Skocz do zawartości
Gość pawiu

TDI cykotanie

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

to co z tym cykaniem w okolicy prawego przedniego koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co z tym cykaniem w okolicy prawego przedniego koła

Jedź do mechanika niech osłucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i włąśnie z tym problem że nie zawsze to jest i jak byłęm w serwisie VW to nic nie cykało. czasem cyka czasem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

Coraz bardziej mi słychać ten klekot, a jakby tego było mało dziś passek stracił mi na mocy :( Możliwe że pracuje teraz na 3 cylindrach, przez te popychacze być może przyciął się jeden cylinder. W poniedziałek jestem umówiony na wymianę, napisze coś więcej po wymianie, zobaczymy czy będzie OK czy nadal lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

Witam

Jestem już po wymianie i passek jest jak nowo narodzony :D Sprawy miały się następująco: do wymiany były oczywiście popychacze + niestety wałek, 2 "zęby" ściachało. Ten spadek mocy był spowodowany przycięciem się jednego z cylindrów i chodził na trzech.

Reasumując szklanki + wałek (używany) + uszczelniacz + robocizna = 530zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyton 1986

ja mam 1.9 TDI i ostanio zaczoł podobnie cykać jak dolałem oleju to przestało cykać , poprzednio miałem mazde mx3 1.8 V6 i chydrałlika waliła tak że ją było słychać na 5 metrów a autko jezdziło u mnie rok i jezdzi u mojego kumpla juz 5 miechów i narazie chodzi tylko że chałasuje 10 razy głośniej niż na Twoim filmiku co ciekawe gdy zalałem madziule pełnym syntetykiem czego generalnie nie powinło sie robić cykotanie stało sie mniej uciążliwe a auto lata do dzisiaj i obrotomierz zamyka na ponad 8 tysiączkach a czy cykotanie ustaje na ciepłym silniczku w twoim aucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

U mnie było bez znaczenia czy ciepły czy zimny, słyszalny był dźwięk taki jak na filmiku. Ja bym nie polecał jazdy z czymś takim, bo to się z czasem pogorszy i możesz pokrzywić głowice, nawet dziś mechanik u mnie podejrzewał że może być uszkodzona, ale na szczęście było OK, ale widzisz wałek mi już rozwaliło. A co do tego dolewania oleju to przed wymianą tych szklanek też tak myślałem że jak doleje to ucichnie, wymieniłem olej, filtr i nic to nie dało w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

B5 FL 2001 1,9 TDI

 

Mam pewien problem. Z zaznaczonego miejsca dochodzi dziwne cykanie (niejednostajne) na włączonym zapłonie (silnik wyłączony) i również na włączonym silniku słychać charakterystyczny dźwięk (jakby głośny dźwięk jakiegoś przekaźnika).

 

Co to w ogóle za element zaznaczony na zdjęciu?

 

Z góry dziękuję za uwagi.

Pozdrawiam

Capture.PNG

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Blok zaworów ABS-u.

 

U mnie to nie cyka na postoju.

 

Sprawdzałeś czy są jakieś błędy ABS-u ? W ogóle czy ABS działa normalnie ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak problem z ABS/ESP występuje:

Address 03: ABS Brakes Labels: 8D0-907-389.LBL

Controller: 8D0 907 389 D

Component: ABS/ESP front D56

Coding: 04255

Shop #: WSC 00730

VCID: 341B9FD31723

1 Fault Found:

00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)

30-00 - Open or Short to Plus

 

Wizualnie sprawdziłem wiązkę przy zmianie klocków hamulcowych i mogę powiedzieć że na "oko" jest ok.

Niestety nie posiadam miernika gdyż z elektroniki/elektroniki jestem noga.

Czy jest możliwość sprawdzenie tego w WAGu wiązka/czujnik?

 

Dziękuję za odpwiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem kiedyś problem z czujnikiem ABS i wszystko na oko było OK lecz uparcie szukałem i znalazłem iż przewód był złamany w środku. Diagnozowałem to tak, że przeciąłem izolacje i wzdłuż przewodu tak żeby izolacje ściągnąć i co 2-3 cm na mierzyłem miernikiem czy jest przejście. I znalazłem iż w pewnym momencie nie było przejścia (złamany przewód) wiec zrobiłem wstawkę. I działa do dziś!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pewnego czasu zauważyłem że silnik wydaje dźwięki cykania które są słyszalne jeśli jedzie się z otwartymi szybami. Przy zamkniętych w kabinie cykania nie słychać.

Nagrałem ten dźwięk:

 

 

I teraz pytanie co to może być ? Popychacze ?

 

Dodam że niedawno miałem wymieniane uszczelki pompowtryskiwaczy. Olej nie był wymieniany więc być może jest w nim trochę paliwa (olej wymienię jak najszybciej). Brak katalizatora, wyłączony EGR, brak osłon silnika górnej i dolnej przez co hałas silnika jest nieco głośniejszy. Cykanie jest stałe obojętnie czy hamuje silnikiem czy przyspieszam. Na luzie tak samo jak i na biegu. Częstotliwość rośnie wraz z wzrostem obrotów. Cyka na zimnym i na ciepłym.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jakaś rolka? Jak założysz pod maskę to możesz bardziej zlokalizować ten dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ten dźwięk zlokalizować bo najlepiej jest słyszalny stojąc w pewnej odległości od silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko ten dźwięk zlokalizować bo najlepiej jest słyszalny stojąc w pewnej odległości od silnika.

 

Ja tam ewidentnie słyszę "pufanie" powietrza spowrotem do filtra, czyli cofanie się kompresji z cylindra. Zdejmij rurę ssąca powietrze z atrapy do puchy filtra, wtedy będzie słychać najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżwięk podejrzany, faktycznie może dmuchać w filtr, choć momentami przypomina to świst rolki. Do zdjecia pasek osprzetu i dolot powietrza do kolektora. Będzie mocno buczeć bez dolotu i niewprawne ucho może uznać prawidłowe dudnienie w dolocie na objaw awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To basowe "pufanie" z dolotu występuje od kiedy wyłączyłem EGR. Jak przymknę klapę gaszącą tak aby zmniejszyć dopływ powietrza to pufanie ustępuje i silnik działa bardziej gładko. To na pewno cofanie się kompresji a nie rezonans zaciąganego powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłączę się do tematu dziwnych odgłosów z okolic silnika.

Kilka dni temu wróciłem z trasy ok 1300km.

Nie było w jej trakcie żadnych problemów.

Dziś wsiadłem do auta ,żeby zrobić kilkanaście km po mieście i zauważyłem problem.

Auto zaczęło wydawać dziwne odgłosy (według mnie z okolic silnika)

Zdjąłem osłonę silnika i docisnąłem wlot powietrza i nic nie pomogło( początkowo myślałem, że może pojawiły się jakieś luzy i te części wchodzą w drgania)

Według mnie odgłosy dochodzą z okolic silnika.

Dziwne dźwięki pojawiają się od 1800 obrotów. Tak jakby w momencie włączenia turbiny. Występują zarówno w ruchu jak i gdy auto stoi na luzie i jest gazowane.

Poniżej to co udało mi się nagrać telefonem.

Dotyczy - Passat B5FL 1,9tdi silnik AWX

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez GDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej, przejechałem około 40km i niewiele się zmieniło. Nadal cykało. Zalałem mu dodatek Ceratec i przez pierwsze kilka kilometrów żadnej różnicy. Ale pewnego razu odpalam go i cisza, jak na moje ucho to nie ma już cykania :zeco Filmik nagrany tym samym telefonem na takich samych ustawieniach co wcześniejszy filmik z http://forum.vw-passat.pl/threads/44502-TDI-cykotanie?p=2386470&viewfull=1#post2386470

Jak się Wam wydaje jest różnica ?

https://www.youtube.com/watch?v=A2w7ruHyrFw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności