Skocz do zawartości
Gość pawiu

TDI cykotanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawiu

Witam

Od jakiegoś czasu mój pasek zaczął dziwnie pracować, z silnika wydobywa się takie jakby cykotanie, zresztą wrzuciłem filmik looknijcie i dajcie znać co jest nie tak, ewentualnie co trzeba wymienić / naprawić.

 

Oto filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=L-xpDKDirXU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś poradzić na odległość. Być może popychacze zaworów klekoczą, albo przycinający się wtryskiwacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo podobny dźwięk u siebie i okazało sie, że mam zatarty kompresor klimatyzacji, ale to tylko przypuszczenia... jak kolega wyżej napisał: na odległość ciężko. najlepiej podjedźdo jakiegoś mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

Byłem u mechanika i powiedział że najprawdopodobniej są do wymiany hydropopychacze zwane popularnie szklankami. Koszt wymiany tego to 170zł komplet + 80zł robocizna. Możliwe żeby one dawały taki dźwięk cykotania w silniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam b4 1.9tdi 1994r.i problem ten sam dźwięk identyczny jak u ciebie też cykotanie u mnie bardziej słychać przy szybie są jakieś przekaźniki cze co i najbardziej tam słychać.A stało się to z dnia na dzień <klimatyzacji nie posiadam> będe czekał bo sam jestem ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

Pytałem się mechanika o ile to są te szklanki to czy można z tym jeździć, odpowiedział że raczej można będzie po prostu dźwięk silnika inny niż powinien, ale ja raczej wymienie bo nie lubie jak mi coś nie gra w autku. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lypa1984

Witam Wszystkich.

W moim passacie 1,9 TDI AHU 90km jest dokładnie ten sam dźwięk z tego samego miejsca. Wydaje mi sie że to jest z tej bańki z której gumowy przewód wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi typowo na popychacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

A jest możliwe że taki dźwięk się wydobywa dlatego że jest za mało oleju?? W marcu będzie rok od wymiany oleju i przez ten czas nic nie dolewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam taki problem z cykaniem. w golfie dziewczyny czasem z okolic prawego goła słychać cykanie przez 3 sekundy. czasem podczas postoju czasem w czasie jazdy. pocyka 3 sek i przestaje. co to może być bo jak pojedzie na warsztat to może akurat nie cykać i nic nie zdiagnozują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to benzynowy silnik, to pewnie cyka zaworek od pochłaniacza oparów paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to benzynowy silnik, to pewnie cyka zaworek od pochłaniacza oparów paliwa.

 

Dokladnie, wczesniej mialem A3 1.6 i tez tak czasem cykalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któraś szklanka do wymiany no ale niestaty jednej sie nie wymienia więc pozostaje komplet. Użytkowniku Paweł, jesli chodzi o koszt to raczej będzie dużo większy. trzeba "zwalić" głowicę a sama uszczelka pod głowicę (dobra uszczelka) to koszt ok 100zł. Do tego same szklanki (jedna w granicach 40zł x 8), no i robocizna jeśli zrobi to za 80zł to troche dziwnie tanio. Jk już będziesz to chciał robić to lepiej zainwestuj w dobre popychacze, nie kupuj tanich podrób bo rozwiążesz problem ale na krótko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba "zwalić" głowicę

Ściąganie głowicy do wymiany popychaczy to czyste szaleństwo. Wystarczy zdjęcie wałka rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Któraś szklanka do wymiany no ale niestaty jednej sie nie wymienia więc pozostaje komplet. Użytkowniku Paweł, jesli chodzi o koszt to raczej będzie dużo większy. trzeba "zwalić" głowicę a sama uszczelka pod głowicę (dobra uszczelka) to koszt ok 100zł. Do tego same szklanki (jedna w granicach 40zł x 8), no i robocizna jeśli zrobi to za 80zł to troche dziwnie tanio. Jk już będziesz to chciał robić to lepiej zainwestuj w dobre popychacze, nie kupuj tanich podrób bo rozwiążesz problem ale na krótko.

Pozdrawiam

 

 

u mnie stukal ktorys popychacz - zmienili komplet bez zdejmowania glowicy, zmiescilem sie w 500 stowkach z caloscia, no ale wczesniej mialem juz u mechanika troche roboty dlatego zrobil taniej. najgorzej (i najdrozej) oczywiscie z rozrzadem - trzeba zdejmowac zderzak chlodnice itp.

 

jezeli nie zmieniales jeszcze rozrzadu to masz teraz idealny moment na to. gdzies tam wyczytalem ze przy wymianie rozrzadu powinno sie zmieniac popychacze

 

takze nie boj nic - w sumie nic strasznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściąganie głowicy do wymiany popychaczy to czyste szaleństwo. Wystarczy zdjęcie wałka rozrządu.

Dokładnie tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Do wymiany samych szklanek...ale ja bym wolał juz przejżeć głowice , zawory i "gumki". Jeśli szklanki juz dostały to niedługo może być coś więcej...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co sie pakowac w koszty, ilu takim ktorzy popychacze zmieniaja poszlo cos nastepnego? ktos moze zainwestowac np 1000zl dodatkowo w zabawy z glowica i moze nigdy nie miec potrzeby placic tego 1000 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiu

Wątek się rozwija spoko, ale moje pytanko odnośnie poziomu oleju zostało bez odpowiedzi. Gadałem z kolegą i mówił że kiedyś też mu tak "grały" szklanki, dolał oleju i cisza, przestały cykotać. Może być taka opcja?? Patrzyłem poziom oleju to troszke za mało jest, ale na dniach jade wymienić olej bo juz rok przejeździł i nic nie dolewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/quot]

 

to nie benzyna tylko 1,9 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności