Skocz do zawartości
Radek102

Na LPG pracuje równo na benzynie przerywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy także sorki jak bym coś nie tak napisał

Passek 1,8 Ben-LPG 1991 i tak jak w temacie na benzynie na wolnych obrotach wręcz gaśnie przerywa jak przejdzie na gaz jest Ok poza tym że nie ma mocy :( jak byłem u gazownika żeby zrobić przegląd gazu powiedział że mam walniętą sondę no Ok wymieniłem ale bez różnicy To samo

Próbowałem zczytać kody ale nie da się mam 2 wtyczki koło lewarka biegów ale jak robie ( (-) i golną wsówke w brązowej kostce) po tym ((+) dioda i golną wsówke w brązowej kostce)

To dioda świeci stale L co to może być

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób reset kompa, mi czasami tez się tak zamula-nie ma mocy na benzynie (tak do 2,3-3tys obr.) nie równo pracuje, gaśnie, a na gazie jest ok ;)

reset pomaga na jakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok odłączyłem zapare chwilek podłacze i sie przejade zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok odłączyłem zapare chwilek podłacze i sie przejade zobaczymy

 

po resecie kompa odpal silnik i poczekaj aż na biegu jałowym włączy sie dmuchawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałem poczekać aż sie włączy wentylator? Słyszałem że po resecie wystarczy 10 min jałowego

A co może być z tymi gniazdami do zczytywania kodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mało jeżdzisz na benzynie, to zaczyna się wieszać wtryskiwacz. Można wlać STP do czyszczenia układów wtryskowych / czarna butelka / i pojeżdzić. Jeżeli nie pomoże, to winna może być pompa paliwa, która się kończy. Te dwie rzeczy najbardziej cierpią podczas eksploatacji auta na LPG. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jutro będe miał interfejs żeby podłączyc do bingo m takie coś ma gazownik zobacze może to ta zakichana sonda ( chociaż jest nowa) Bo on na gazie jest też przymulały ale równo pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chcial chodzic na benzynie jak byl cieply, jak zimny to tak ale zlapal 70'C i konczyla sie frajda. Po wymianie swiec i przewodow odziwo problem zniknal:O nie wiem co do czego ale sie ciesze ze moge juz na benzynie smigac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na beznzynie gasl a na gazie wysokie obroty wymienilem czujnik temperatury i jest prawie ok bo teraz na gazie obroty skaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

przeczytalem juz milion postow na temat tej dolegliwosci aut na gazie i chyba o jeden za duzo, bo nadal nie moge stwierdzic o co chodzi:P :mad:

primo, odlacz ten zakichany gaz i zrob auto na benzynie, jak zdycha ci benzyna to pewnie niedlugo gaz ci pieprznie tak, ze bedziessz filtr zbieral z ulicy:PPP

 

obroty: przepustnica, szczelny dolot, krokowiec, przeplywomierz, komputer, czujnik temp:P

 

a do sondy to sam osobiscie planuje zrobic diodowy wyswietlacz jej zakichanej pracy, bo inaczej jej nie sprwadze:P a nikt w okolicy nie chce sondy sprwadzic, tylko niektorzy mechanicy rzucaja tepe sugestie ze to sonda, ze to i sro...pompa ja pierdykam tego jest sporo, tylko trzeba przelamac sie zeby to sprwadzic:P

Edytowane przez bomkallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten samo objaw miałem 10 dni temu. silnik jak w profilu.

 

Od tego czasu zatankowałem pod korek benzynki, wlałem wspomniane czarne STP i problem nie powrócił. Za dużo śmigałem na gazidle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

to nie wlewac, tylko sprwadzic wtryski:) podejrzewam, ze to nawet nie ich wina, ale moze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skany z bingo

Coś z tą sondom jest nie tak jak byłem kiedys u gazownika to falowała z żółtej do czerwonej a ona teraz ledwo dochodzi do zielonej ale może sie myle

Po resecie zaczoł równiej pracować i nie gaśnie ale obroty nadal falują

Skany zbingo.rar

Edytowane przez Radek102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego pojezdzij troche na paliwie,moj passek jeszcze pare miesiecy temu tez nic innego nie widzial tylko gaz,wymienilem pompke paliwa i na poczatku na paliwie to rozne cuda sie dzialy.teraz jest coraz lepiej. zamierzam wlac tego preparatu do wtryskow i znowu pojezdzic. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

sonda musi byc nagrzana to raz, a dwa wykres funkcji lambdy powinien przypominac sinusoide - oscylacja gora dol, nie wiem na ile to ma sie do danych wykresow bo nie znam programu ale faktycznie mozna sadzic, ze cos sie jej grzybi, chociaz niekoniecznie, bo widac ze przy 2k obrotow pojawia sie odpowiedni wykres buh, na elektrode z tym:P

Edytowane przez bomkallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp. silnika 77 :) chyba styka co?

Tak właśnie wydawało mi sie że z tą sąda nie tak coś na tym skanie co jest 2k to dodawaniem gazu zrobiłem to falowanie tak na równych obrotach jest kreska jak u trupa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

nie mam ku temu pewnosci:) musialby ktos nam powiedziec, czy sonda daje identyczny wykres na obrotach i czy jalowy w ogole jest brany pod uwage... tak myslac prostoliniowo sonda powinna pracowac caly czas, ale jak na jalowym ma zero falowanie, to co ja ku temu determinuje?:P

 

BTW: czasem sobie mysle, ze kupie specialnie sprawnego passata i poodlaczam po kolei wszystko i sprwadze objawy, taka symulacja psucia w koncu stworzy szereg rozwiazan dla calego tego forum... :P jacys inwestorzy?:P

Edytowane przez bomkallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie ja dysponuje tylko przykładowym passkiem któremu się coś wali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

No ej, a ty Radek to kombinuj, jak masz garaz to w ogole :P

I chociaz jak znajdziesz przyczyne, to daj glosno znac:P moze nawet ktos podwiesi rozwiazanie jakies:P bo ile mozna gdybac nad tymi perypetiami gaz-benzyna;p

 

PS: do 91 rocznika ciezko bedzie cokolwiek diagnozowac:) ja mam 93 i 3 wtyczki i do tej pory nikt mi nie napisal jak sprwadzic ledami cos:P

btw, zamulanie auta moze powodowac nawet przeplywka... jebut ile rozwiazan:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garaż na ulicy (trocge zimno ) do giagnozy mam nawet książke do wszystkich aut ale u mnie nie miga tylko sie świeci ciągle :P

Jak by ktoś wstawił skan sondy lub miał pewność by było łatwiej (czy faluje czy nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności