Skocz do zawartości
bl4nk

Sprężarka klimatyzacji w 1,9 TDI 90 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radpacz1

mam pytanko

odpadlo mi sprzegielko od pompy klimatyzacji(narobilo wiele halasu ) i chcialbym kupic inna uzywana pompe

podpowiedzcie prosze czy moge samemu wymienic te pompe widzialem ze jest mocowana na bodajrze 3 sruby i niewiem czy weze moge porozpinac?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko

odpadlo mi sprzegielko od pompy klimatyzacji(narobilo wiele halasu ) i chcialbym kupic inna uzywana pompe

podpowiedzcie prosze czy moge samemu wymienic te pompe widzialem ze jest mocowana na bodajrze 3 sruby i niewiem czy weze moge porozpinac?

pozdrawiam

 

Do Twojego Passka należy kupić sprężarkę firmy DENSO o nr. ref. 8D0 260805P (poprzedni nr 8D0 260805J) lub o nr. 8D0 260805RX (na wymianę).Sam możesz wszystko; należy się tylko liczyć z tym ,że jak porozkręcasz węże to niestety układ się rozszczelni i będziesz musiał podjechać do warsztatu aby napełnić układ klimatyzacji (oczywiście klimy w żadnym wypadku nie możesz wtedy uruchamiać!).;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ada-a36

Witam

 

MAM PYTANIE

MAM ZEPSUTĄ SPTĘŻARKĘ ALE MAM OD GOLFA 4 CZY BĘDZIE PASOWAĆ

JA MAM PASKA TDI 110 KM AFN

 

DIĘKI

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z klima przy swoim pasku gdy ja wlacze po chwili slychac takie glosne stukanie niewiem co z tym moze byc.moze wy mi pomozecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość user79
bl4nk

 

W Twoim Passku jest stosowana sprężarka firmy ZEXEL nr ref. 8D0 260 805M - montowana w silnikach AFF/AHU/AHH/AFN/AVG/ADP/ADR/AEB/AFY/APT/ARG/APU/ANB.;)

 

 

Witajcie, podłączę się/odświeżę ciut wątek. Szukam również takiej sprężarki na allegro no i mam w związku z tym pytanie, dotyczące numeru katalogowego tej sprężarki. Nigdzie na allegro nie mogę znaleźć sprężarki o takim numerze:

8DO 260 805M (tak, chodzi o też ostatnią literę "M"). Są za to 8DO 260 805D. Czy do mojego paska z literką "D" będzie pasować? Czy w ogóle ta ostatnia literka ma jakieś większe znaczenie?

 

Z góry dziękuję za szybką pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, podłączę się/odświeżę ciut wątek. Szukam również takiej sprężarki na allegro no i mam w związku z tym pytanie, dotyczące numeru katalogowego tej sprężarki. Nigdzie na allegro nie mogę znaleźć sprężarki o takim numerze:

8DO 260 805M (tak, chodzi o też ostatnią literę "M"). Są za to 8DO 260 805D. Czy do mojego paska z literką "D" będzie pasować? Czy w ogóle ta ostatnia literka ma jakieś większe znaczenie?

 

Z góry dziękuję za szybką pomoc.

Pozdrawiam

 

Koledzy w wątku poniżej już temat wałkowali. Bez problemu możesz wkładać sprężarkę z literą D.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/49515-wymienne-sprezarki-kopresor-klimy-tdi-ahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia1982
Koledzy w wątku poniżej już temat wałkowali. Bez problemu możesz wkładać sprężarkę z literą D.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/49515-wymienne-sprezarki-kopresor-klimy-tdi-ahu

 

Witam Panowie ..Pomóżcie kobiecie:) Potrzebuję do mojego Passata 1.9 Tdi 2000,90km.Sprężarkę klimatyzacji bo moja się zaciera..Mechanik podał mi numery 8D0260805m lub mx oczywiście nie mogę tego nigdzie znależć..Tu na forum wyczytałam ,że może być 8D0260805D..Znalazłam 3 szt.w bardzo wysokich cenach..Czy oprócz tych numerów pasuje coś jeszcze bo naprawdę ciężko a mamy lato i gorąco..Panowie pomóżcie..:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że cena jest wysoka? Sprawna sprężarka używana warta jest 350-500, regenerowane ca. 700, nowe ponad 1000.

Powinnaś szukać sprężarek ZEXEL, tak jak podał mechanik ---805D, ---805M/MX.

 

Przykłady:

http://allegro.pl/sprezarka-klimatyzacji-passat-audi-zexel-805d-i2460118779.html

http://allegro.pl/audi-a4-b5-a6-c5-passat-b5-1-9-1-8-zexel-gwarancja-i2461294496.html

http://allegro.pl/sprezarka-klimatyzacji-passat-b5-audi-a4-a6-zexel-i2422946626.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem ze sprężarką klimy w moim aucie otóż padła mi. Padła w sensie że puściła czynnik (widoczny kontrast w okolicach koła pasowego)i stąd pytanie do Was. czy istnieje możliwość naprawy jej we własnym zakresie, tzn uszczelnienie jej bądź wymiany jakichś oringów czy od razu oddawać do regeneracji lub zakupu nowej.

z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Padła w sensie że puściła czynnik (widoczny kontrast w okolicach koła pasowego)i stąd pytanie do Was. czy istnieje możliwość naprawy jej we własnym zakresie

Jeśli jest zaolejone w pobliżu koła pasowego, to pewnie padło uszczelnienie czołowe. Sprawdź jakiej marki masz sprężarkę i szukaj nowego uszczelnienia. Wymiana we własnym zakresie jak najbardziej możliwa. Trzeba pamiętać żeby nowy uszczelniacz wsunąć na wałek sprężarki przez stożek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana we własnym zakresie jak najbardziej możliwa. Trzeba pamiętać żeby nowy uszczelniacz wsunąć na wałek sprężarki przez stożek.
może jakiś manual? ewentualnie jakieś namiary na to uszczelnienie.jakieś numery części.z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sprężarkę Denso 7SBU16C, to dławicę masz przykładowo taką link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz sprężarkę Denso 7SBU16C, to dławicę masz przykładowo taką link
żeby sprawdzić jaką mam to muszę się pod auto położyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silnika AVF sprężarka DENSO 8D0 260 808 (7SBU16C) :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za cenne informacje.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy zakupie auta zauważyłem że jest tylko pompka/sprężarka do klimy , jaki najlepiej polecacie dobrać pasek i napinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności