Skocz do zawartości
rumpelek

zamek tylnej klapy w sedanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Wiem, że tematów jest sporo, ale w żadnym z nich nie opisano dokladnie jak wyjąć ten cały zemek żeby dobrac się do tego mikrowłącznika... wczoraj spędziłem ponad 2 godziny i stwierdziłem, że nie będe juz więcej kombinował, bo tylko "napsuje"... odkeciłem takie 2 śróby nr 10 ale nadal nie szło sciagnąc tego zamka...

 

potrzebuje się do niego dostać bo miałem dziwna przygodę wczoraj, nie znalazłem żadnej podobnej...

a mianowicie: otwieram centralny, otwieram tylną klapę (sedan) wrzucam zakupy...chce zamknać... a tu sie nie da... odskakuje... jeszcze raz ja... i tak kilka razy... az w koncy chwycila... ale po chwili sama sie otworzyla... i znowu ja ja zamykam a ona po chwili "chlip" i sie otworzyla... i tak przez cale miasto do domu z otwartym jechalem....

 

podejrzewam, ze mogłocoś sie stac z tym mikrowlącznikiem, tzn. mogl sie zblokowac w pozycji otwieranie...

 

proszę o pomoc...

 

ps. po rozebraniu znalazlem luźna wiązkę przewodów... tylko nie wiem gdzie ją wpiąć... wszystkie wiazki byly gdzies podlaczone... ale ta jedna bya luzna... starczala na dlugosc az do tego mechanizmu zamka ktory zamyk ai otwiera, ale nie było w nim żadnego gniazda...

 

jeśli ktoś ma jakies pomysły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi czy sedan?

To jest dość istotne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkeciłem takie 2 śróby nr 10 ale nadal nie szło sciagnąc tego zamka...

No i co stało na przeszkodzie ?

Trzeba odpiąć ten "dynks" zagięty od siłownika czy od linki wypiąć kostkę z kablami i zamek jest twój , potem zdejmujesz czarną osłonę palstikową i wyjmujesz ten stycznik/włącznik w twoim przypadku położyłbym nacisk na sprężynę na zapadkach zamka - moja pękła i nie mogłem zamka zamknąć .

 

---------- Post added at 14:04 ---------- Previous post was at 14:03 ----------

 

Kombi czy sedan?

To jest dość istotne!

Czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable o których mowa to najprawdopodobniej kable od krańcówki! odizoluj końcówki kabli i połącz je ze sobą,zobacz czy zapali się swiatło w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie podepne.Trzasnalem za mocna klapa i bagaznik przestal sie zamykac.Wymienilem zamek(kupilem w serwisie,grosze kosztowal),zalozylem,podloczylem kabelek(zalaczylo sie swiatlo w bagazniku) zaczepilem linke i zamknalem.Hehe problem w tym ze za cholere nie chce sie otworzyc!Kluczykiem,z pilota,przyskiem nic kompletnie nic tylko slychac chwilke jakby mial sie otworzyc ale sie nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie te kable znajdę ? gdzie jest dokładnie krańcówka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam właśnie problem z krańcówką kalpa (sedan) się zamyka i otwiera wszystko ok z zamkiem lecz krańcówka szaleje jadę sobie po trasie a tu nagle kontrolka i brzęczyk pika trzy razy i pokazuje że klapa otwarta ale wysiadam wszystko ok normalnie nie idzie jeździć jak tylko w jadę na jakiś nierówny asfalt zapala się kontrolka i ten cholerny brzęczyk może miał już ktoś taki przypadek i które to kable od krańcówki utnę zaizoluje i po sprawie będzie (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj spędziełem prawie pół dnia na rozkrecaniu... (nabieram wprawy...) wykręcilem klamke od klapy i sprawdziłem te mikrowłaczniki... okazauje się, że obydwa są ok! jeden jest przy klamce drugi przy zamku (blokada)...

Na chwilę obecna siłownik od otwierania klapy już się prawdopodobnie spalił... Bo nie reaguje już wogole... ale podłączyłem miernik i okazuje sie ze impulsy dochodzą... co najgorsze nadal są impulsy (co chwila...) do otwierania klapy pomimo, że ja nic nie naduszam i nic innego nie robie... kiedy zamkne centralny zamek wszystko sie uspokaja... z tym, że nie wlozoe nowego siłownika bo kolejny sie spali.

 

Zauważyłem także inny niepokojacy ślad... a mianowicie spore ślady po śrubokręcie przy zamku w drzwiach od kierowcy... nie idzie w tej chwili włożyć kluczyka do końca i przekręcić... podejrzewam, że ktoś próbował się dobrac do mojego paska... pytanie czy moze to mieć coś wspólnego z ta otwierajacą sie klapa bagaznika...

 

Prosze o pomoc. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po sprawie,4 srubki, odchylenie plastiku(nie tego na klapie tylko co jest na dole razem z metalowa oslona),srubokret w zamek i klapa otwarta.To tak w skrocie bo w sumie 1h sie pocilem :)

 

A dalem dupska przy zakladaniu linki,wczepilem ja na miejsce przy zamku ale nie zrobilem tego w klapie gdzie jest wystajacy bolec na ktory musi byc nalozna plastikowa czesc ktora jest przy lince.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności