Skocz do zawartości
Elrond

Piszczenie z okolic przednich kół - jaka może być przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

mi tak piszczy od 2 lat.. kiedyś popiskiwało 40 do 60 km/h teraz do 40 km/h - popiskuje jakby guma o metal obcierała, przerywanie tak jak kręci się koło. Zrobiłem z 40 tys km i praktycznie bez większych zmian

nie zależy to od opon (zmieniłem np na zimowe) ale występuje częściej po przegonieniu auta i jak jest ciepło - słychać przez otwarte okno np przy toczeniu się z górki.

na łożyskach przednich mam lekki luz czyli już można by je wymienić ale nie wiem jeszcze jaki to koszt i co wsadzić bo optimala nie chcę..

swoją drogą chłopaki mówią że póki jest wsio ok to mam nie szukać dziury w całym i jeździć. tak jak u was nie da się tego zasymulować np na podnośniku czy coś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak piszczalo klocki wymienilem tarcze i nic nie dalo okazalo sie ze kiedy wymienilem przegub zewnetrzny jak reka odjol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shivanie

Mam ten sam problem co kolega. Niestety nikt nie potrafi mi pomóc, a mechanik powiedział, żebym sobie głośniejsze radio kupił...w sumie zabawne, ale czuję się czasem jakbym jakimś trupem jeździł.

 

 

 

Niezależnie od prędkości stychać przeciągły pisk w lewym kole, tak jakbym miał lekko wciśnięty hamulec i tylko muskał klockami terczę. Przy skręcie w prawą stronę pisk milknie, to samo jest jak się wciśnie hamulec.

 

 

 

W prawym kole natomiast pisk jest pulsujący, przerywany - jak ćwierkanie., tak jakby klocek co jeden obrót koła dotykał tarczy.

 

 

 

Próbowałem następujących rzeczy:

 

- wymieniłem klocki i tarcze - nic nie pomogło i wyeliminowałem krzywe tarcze (chociaz wiem, że nigdy nie są idealne), zupełnie bez zmian,

 

- sprawdziłem zaciski (mechanik powiedział, że są OK),

 

- wymieniłem reperaturki w jarzmach zacisków,

 

- wymieniłem całe jarzma zacisków, w sumie na używane, ale i tak bez zmian.

 

 

Nie wiem co mam jeszcze wymienić lub co sprawdzić...czy któryś z was miał ten problem i sobie z nim poradził? Proszę o konstruktywne wskazówki, a nie strzelanie.

 

 

Z góry dzięki i pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podniesiesz go na lewarku to słyszysz to? Wyeliminowałeś łożyska? Bo one lubią ćwierkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez prawie rok po wymianie tarcz i klocków hamulcowych coś popiskiwało w przednim lewym kole, pisk zanikał po delikatnym naciśnięciu hamulca lub ruszeniu kierownicą. Okazało się, że klocek z jednej strony tarczy był żużyty prawie do blachy a z drugiej prawie wcale, klocki TRW lucas, tarcze Jurid. Założyłem klocki Ferrodo i problem zniknął póki co zużycie klocków jest równomierne w moim przypadku mogłem trafić na badziewny zestaw klocków lucasa, tarcze i klocki zakładane były nowe, zaciski i prowadnice wyczyszczone składane na smar miedziany a jednak piszczało. Jeden klocek mógł być gorszej jakości i szybciej się ścierał, pył zasyfił prowadnice powodując jego blokowanie , popiskiwanie i szybsze żuzycie.

Na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze łożyska czy nie ma za dużego luzu, resztę elementów zdążyłeś już wymienić.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak u mnie. Jestem przekonany że to łożyska.

W sumie łożysko najpierw powinno wyć a nie od razu piszczeć. A jednak w moim przypadku zaczęło piszczeć dlatego nie wiedziałem z początku co jest grane.

Po wymianie łożyska jak ręką odjął.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego "Elrond", podjedz do jakiegos kumatego mechanika ktory ma podnosnik, popros o sprawdzenie auta z tym piszczeniem, jezeli to lozyska badz klocki to z autem w gorze bedzie slychac, natomiast jezeli podniesie Ci auto i pisku nie bedzie, bedzie to oznaczalo jedno ... skonczyla sie skrzynia, ziomek wlasnie tak ma w Golfie III, jest w niej lozysko ktore z biegiem lat sie zaciera i piszczy przy predkosciach 60-80 + ponizej nie bo nie ma takiego oporu pędu, pozdrawiam i oby to nie byla skrzynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem w piskiem w lewym przednim kole. Wymieniłem tarcze na Mikoda i klocki Bosch- przejechane 800km i podczas jazdy słychać delikatne popiskiwanie, im szybciej jadę tym większa częstotliwość, przy delikatnym muśnięciu hamulca przestaje- ale jak puszcze pedał to znowu. Tłoczek chodzi dobrze, zacisk chodzi dobrze w prowadniczkach(czyszczone i miedzianym smarowane) Prowadnice klocków też czyszczone i delikatnie miedzią muśnięte... CZyli wszystko książkowo- daje się jakieś podkładki pod klocek antywibracyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2009 o 08:22, slawekcz napisał:

witam, wczoraj miałem taką sytuację - na trasie przeciągłem passka do 150 km/h przez jakieś 5 minut później zwolniłem do około 70 -80 km/h i zaczęło piszczeć z okolic przedniego lewego koła - tak przynajmniej mi się wydawało. Pierwsza myśl -łożysko zacząłem skręcać prawo lewo ale bez zmian. Dodałem gazu i po wkręceniu na wyższe obroty przestawało piszczeć. Co najlepsze w drodze powrotnej piszczenia już nie było. Aha temperatura silnika cały czas równo 90 stopni. Kto ma jakiś pomysł co to mogło być ?? To zupełnie nie przypominało piszczenia jakiegokolwiek paska klinowego lub innego.

Czy mogę się dowiedzieć co to było? Właśnie teraz się tak stało I nie wiem co poczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie chce zakładać wątku kolejnego, jeśli to niewłaściwe miejsce poproszę o przeniesienie . Mam problem z klockami hamulcowymi.  piszczą przy każdym hamowaniu, a były wymienione jakieś dwa tygodnie temu. Nie wiem co z tym zrobić teraz?? Niby coś mechanik próbował smarować, ale ie pomogło ...Nowe klocki ?? Teraz mam TRW. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździć, obserwować. Po kilku tysiącach powinny przestać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Chociaż powiem szczerze ze wyłysieje do czasu nim przestaną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posmaruj styk klocka z zaciskiem/tłoczkiem ATE Plastilube albo czymś podobnym.

Ale jeśli tarzcze są stare i mają rant to radzę głośniej radia słuchać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności