że ty z tych co to:

 

"Coś mi stukało z przodu auta - wymieniłem już całe zawieszenie ale dalej stuka. Ma ktos do sprzedaży silnik AWX?"

 

Słuchaj koleszko dziwny to możesz być Ty, a skoro uważasz Go za proroka to się pomódl do niego. Daruj sobie swoje śmieszne teksty i nie udzielaj się.... ja potrzebuje po-mo-cy a nie głupich uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się Ci właśnie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubala0487

 

Mechanik powie Ci, że wszystko jest do wymiany:) Wiem bo sam nim jestem:) Takich lklientów jak Ty się kroi na maxa i robi się największe fuszerki:) pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keenek

Skoro świerzy temat o tubo to mam pytanie do kolegi Jakuba (jak mój Syn :) ) zmienilem olej jakies 2 tysiace km temu po wymianie turbo zaczelo głośniej pracowac a czasem "jęczeć" ze tak to napisze, odpale auto pochodzi troche ok 2 min i nagle z turbo słychac jak by sie włączył odkurzacz dosłownie tak słychac przygazuje cichnie ale nie do konca po wymianie zaczał mi brac olej :) od wymiany mysle ze ok 0,4l to max nawet jeszcze nie dolewałem bo było wlane pod górna kreske.

I teraz moje pytanie czy ostry "jęk" turbo na wolnych obrotach czyli brak smarowania?

Jak "jeczy" turbo to czuc palony olej - uszczelniacze?

 

- silnik czysty

- turbina z zewnatrz sucha

- jedynie zapocona metalowa rurka doprowadzająca olej do turbo

Edytowane przez keenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passatt
Nie rób nic!!! Tak ma być to nie jest auto roczne, a po drugie samochód ma jeździć a nie wyglądać. Kocham samochody, skończyłem samochodówkę, ale na miłość boską.... 10 letnie auto musi się pocić, gdzieś tam stukać pukać.. Po prostu ma prawo... Proponuje w aso nowy silnik i na 100% zniknie olej z okolic turbo. Na pocieszenie dodam, też mi w tym miejscu też olej cieknie, a przy wymianie intercoolera wylałem z dolotu ze 2 wiadra oleju:)
oj dziecko dziecko, ze tak posluze sie komplementem, jak ty zdales w tej samochodowce to niemam pojecia:) bys sie wzial moze za naprawe rowerów czy cos takiego bo widze ze z tego co piszesz to malo logoki wyplywa. pojecia masz jeszcze mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja się podłącze - u mnie AFN przebieg pewnie ze 400 tys i odma chlapie bo turbo nowe jezdze na oleju 10w40 jak polecacie zmienic na mineralny i wtedy przestanie troche chlapac, czasem odpalam z niebieska chmura w dolocie sporo oleju a na 10 tys jakies 2 l dolewam czy 15w40 rozwiaze choc troche problem oleju z odbmy - uszczelni silnik.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeże temat, otoż sprawa wygląda nastepująco, cieknie mi olej i czasami zaswieci mi sie kontrolka żółta Mały Stan oleju cos tam oilen pruffen cos takiego, chcialem zdiagnozować problem i wyciek zajzalem pod spod auta i na oslonie od silnika jest plama oleju od prawej strony czyli kolo pompy powietrza a dokladnie widzialem jak pod turbiną jest taki duży gumowy wąż i on jest cały z oleju wiec powiedzcie mi czy to z niego moze leciec i od czego on odpowiuada czy jakie są możliwośći gdziue leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeże temat, otoż sprawa wygląda nastepująco, cieknie mi olej i czasami zaswieci mi sie kontrolka żółta Mały Stan oleju cos tam oilen pruffen cos takiego, chcialem zdiagnozować problem i wyciek zajzalem pod spod auta i na oslonie od silnika jest plama oleju od prawej strony czyli kolo pompy powietrza a dokladnie widzialem jak pod turbiną jest taki duży gumowy wąż i on jest cały z oleju wiec powiedzcie mi czy to z niego moze leciec i od czego on odpowiuada czy jakie są możliwośći gdziue leci?

Kolego nadmierne zużycie oleju i wyciek z turbiny wskazuje że turbina kończy swe życie.Cały olej idzie Ci w dolot sprawdź gumowe węże od IC czy jest w nich olej?I szukaj drugiej turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie z silnikiem 1.9 TDI 130 koników mam problem z turbiną - tak zdiagnozowął mechanik.

 

Mam olej w wężach i trochę przy otworach zaworu EGR.

Auto nie kopci, nie starciło mocy i moim zdaniem nie bierze wiele oleju.

Pytanie czy wymieniać turbinę?

W lipcu jadę na urlop - 1200 km w dwie strony i nie wiem co robić.

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile tego oleju w wężach? Jak rozepniesz to się wylewa?

Takie coś co opisujesz to ja mam od 5 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności