Skocz do zawartości
Elrond

Piszczenie z okolic przednich kół - jaka może być przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

może masz zwichrowane tarcze hamulcowe wtedy tez bywa synchroniczny pisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy możma jakoś wyeliminować piszczenie przy delikatnym hamowaniu?? Wymieniłem tarcze i klocki bo drżała kiera tarcze SBS (podobno szwedzkie) i klocki delphi po przejechaniu 500 km zaczeły mi piszczeć przy delikatnym hamowaniu tzn. przy prędkości 15-0 km/h matowałem papierem klocki i tarcze ale przeszło tylko na chwile da się coś z tym zrobić czy klocki do bani?????? czyli wymiany??? przecież to delphi

panowie pomocy

wstyd na każdym skrzyżowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież to delphi

no właśnie :P kumpel w mazdzie miał to samo, na trw jest cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może do łożysk dostala sie wilgoć? Jest to mało prawdopodobne, ale możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może do łożysk dostala sie wilgoć? Jest to mało prawdopodobne, ale możliwe.

I co, łożyska piszczą przy delikatnym hamowaniu?:eek:

 

Klocki do wymiany, sam masz potwierdzenie jak przejechałeś je papierem ściernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co, łożyska piszczą przy delikatnym hamowaniu?:eek:

 

Klocki do wymiany, sam masz potwierdzenie jak przejechałeś je papierem ściernym.

To była rada dla twórcy tematu Elronda, a nie do tematu przyklejonego- Cwaniaczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To była rada dla twórcy tematu Elronda, a nie do tematu przyklejonego- Cwaniaczku

no tak jakby to Elrond od marca to raczej już nie potrzebuje rady

W tzw. "międzyczasie" przeleciałem jakieś 3000km no i pisk zniknął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To była rada dla twórcy tematu Elronda, a nie do tematu przyklejonego- Cwaniaczku

Raz że nie życzę sobie byś się tak do mnie odzywał a dwa jak chcesz zabłysnąć to pisz na bieżący temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem, tylko ze w moim passaciku piszczzy bardziej przy wybojach, dzieje sie to podobnie jak wyzej w lewym przednim kole albo jego okolicach, klocki byly niedawno wymieniane, samochod byl na trzesakach wszystko co mozliwe sprawdzone - wszystko w porzadeczku, a jak jade przy otwartym oknie to piszczy.... o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na trw jest cisza

Od kilku lat jeżdżę na TRW i są to chyba najlepsze klocki za nie wygórowaną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki pisk w swoim b3,szczególnie po dłuższej jeździe,po wymianie łożyska cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Podepnę sie pod temat. A mianowicie przy skręcaniu w prawo nawet lekko o jakies 2 st to słysze popiskiwanie w lewym kole (od kierowcy) jak jade prosto lub skrecam w lewo to jest ok. I podejżewam łożysko (jaki koszt wymiany i jakie najlepiej?) ale moge sie mylić... Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu zaczęło mi coś piszczeć w przednim kole od strony pasażera. Najbardziej piszczy jak wyjade autem po dłuższym postoju (np. po nocy) wtedy rano piszczy tak głośno że każdy się ogląda:) Ale jak już chwile tak pojeżdze to piszczy coraz mniej aż w końcu wogóle przestaje.

Jest to pisk metaliczny przerywany i razem ze wzrostem prędkości częstotliwość przerywanego pisku wzrasta.

I najwazniejsze... piszczy tyko wtedy gdy jadąć wrzuce na luz lub gdy jadąć na biegu delikatnie wcisne pedał gazu ale tak żeby auto nie przyspieszało ani nie hamowało silnikiem tak jakby było na luzie wtedy właśnie też zaczyna piszczeć. Lecz gdy zaczynam przyśpieszać to przestaje piszczeć lub gdy na biegu hamuje silnikiem. Widać że gdy obciążam auto podczas przyśpieszania to piski milkną.

Wciskanie hamulca nic nie daje ten pisk kompletnie się nie zmienia.

Dodam tylko że łożyska są ok i klocki również.

Już kompletnie nie wiem co to moze być.

Jeden mechanik mówi że to tarcza i klocki bo widać na jednej zjechany brzeg a drugi mówi ze skoro hamuje a piszczenie się nie zmienia to nie może być to układ hamulcowy.

Mój znajomy powiedział że może to być swożeń wahacza. Czy swożen może wydawać takie dzwięki?

PROSZĘ O POMOC.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

... a może piszczą opony, bo trzeba zbieżność zrobić. Jeśli się wymieniało tuleje i sworznie wahacza to koniecznie trzeba kąty i zbieżność ustawić.

 

Co do szlifowania tarcz papierem to nie ma sensu, lepiej zabrać tarcze do tokarza i przetoczyć.

 

Ciekawostka: Mój mechanik kupił mi do paska tarcze Brembo i klocki Ferrodo, wszystko ok a wyjeżdżam na trasę i kiery nie idzie utrzymać przy hamowaniu, trzeba było wyjąć tarcze i do tokarza... najlepsze że ten tokarz powiedział że wiara przyjeżdża z nowymi tarczami prosto ze sklepu do niego !

 

Co do łożyska to wydaje mi się że najbardziej powinno piszczeć przy przyśpieszaniu i jeździe tak ok.60-70 km/h (tak miałem z tyłu)

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem tulei ani sworzni, a łożysko jest ok bo po podniesieniu auta do góry i zakręceniu kołami jest totalna cisza. Nic nie wyje i nie piszczy, a po opuszczeniu na ziemie jest potworne piszczenie.

Sprawdziłem jeszcze dzisiaj że przykładowo jadąc na luzie gdy piszczy właśnie tylko wtedy to gdy mocno skręce w prawo i odciąze prawe koło piski całkowicie znikają. Wychodzi na to że piszczy prawe koło.

Ale pytanie co dokładnie piszczy? Mechanicy załamują ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche dziwne że zaczęło nagle piszczeć. Przeważnie jak łożysko siada to na początku zaczyna wyć razem ze wzrostem prędkości a tutaj tak nagle z dnia na dzień zaczeło przeraźliwie piszczeć na całą okolice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu takie hece z łożyskiem, po podniesieniu i kręceniu kołem była cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz do piszczenia doszło jakieś dziwne stukanie w kole gdy na biegu hamuje silnikiem. Tak jakby było coś luźne.

Musze odstawić auto na warsztat niech dokładnie go przejrzą.

Czy zerwana poduszka na silniku może mieć coś z tym wspólnego? Mam jeszcze do wymiany tą gume na amortyzatorze na samej górze.

Edytowane przez Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc The Saint.

Faktycznie było to łożysko. Problem z piszczeniem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności