Skocz do zawartości
heru

2.0 TFSI i kontrolka CHECK ENGINE

Rekomendowane odpowiedzi

cronos a byłes na akcji serwisowej jak nie to jedz za darmoche wymieniają cewki wszystkie 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, byłem i wymieniłem. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, co to za akcja serwisowa z CEWKAMI ? w wakacje jedna cewka mi padła i wyminiałem płatnie (nie w ASO) gdybym wiedział, że podlega to akcji serwisowej w ASO to bym to zrobił.

 

Czy wiecie jakie numery VIN ta akcje serwisowa obejmuje?

Czy jeszcze jakieś inne akcje serwisowe w ASO mieliście?

 

Ja z akcji serwisowych pamiętam, wymianę czujników parktronik, była jeszcze jakaś druga, ale nie pamiętam co to było.

 

---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 13:55 ----------

 

no nie... nowe TFSI i nowy zawór DV (tym razem sterowany elektrycznie) i wciąż te same problemy, co przy starym 1.8T :wmorde

 

ktoś powie, że monotematyczny jestem, ale powinienem w podpisie sobie dorzucić zdanie: "coś nie działa, zacznij od DV" :lol

 

 

no ten zawór nowy DV z oznaczeniem D na końcu jest już super i trzyma dobrze ciśnienie doładowania! Dlatego podałem też koszt zakupu w ASO (209pln) a roboty niewiele. POLECAM KAŻDEMU kto ma starszego passata 2,0TFSI żeby to zrobić! Ten zawór ma duży zapas/potencjał. dokładnie ten sam DV jest stosowany np. w nowym Audi S3 i nie trzeba nic kombinować, nawet przy zrobionym wydechu w S3 i strojeniu na 320hp/410-420nm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie proszę o pomoc !!! Kupiłem paska 2.0 tfsi 200 km ,2006r. ze stanów i mam problem z którym nikt nie potrafi się uporać! A mianowicie : zaraz po zakupie nie miał mocy i dławił się. Po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd ,że uszkodzony jest zawór regulacji paliwa (pompa paliwa). Oczywiście palił się "check engine". Wymieniłem ową pompę oraz "króciec" znajdujący się między pompą a wałkiem rozrządu ponieważ od strony wałka był wytarty. Po tej wymianie moc była ok lecz przy 4000 tys. obr. przydławia się na sekunde i "ciągnie" dalej .Dopatrzyłem się również malutkich rys na krzywce wałka rozrządu napędzającej pompę paliwa lecz są one tak niewielkie że ledwo wyczuwalne pod palcem. Nadal wywala mi błąd że coś nie tak z pompą paliwa i że jest to usterka mechaniczna. Proszę o radę bo już tracę do niego siłę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackson na jakim paliwie jezdzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mieliście rację, moj passat podlegał tej akcji serwisowej, wymienili mi gratis pozostałe 3 wadliwe cewki.

 

powrócę jeszcze do tematu głośnego klekotania, mi głośno pracował silnik, klekotał jak diesel.. albo gorzej.

 

w Composporcie w Łodzi powiedzieli co to jest, - regulator/napinacz łańcucha rozrządu. Wymieniłem ten element, przy okazji robienia rozrządu. stukanie ustało. teraz działa silnik prawidłowo. tj. słychać "cykanie" wtryskiwczy, a nie stukotanie, czy klekotanie.

 

A odnośnie spalania. Mój kombiak pali 10-10,5 litrów w trasie przy pełnym załadowaniu (5 osób, bagaże, box na dachu). Przy jeździe w mieście od 13,5 przy bardzo delikatnej jeździ do nawet 22litrów - ale to spalanie przy ekstremalnym pałowaniu, ściganiu się ze świateł z golfami GTI, leonami cupra itp:).... ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to spalanie przy setupie na 265hp i 380nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jackson na jakim paliwie jezdzisz ?

 

 

Do tej pory jeździłem na 95 ale ostatnio zalewam 98 a i tak się zapala engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory jeździłem na 95 ale ostatnio zalewam 98 a i tak się zapala engine.

 

Rozumiem, że wymieniłeś popychacz, tzw. Szklankę? Może jednak wymiana całości, tj także uszkodzonej Krzywki pomoże, no i wykasowanie błędów z kompa.

 

Warto też wymienić wadliwy DV, na nową wersje. Koszt 205pln w ASO. Za zwyczaj to on powodował większości błędów "check engine".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że wymieniłeś popychacz, tzw. Szklankę? Może jednak wymiana całości, tj także uszkodzonej Krzywki pomoże, no i wykasowanie błędów z kompa.

 

Warto też wymienić wadliwy DV, na nową wersje. Koszt 205pln w ASO. Za zwyczaj to on powodował większości błędów "check engine".

 

 

Tak. Chodziło mi o szklankę. Nie jestem pewien ale chyba samej krzywki nie da się wymienić.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem także, wymien koniecznie DV. Ja miałem zepsuty, był pekniety gumowy kapturek, całe ciśnienie doładowania szło bokiem

, samochód mulił jakby miał 100koni i nie jechał, przez cały czas wywalało check engine. Odkąd wymienilem DV na te nowa wersje (06H 145 710 D) nie miałem już żadnych problemów i jest pełna moc (hamowany był pare razy:).

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie proszę o pomoc zapaliła mi się kontrolka silnika. Podpiecie do kompa problem z ciśnieniem doładowania wymieniłem zawór Dv jak się okazało był starego typu i z uszkodzonym gumowym kapturkiem. Kilka dni spokoju i znów check na desce zabłysną diagnoza to-

uboga mieszanka na biegu jałowym. Wymieniłem przepływkę, błąd skasowany dzień spokoju i kontrolna znów świeci. Dodam że smigam tylko na Vervie. Proszę o radę bo tracę już siłę do wozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Panowie proszę o pomoc zapaliła mi się kontrolka silnika. Podpiecie do kompa problem z ciśnieniem doładowania wymieniłem zawór Dv jak się okazało był starego typu i z uszkodzonym gumowym kapturkiem. Kilka dni spokoju i znów check na desce zabłysną diagnoza to-

uboga mieszanka na biegu jałowym. Wymieniłem przepływkę, błąd skasowany dzień spokoju i kontrolna znów świeci. Dodam że smigam tylko na Vervie. Proszę o radę bo tracę już siłę do wozu.

 

a może sonda lambda szwankuje i przez to wyskakują błędy w odczytach?

 

"przy walniętej lambdzie komputer otrzymuje informacje ze mieszanka jest za uboga i podaje więcej paliwa stąd większe spalanie i kopcenie" - masz taki objaw?

 

wymiana DV strego typu na nowy - super ruch, 90% kłopotów powoduje stary DV.

 

Piotr

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spalanie to jest akceptowalne, zastanawiam się nad tym kopceniem czasami bywały siwe dymy. A czy jest jakaś dokładna możliwość sprawdzenia sondy czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o spalanie to jest akceptowalne, zastanawiam się nad tym kopceniem czasami bywały siwe dymy. A czy jest jakaś dokładna możliwość sprawdzenia sondy czy działa.

 

na pewno w jakimś warsztacie, który specjalizuje się w grupie Volkswagen. Można zrobić diagnostykę sondy lamda za pomocą VAGa natomiast bez VAGA za pomocą analizatora spalin. ale trzeba wiedzieć jakie poszczególne wartości powinny być dla Twojego samochodu.

 

 

znalazłęm taki wątek na forum a3-club. http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?13346-Diagnoza-sondy-Lambdy-przy-u%BFyciu-interfejsu-VAG&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo jutro ruszam na sprawdzenie .Oby to była sonda. Chce wszystkie usterki opanować i ruszyć do Comsportu na program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż jeszcze pompę wysokiego ciśnienia, ja niedawno wymieniałem i obiawy podobne do uszkodzonego DV, a u mnie jednak pompa siedziała, a dokładnie czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności