Skocz do zawartości
Danny87

Brak jednego kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaja, jeżdże ponad pół roku paskiem i dopiero po przeczytaniu tego wątku zorientowałem się że w pilocie jest schowany kluczyk do schowka itd... :)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko do schowka ale do awaryjnego otwierania drzwi kierowcy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,stracilem kluczyk w okolicznosciach z ktorych wynika ze nie moge sie czuc bezpieczny o auto wiec chce wymienic komputer z kluczykami i stacyjką kupione w zestawie (uzywane) od szrociarza.1) Czy wystarczy wtedy ze w warsztacie mi wymienia tego kompa i stacyjke i wszystko bedzie dzialac czy trzeba cos jeszcze robic? 2) Rozumiem ze musze od sprzedawcy wziac tez vin od auta z ktorego ten zestaw pochodzi zebym po nim mogl kluczyk dorobic jesli bede kiedys chcial tak? 3) Ale czy wtedy mi sie przebieg nie zmieni na zegarach jak to wymienie(bo nie wiem czy on sie zapisuje na zegarach czy w kompie)? 4) I czy wyposazenie auta z ktorego pochodzi nowy komp ma jakies znacznie i musi byc takie samo czy liczy sie tylko zeby silnik byl taki sam i ewentualnie rodzaj skrzyni? Prosze pomóżcie...parking strzezony bardzo daleko a dorobienie kluczyka w aso nie rozwiąze moich obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz w aso "odłączyć" zgubiony kluczyk i już nikt nim nie otworzy Twojego auta. Dorobisz nowy i będzie mniej komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież możesz w aso "odłączyć" zgubiony kluczyk i już nikt nim nie otworzy Twojego auta. Dorobisz nowy i będzie mniej komplikacji.

 

a grot?? moim zdaniem wymiana zamków w drzwiach i schowku musi nastąpić. resztę można dokodować, tak jak mówisz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, rozumiem,a to dobre,jednak ja sluchajac sie rady pana miecia z warsztatu(ktorą jednak postanowilem tu zweryfikowac,niestety za późno) kupilem juz komputer z dwoma kluczykami i stacyjką,dalem 800zl a swoj stary jeszcze sprzedam za 500 a moze ze stacyjką i kluczykiem wystawie to i tez wezme 800 :) i cala operacja wyniesie mnie prawie darmo. Tak wiec czy zna ktos odpowiedzi na moje pytania zadane powyzej, jak postapic przy realizacji wersji planu przedstawionego przeze mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikogo kto by sie az tak znał? Jak ktos wie to chociaz na jeden punkt to iech tez napisze,Ponawiam pytanie,dodam ze juz wiem ze moge odłączyc kluczyk ale zanim sie dowiedzialem kupilem drugi komputer z dwoma kluczykami.., Stracilem kluczyk w okolicznosciach z ktorych wynika ze nie moge sie czuc bezpieczny o auto wiec chce wymienic komputer z kluczykami i stacyjką kupione w zestawie (uzywane) od szrociarza.1) Czy wystarczy wtedy ze w warsztacie mi wymienia tego kompa i stacyjke i wszystko bedzie dzialac czy trzeba cos jeszcze robic? 2) Rozumiem ze musze od sprzedawcy wziac tez vin od auta z ktorego ten zestaw pochodzi zebym po nim mogl kluczyk dorobic jesli bede kiedys chcial tak? 3) Ale czy wtedy mi sie przebieg nie zmieni na zegarach jak to wymienie(bo nie wiem czy on sie zapisuje na zegarach czy w kompie)? 4) I czy wyposazenie auta z ktorego pochodzi nowy komp ma jakies znacznie i musi byc takie samo czy liczy sie tylko zeby silnik byl taki sam i ewentualnie rodzaj skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w module komfortu masz jeszcze immo i blokadzie kierownicy numer nadwozia .Jesli wymienisz komp i stacyjke i tak nie zapalisz auta :dobrze

 

ps moge ci to zrobic napisz na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp,ale jeszcze nie do konca mi ona mowi co musze zrobic,Właśnie gdzieś tak coś czytałem. A moduł musze kupić nowy żeby go zadaptować tak?, bo używanego nie da rady? Ta sytuacja dotyczy anglika więc i tak miałem moduł komfortu wymieniać bo angol golas a przekładka klimatronik i zegary chce dac mfa+. A co z tą blokadą kierownicy?,też musze nową kupić i ją zadaptować bo używanej nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest ktoś w posiadaniu rysunku ilistrujacego jak jest zbudowana klapka zaslaniajaca stacyjke(przy kierownicy na kluczyk)

Potrzebuje wiedziec jak to jest zbudowane gdyż zaslepke z klapka niechcaci wyjelem i jak wlozylem z powrotem to mi juz klapka nie odbija po wyjęciu kluczyka i pozostaje mało estetyczne dziura po kluczyku:dupablada

Czy ma ktos taki rysunek lub moze mi jakos pomoc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy jest ktoś w posiadaniu rysunku ilistrujacego jak jest zbudowana klapka zaslaniajaca stacyjke(przy kierownicy na kluczyk)

potrzebuje wiedziec jak to jest zbudowane gdyż zaslepke z klapka niechcaci wyjelem i jak wlozylem z powrotem to mi juz klapka nie odbija po wyjęciu kluczyka i pozostaje mało estetyczne dziura po kluczyku:dupablada

czy ma ktos taki rysunek lub moze mi jakos pomoc???

[attach]45924[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie widać tam na jakiej zasadzie miało by to odskakiwać:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kupiłem właśnie B6 z jednym kluczem.Chce dorobić drugi i usunąć z komputera ten , którego nie mam .Jako że koszty przeprowadzenia w/w procedury w ASO są dość wysokie to szukam jakiegoś "magika" ze śląska, który pomoże w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej jeżdżę z jednym kluczykiem ... W B5-ce sam sobie dorabiałem i kodowałem scyzoryk ale wszystko było dość jasno opisane na forum.Niestety nie mogę znależć podobnego opisu krok po kroku w jaki sposób dorobić klucz w B6.... Może ktoś coś podpowie??

Wydaje mi się że podobnie jak w B5 wystarczy kupić używany kluczyk z odpowiednią częstotliwością pilota (tylko jaką) , dokupić czysty grot i czystą pestkę immo... odczytać pin immo i zakodować nowy transponder oraz dociąć nowy grot.... Na koniec doprogramować pilota.

Ogólnie wszystko wydaje się dość proste tylko nie wiem czy akurat w/g podobnych procedur można dorobić dodatkowy klucz do B6

Jakieś sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem ok. roku wstecz w ASO. Wtedy jeszcze polska myśl techniczna nie potrafiła złamać zabezpieczeń. Jakiś czas temu słyszałem, że "nasi" już nauczyli się kodować nadajniki B6, ale ile w tym prawdy nie wiem, bo ta osoba, która się chwaliła, że już można B6 kodować pilota nie potrafiła wskazać fachmana. Dlatego wychodzę z założenia, że do chwili obecnej tylko serwis. Kosz takiego nadajnika i kodowania(w moim przypadku Rybnik) to 460,- PLN. Za kluczyk chcieli dodatkowo 150,-PLN więc podziękowałem im. Na Allegro kupiłem surowy chyba za 50,- PLN i dorobiłem u klucznika za jakieś drobne. To było rok temu. Teraz ceny mogły nieznacznie się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zapisy z forum i oferty allegro, są dorabiacze kluczyków, w tym wypadku pilotów.O ile się nie pomyliłem taka usługa kosztuje minimum 6 stów.No i nie da się przekodować kluczyka(pilota) używanego, z innego auta.

Sam jestem tym zainteresowany, bo mam identyczną sytuację jak peter2906, ale jak dotąd, cena jest zaporowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wektor, też tak uważałem do czasu jak moja połowa posiała kluczyk(na szczęście po jakimś czasie odnalazł się) i miałem auto ale jakoby go nie miałem. Nawet już biłem się z myślami co robić-laweta do serwisu, młotek aby przynajmniej dostać się do środka i o bardziej drastycznych pomysłach nie wspominam. A jeżeli mam dać na Allegro 600,- zł to wolę w ASO za te same(a może mniejsze) pieniądze-mój przykład. Przynajmniej jest to zapisane w historii auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę niestety że nie bardzo da się we "własnym zakresie" dorobić dodatkowy klucz.Trudno , pozostaje tylko poszukać gdzie to zrobią najtaniej...

Do tego czasu oby tylko kiedyś nie zabrakło tego jednego , jedynego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba w tym, nie wiem jak teraz, ale parę lat temu jak B6 wesżło na rynek, że baza kodów immo znajduje się w niemcowi w centrali VW. Przez serwis ASO można się połączyć i zaprogramować kluczyk, zwykli zjadacze chleba nie mają dostępu do tej bazy. Teraz może coś się zmieniło, poza tym może upowszechniły się usługi czarnej strefy tj. skoro złodziej może przez odb2 podłączyć swój komputer z aplikacją do programowania nowego klucza i odjechać naszym autem "bezinwazyjnie" to czemu nie dałoby radę na tym legalnie zarobić. Nie mówię broń boże, że osoby które oferują takie usługi mają coś z tym wspólnego, ale skoro taką opcję "ktoś" wymyślił, to może ją również ktoś inny powielić zupełnie przypadkowo i w dobrym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności