Skocz do zawartości
Gość jarecki12

Długie w biksenonach same gasną w B6 (3C).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam duży problem.

Zakupiłem niedawno B6 2.0TDi 4Motion.

 

Przed zakupem samochód został sprawdzony w serwisie za pomocą komputera i nie występowały żadne błędy.

 

W chwili obecnej na komputerze wyskakuje błąd "AFS Ohne Funktion!", czyli "Uszkodzenie żarówki, albo błąd systemowy świateł drogowych skrętu" i oczywiście żółta żarówka oznaczająca jakiś błąd.

 

Sprawdzałem.

Wszystkie światła działają: drogowe, mijania, postojowe, przeciw-mgłowe, migacze (wszystkie).

 

Komunikat zapala się różnie: kiedy zapalam silnik lub w czasie jazdy i nie musze wjechać w dziurę, aby się pojawił błąd.

 

Bardzo proszę o odpowiedz co mogę zrobić.

Czy muszę wybrać się koniecznie z tym do serwisu ?

Czy może po prostu jest sobie jakiś luźny drucik.

 

Starałem się jak najbardziej naświetlić mój problem, mam nadzieję, że wszystko jest jasne.

 

Pozdrawiam

Mirosław B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie światła działają: drogowe, mijania, postojowe, przeciw-mgłowe, migacze (wszystkie).

Żarówki z doświetlania zakrętów też działają :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie światła działają: drogowe, mijania, postojowe, przeciw-mgłowe, migacze (wszystkie).
Często przepala się żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostki. Ja miałem coś takiego w poprzednim aucie (Pug 407). Niby światła wszystkie świeciły, a co jakiś czas pipało, że nie nie ma tylnego prawego stopu, a jak sprawdzałem to oczywiście stop się zapalał. I nie musiałem wjechać w dołek, ani nic takiego, żeby wrzeszczało. Ot tak, po prostu sobie titnęło co jakiś cza, wyświetlało komunikat i zapalała się kontrolka, po czym po jakimś czasie sama gasła. Zaczęło to być upierdliwe, bo sporo jeździłem z małym dzieckiem, które zazwyczaj usypiało w samochodzie, a w pewnym momencie błąd potrafił się pojawić kilka razy w ciągu minuty, za każdym razem głośno titając. Zaczął budzić młodego. Okazało się, że kostka elektryczna na końcu wiązki przy kloszu tylnej lampy była przyśniedziała i czasem nie kontaktowała. Wymienili mi w ASO kostkę i problem ustał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odnośnie wyłączających się długich świateł,też miałem taki przypadek.BiXenon skrętny.

Po demontażu świateł i ponownym włożeniu ich na swoje miejsce xenony świeciły ale po załączeniu długich zaraz się wyłanczały i wracały same do świateł krótkich.

Szukałem szukałem i znalazłem.

Okazało się że wtyczki które przychodzą do lamp nie mogą być tak po prostu wsadzone.

Otóż trzeba je wciś naprawde na chama.

Od tego momentu wszystko OK.

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

 

Może jeszcze napomknę dlaczego wyciągałem i rozbierałem lampy :)

Podczas jazdy z niczego sobie wyskakiwał błąd AFS ino...bla bla bla.

W tym momencie lampy przestawały skręcać na zakrętach, samo doświetlanie działało.

Bez wizyty w ASO i zczytania błędów postanowiłem spróbować rozwiązać problem.

Rozebrałem przód i wyciągłem lampy. Jak do tej pory wszystko wyglądało OK. Więc poczyniłem dalsze kroki i rozbebeszyłem lampy. Po oględzinach silników ustawiających lampy zauważyłem ciul..te luty na kostkach przy samych silniczkach. Więc wziąłem lutownice i zabrałem się do roboty. Przelutowałem wszystko (tylko przy silniczkach) i poskładałem wszystko do kupy. W połowie prac mała niespodzianka "NIE PRACOWAĆ W LACIACH" "GROZI UMIESZCZENIEM ŚRUBOKRĘTA MIĘDZY PALCAMI" ,no ale zacisnąłem zęby i skończyłem co zacząłem. Pamiętajcie o porządnym wciśnięciu wtyczek do lamp, naprawdę trzeba użyć siły ! Od tego momentu a będzie już dwa tygodnie przypadek nie wystąpił ani raz, a zdarzał się kilka razy dziennie także myślę pełny sukces "odpukać".

Może komuś taka operacja również pomoże,obejdzie się bez wymiany lamp. Zrobiłem pełną dokumentację całej operacji montażu demontażu zderzaka,lamp,nadkoli na zdjęciach ale nie wiem jak umieścić to na forum.

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 09:34 ---------- Previous post was at 09:33 ----------

 

Przy okazji jeszcze dodam że wszystkie kostki potraktowałem sprayem KONTAKT S61.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr oświetlenia deski rozdzielczej na minimum, na maximum pomrugać długimi i Gotowe. Mam tak nie raz jak źle ustawie potencjometr od deski rozdzielczej. Wada fabryczna, nie trzeba nic wymieniać:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam co ma wspólnego potencjometr oświetlenia zegarów z światłami mijania ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zastanawiam co ma wspólnego potencjometr oświetlenia zegarów z światłami mijania ???????

Nie wiem, ale działa. Sam sprawdzałem, spróbujcie u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ nie mogę jeszcze zakładać tematów a mam problem ze światłami mam do Was pytanie, a mianowicie:

 

Dziś nagle zgasł mi prawy ksenon i wyskoczył angielski komentarz "front right dipped beam defective". Niestety mam instrukcję obsługi w języku niemieckim i nie mogę sprawdzić co w związku z tym.

Jeśli ktoś może mi pomóc to proszę o informację.

 

Z lewym ksenonem też mam problem - od około dwóch tygodni nie zapala mi się długie światło. Może obie te usterki są powiązane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli nie chcesz jechać do ASO zacznij od sprawdzenia wtyczek przy lampach u mnie raz jedna wyskoczyła sobie, muszą być naprawde mocno wciśnięte na "hama".Jeżeli to nie to pozostaje zamiana elementów pomiędzy lampami aby znaleść uszkodzony element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego, oczywiście sprawdzę. Powiedz mi jeszcze tylko czy da się dojść do tej wtyczki, bo ciągle ludzie mi powtarzają, że aby cokolwiek pogmerać przy ksenonach to trzeba zdejmować zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze nie ignorowac sprawy, znajomy w mercu miał to samo i mu samochód poszedł z dymem, a przy okazji jeszcze jeden sie spalił i 2 inne przypaliły od głupiego problemu z lampą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głównych wtyczek z lamp dostaniesz się bez problemu.

 

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:03 ----------

 

A co do merców to mają troche inne rozwiązanie, Szwagier miał taki przypadek że mu się wtyczka spaliła w okularze. Troche ciulato tam to jest zrobione.

 

---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

 

Żeby dostać się do środka lamp w pasku musisz zdjąć zderzak. Ale nie jest to nic strasznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potencjometr oświetlenia deski rozdzielczej na minimum, na maximum pomrugać długimi i Gotowe. Mam tak nie raz jak źle ustawie potencjometr od deski rozdzielczej. Wada fabryczna, nie trzeba nic wymieniać

Odświeże temat z podziwem dla odkrywcy Sposób działa w 100 %. W moim B6 po 3 sekundach drogowe gasły i zastawały mijania pomimo świecącej kontrolki długich. Wyłączenie i ponowne włączenie drogowych znowu zapalały drogowe na kolejne 3 sekundy. Poczytałem, pokręciłem potencjometrem od oświetlenia deski i jest OK. Jeszcze raz wielkie dzięki dla odkrywcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat

 

...nie mialem kiedy sie za to wziasc, ale w koncu przyszla pora...dzis skasowalem blad i palaca sie kontrolke zarowki. Wlaczylem kilka razy ''dlugie'' i kontrolka znow zapalila sie(oczywiscie prawe swiatlo po przelaczeniu na dlugie po kilku sekundach wylacza sie) i sprawdzilem odrazu vcds...

 

 

 

02499 - Right Low Beam Reflector Motor (V295)

012 -- Electrical Fault in Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101100

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 227

Mileage: 197229 km

Time Indication: 0

Date: 2012.06.15

Time: 17:05:00

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 13.85 V

ON

ON

OFF

OFF

ON

 

 

 

 

 

co myslicie co to moze byc, bo nie usmiecha mi sie wymiana calej lampy...

Edytowane przez vwgtiusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum mam passata b6 2006 1.6 FSI i zalozylem Bi-Xenony teraz mam taki problem na swiatlach krotkich zarniki mrogaja a na dlugich ten sam problem prosze o jakies podpowiedzi bo za bardzo nie mam pojecia co by tu wykombinowac dziekuje za obojetnie jaka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potencjometr oświetlenia deski rozdzielczej na minimum, na maximum pomrugać długimi i Gotowe. Mam tak nie raz jak źle ustawie potencjometr od deski rozdzielczej. Wada fabryczna, nie trzeba nic wymieniać:mlask

 

Faktycznie panowie to pomaga. Napisałem wątek w innym temacie o bi-ksenonach aż trafiłem tu i odrazu do pasiora, potencjometr na minimum i ......... światełka działają. Siedzę w środku (długie włączone) wypaliłem fajeczkę a one nadal świecą. Normalnie cuda na kiju. Nigdy tak długo nie działały. Sprawdzę jeszcze jutro podczas jazdy ale narazie OK. Pasior b6 to takie urządzenie o którym nawet fizjologom się nie śniło ......jak mawia Ferdek Kiepski . I też nie mam pojęcia co ma podświetlenie deski do długich ale to fakt. Pewnie nawet "gebelsy" o tym nie wiedzą.

A ja już nawet lampy sobie znalazłem na alledrogo.

Normalnie rence opadajom......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności