Skocz do zawartości
maro134

Czujniki zużycia klocków hamulcowych w b6

Rekomendowane odpowiedzi

(moze znacie ceny?)

Napisałem o cenach w ASO kilka postów wyżej :).

 

auto ma przelatane 60.000

To tyle ile moje - przy tym przebiegu wymieniłem z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez ATE ida na pierwszy montaz i masz je zalozone tylko ze znaczkiem VW placisz drozej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wez ATE ida na pierwszy montaz i masz je zalozone tylko ze znaczkiem VW placisz drozej

Mówisz masz :D beda ATE u mnie :)

To tyle ile moje - przy tym przebiegu wymieniłem z przodu.

Matsil, jakie masz u siebie włożone?

 

 

A jeszcze tak na marginesie - co sądzicie o firmie LUCAS (klocki hamulcowe)?

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matsil, jakie masz u siebie włożone?

Sczerze? Nie wiem. Zaufałem serwisowi, podejrzewam, że wkładają to co do nowych aut, ale co, to nie odpowiem. Sprawdzę na fakturze - może coś napisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ma wlozone podobno lucasa ... czy jak to sie tam pisze ...

Szczerze? klocki jak klocki ;] czyli normalnie - wiekawe jaka jest roznica tych klockow ktore mam aktualnie a np tych za 550zł (czytaj bardzo wysoka polka) ...

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile km można zrobić (mniej więcej) po pojawieniu się komunikatu? może ktoś wie?

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo:) zalezy ale nie licz na wiecej jak 100-200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malo zalezy ale nie licz na wiecej jak 100-200

Ja zrobilem ponad 200. Chyba 260. Fakt faktem że z duszą na ramieniu, ale hamulce dawały radę - i pewnie jeszcze 100 spokojnie dałoby się przejechać.

 

Radzi się wymienić po zaświeceniu się kontrolki. Ktoś mi powiedział że niby kontrolka od hamulcow swieci sie na pomaranczowo - a jak jest już krytycznie to na czerwono - ale nie wiem czy to prawda - pewnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

jakoś nie mogłem uwierzyć w te 100-200 km:) W mojej octavi mogłem 1500 przejechać. Wczoraj mnie to trochę martwiło ale dziś zadzwoniłem do serwisu. Po włączeniu się kontrolki, można przejechać ok. 1500 km ( przy ostrzejszej jeździe ok 1000) - tak mi powiedzieli w Nomie2. Niema żadnych dodatkowych alarmów ( zmiana koloru kontrolki). Mam do przejechania dziś ok 600 km, także mam nadziej, że się nie zdziwię.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapaliła się na chwilkę, potem zgasła, ale dzień później już świeciła na stałe.

Pojechałem od razu - co jak co ale na hamulcach nie ma co oszczędzać, natomiast słowa mechanika z ASO niewiele pomogą, gdy wjedziesz komuś do bagażnika lub skasujesz samochód na drzewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim samochodzie 100-200 km? LOL. W pasku komunikat o poziomie płynu do spryskiwacza pojawia się chyba przy 1/3 zbiornika. Niemcy są zapobiegliwi do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale mi kontrolka zaświeciła się juz okolo 10.2008 r. Pojechałem do gościa na VAG bo widzę grube kloki jeszcze to cos nie tak, ale on mówi że się tak wcześnie zaświecają. Skoczyłem autem z Irlandii do Polski na świeta i mamy już prawie kwiecien a klocki ok. 5mm grubości. Ale w następny weekend full service. Co do ceny w Irlandii ori kosztują 76 euro przednie , tył coś około tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76,00 * 4,53 = 345zł to sporo jak za klocki (przód) + wymiana z 50,00EUR ... no ale cóż - ASO!

 

Mam takie pytanie: orientujecie się gdzie mogę kupić "gniazdko na kabel" ... w które wkłada się wtyczkę od czujnika klocków hamulcowych (przód lewe koło)? Mam urwane (albo samo odpadło) owe gniazdko, aktualnie kabelki od czujników połączone są ze sobą i zabezpieczone (zaizolowane), niby wszystko działa - ale lubię mieć wszystko tak jak powinno być! czyli gniazdko do niego wkładamy wtyczkę od klocków i wszystko chodzi! a nie takie lutowanie kabli heh ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO powinni mieć takie wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ja potrzebuję to gniazdko - wtyczka jest na kabelku od klocków ... z tego co się orientuję to ASO może polecić mi wymianę caaaałej wiąski elektrycznej! (po to abym miał te jedno gniazdko) - Opinia serwisanta - GDAŃSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie 78kkm i też się zaświeciły. Super że powstał ten wątek, dzięki Wam dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Ale te 200 km to mnie przeraziło, mam nadzieję że jednak prawda leży bliżej tego 1500 bo akurat jak na złość teraz dosyć jeżdżę a wymiana na koniec tygodnia....

 

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wiązka tego czujnika:

 

czujnikklocki.jpg

 

Ceny sprawdzisz wpisując na stronie:

 

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

 

numer podany w katalogu (z tej fotki, którą wrzuciłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 110,00zł kosztuje - a mowili ze duzo więcej ...

ile wymienia sie taka wiazke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile wymienia sie taka wiazke?

 

Nie mam pojęcia, musisz o to zapytać się mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za wiązkę w ASO 95zł, za wymianę chcieli ok.300zł (1,5h roboczej). Wymieniłem to u jakiegoś elektromechanika za 100zł, ale nie wiem ile to trwa, bo zostawiałem auto na cały dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności