Skocz do zawartości
Gość flangs

Seryjne amortyzatory + sportowe sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wymieniłem opony zimowe na alu felgi 17" opony 225/45/17, zawieszenie seryjne, no i powiem szczerze, że tył jeszcze jakoś wygląda, ale przód to katastrofa - strasznie duża luka pomiędzy oponą a błotnikiem. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Byłem dzisiaj na giełdzie bo chciałem kupić sprężyny przednie od paska tego obniżonego o 20 mm, ale nie było. Ale jeden Pan zaproponował mi sprężyny od A6 Sport-line, stwierdził, że minimalnie obniży - co Wy na to?

zalezy od jakiego audi i z jakim silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, od audi A6 S-line, a jak S-line to pewnie silnik jakiś duży, no ale czy to by było ok.?

Z tyłu wymieniałem sprężyny jakieś 3-miesiące temu firmy FK (do passata 4motion), więc mi szkoda ich się pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze byc lipa,s line wyszly po 2002-3 i miały większe silniki raczej,chyba ze wogle o nowy model mu chodzi,to nie beda pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o ile obniżają Eibach'y o takich oznaczeniach??

 

EIBACH KBA 90492 1531001VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak sie maja seryjne amorki ze springami H&R bo takowe zakupiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko, jak sie maja seryjne amorki ze springami H&R bo takowe zakupiłem ;)

albo szybko się rozpadną albo juz są wyczesane,tak poważnie to każda sprężyna sportowa najlepiej współpracuje ze sportowym amorem,przekonałem się dopiero jak po 2 latach jazdy na seryjnych amorach i springach Eibacha -30mm założyłem amory KONI,po prostu inne auto,no i naprawdę trzyma się drogi,wybiera nierówności i nie buja jak stary kredens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, amory nawet nie wiem jakie mam, jak na razie są sprawne no ale nie wiem ile maja nalatane, jakiej marki, parametry na razie trzymaja ...

Założę, pojeżdżę i jak padną to wtedy będzie bilstein B6 lub podobne :)

Oczywiście felunek 225/40/18 ;) a springi -40mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,polatasz ,zesrają się lub będziesz po prostu chciał zmienić nowe to sobie kupisz,ale myślę że KONI ,bo bistein B6 to nie mają krótkiego skoku do tych sprężyn,B8 ponoć dobrze znoszą,ale nie jeździłem na B8 ,dlatego polecam KONI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzis wylicytowalem H&R (-35) .. zaloze je na standardowe amory . Pojezdze troche to sie okaze jak sie sprawuja. Jesli bedzie trzeba to sie dokupi krotsze. Tych seryjnych sprezyn mam juz dosc (dosc bujania :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły zmiany :) Seryjne amorki z przodu maja ok 55% a więc na wykończeniu oraz

jedyny minus to na hopce wybicie auta do góry,raczej dołem nie dobija mocno

:D

 

No i szukam sportowych amorków i co powiecie na kombinację tylko sportowych amorków na przedniej osi ? Tylne mam jak na razie wzorowe, do tego nie ma tam aż takich obciążeń/przeciążeń i myślę że by to nawet dobrze współpracowało. Nie ukrywam że i kasa wchodzi w rachubę bo komplet 4 szt to dobije kieszeń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ori amortyzatory i sprężyny -20mm, ale pękła mi przednia sprężyna i wymieniłem na komplet Eibach -30mm.

 

czy orientuje się ktoś czy amortyzatory w ori komplecie -20mm są inne od standardowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to mam na sprzedaż amorki ze springami w dobrej cenie , link do aukcji masz w moim podpisie

 

a ja kiedys jeźdizłem na serii amorach i sport sprezynach , ale więcej jak -30, -40mm nie ma co zakąłdac , - 40 w sumie to tez już może byc za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i przyszły zmiany :) Seryjne amorki z przodu maja ok 55% a więc na wykończeniu oraz

 

 

 

to jak pojedziesz na nastepne badanie, dopompuj mocno koło :) bedziesz miał więcej % :)

 

 

btw przed badaniem pojezdziles troche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
btw przed badaniem pojezdziles troche?

 

Tak i moim zdaniem to ze buja to normalna rzecz w tej kombinacji ale i tak chcę wymienić na amorki o krótszym skoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś sie orientuje które spręzyny są lepsze Eibach -30 czy może Weitec -30?? Zalezy mi na tym żeby auto było nie za dużo obnizone i jak naj mniej straciło na komforcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Eibach. Są to jedne z najlepszych sprężyn do seryjnych amorków a dotego najbardziej komfortowe. tylko cena około 1000zl/kpl za nowe. Ja np zakupiłem Voghtlandy i na brak komfortu nie narzekam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eibachy u mnie zamiast 30mm obniżyły o 40mm. Kupiłem nówki za 640zł (ale to do Superba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy sprężyny przednie z Passata B5 3b 1,9TDi pasują do Audi A6 '97r 2,5TDi Tiptronic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś czy sprężyny przednie z Passata B5 3b 1,9TDi pasują do Audi A6 '97r 2,5TDi Tiptronic??

pasują,ale co z tego jak masz inną wagę auta,a sprężyny powinieneś mieć od podobnego wagowo auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi gg oki odezwij sie 10205280

 

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

 

ma ktoś dobrego mechanika do pasata ma ślasku ?? dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności