Skocz do zawartości
Gość mirras13

zbiornik spryskiwaczy cieknie

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z problemem pekniętego wężyka i mam kilka pytań, może ktoś zna odpowiedź choćby na jedno z nich?

- jaki jest numer seryjny elementu oznaczonego na schemacie strzałką?

- jaka jest jego długość/średnica ?

- czy oba elementy (prawy i lewy) oznaczone numerem 25 mają tą samą długość?

- czy zatrzaskowe końcówki są wymienne - tj. czy można je przelożyć do okrągłego/niekarbowanego, zbrojonego wężyka ciśnieniowego o takiej samej średnicy??

 

Z góry dziękuję.

 

wężyk nr25.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marel masz może nr części?

Mi cieknie przy pompce Ale ja mam cc i nie wiem narazie jak zdjąć zderzak bo bez tego pompki nie wyjme a jak już wyjme to chciałbym odrazu włozyc nową uszczelkę i to skręcić spowrotem .

 

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze szyb BEZ XENONÓW. Przestało pryskać na szyby, więc wymieniłem spalony bezpiecznik i spryskiwacz ożył. Ale po chwili znów spalony bezpiecznik i brak spryskiwacza. Wymieniłem kolejny bezpiecznik(15A) i po chwili(ok. 20-30 s), bez włączania spryskiwaczy, słychać było pyknięcie i spryskiwacz nie działa. Wg Etki są dwa zbiorniki i dwa silniczki. I teraz kilka pytań. Czy bez xenonów jest pojedynczy zbiorniczek? I czy do tego pojedynczego zboirniczka bez xenonów też muszę zdejmować zderzak aby dostać się do silniczka(pompki). I w końcu czy to wina silniczka czy możliwe jest inne wyjaśnienie palenia bezpieczników, nawet bez włączania spryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności. I wyjaśniło się. Spryskiwacz sprawny, ale kable były uszkodzone. Odtworzenie części kabli naprawiło problem. Po prostu przetarły się kable(jak???) i robiły zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem sprysków to standard. U mnie B6 xenon, zalewam zbiornik płynem, ten nadmiernie szybko znika, pojawia się kontrolka jego poziomu, a same spryski można powiedzieć, że nie działają tj. dają maaarne ciśnienie, dużo za małe. Sądząc, że przyczyna jest w dyszach zamówiłem nowe (90zł), ale na szczęście jeszcze przed montażem trafiłem tutaj więc pójdą do odesłania ("allegro smart" rulez!).

Przeczytałem cały wątek i nikt nie pisał o objawie jaki występuje u mnie tj. o duuużym spadku ciśnienia. Przy nieszczelności układu również macie bardzo małe ciśnienie i tym samym spyski działają jakby nie działały?

Edytowane przez refiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności