Skocz do zawartości
Gość mirras13

zbiornik spryskiwaczy cieknie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirras13

witam! ostatnio zauwazylem ze po dluzszym postoju pod moim autkiem gromadzi sie jakis plyn, po ogledzinach okazalo sie, iz jest to plyn do spryskiwaczy, tak wiec jest gdzies problem - albo sam zbiornik ma jakis defekt, albo jakis wezyk, jednak problme polega na tym jak sie do tego dobrac :) czy ktos moze juz probowal rozbierac ta czesc samochodu? jak sie zabrac do tego tematu? moze jest dostepna jakas dokumentacja techniczna ?

Edytowane przez mirras13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem w swoim. Ciężka sprawa. Musisz pokombinować :-) Niestety żadnej dokumentacji technicznej na ten temat nie mam. Sposób może sie uda będzie tu chyba najlepszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ale... jakos nie chce mi sie robic bo i tak tam płynu to bańke i jeszcze troche leje masakra! Mam spryski na reflektory jeszcze ale naprawde sie źdźiwiłem ile tam wchodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trgo co wiem to czesto w passacie pada pompka w zbiorniczku i tam ucieka plyn. Kiedys ialem jednego passata z peknietym zbiorniczkiem (passek po dzwonie z USA) nie wymienilem odrazu zbiornizka bo stwierdzilem ze zrobie to sobie pozniej - lepiej nie pytajcie ile trzeba auta rozebrac zeby wyciagnac caly zbiorniczek - wiec sprawdz najpierw pompke i wezyk ktory do niej dochodzi. Z tego co pamietam to wystarczy odkrecic nadkole zeby sie do pompki dobrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, dostep do pomki jest od nadkola, do wymiany zrbiornika trzeba zdjac zderzak wymonntowac reflektor itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek , że nie otwierał mi się prawy spryskiwacz reflektora i płyn był podawany gdzieś w zderzak i potem sobie skapywał. Też miałem plamę pod autem. Jeśli masz spryskiwacze na reflektory to sprawdź czy obydwa działają , bo to też częsta usterka , że któryś się nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirras13

tytul poprawiony, sorry - moj blad, faktycznie najpierw sprawdze sama pompke i jej okolice, dzieki za podpowiedz z tym nadkolem :) - mam nadzieje, ze sie uda zrobic to bez bolu, co do spryskiwaczy - mam takie, ale plyn wycieka np przez noc kiedy auto stoi na parkingu, szkoda ze nie ma dokumentacji techniczej - latwiej byloby sie do tego dobrac bez ewentualnych szkod w roznych zaczepach i innych pierdolkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90 procent masz uszkodzony przweód przy silniczku spryskiwacza, żeby sie do niego dostac musisz zdjąc zderzak lub odchylic go z prawej strony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z kolegą PYN - po prostu miałem to samo, przetarte (choć nie mam pojęcia o co) przewody przy silniczku. 30 min i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirras13

no wlasnie, zdjalem nadkole i co ? i ku...pa - nie ma zdanych wezykow pompek i tym podobnych, widac tylko zbiornik, wiec jednak musze sie zabrac za zderzak, ale jak sie do niego zabrac? - gdzie jest mocowany? czy trzeba go potem przy ponownym zakladaniu regulowac? szkoda ze nie ma jakiejs ksiazki ( tak jak do B5 ) typu sam naprawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zdejmowaniu zderzaka poszukaj w temacie adaptacji ksenonów tam ktoś to dobrze opisał

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy temat dalej aktualny ale cos napisze :) miałem to samo najpierw instrukcja zdejmowania zderzaka: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48849 gdy rozebrałem zderzak najpierw posprawdzałem wszystkie wężyki itp... i co się okazało że jeden był przetarty i przez niego uciekał płyn; wężyk został naprawiony i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dorzucę, że w moim pasku od nowości też uciekał płyn, z tym, że żadnej plamy pod autem nie było. Po pierwszej naprawie (a usterkę zdiagnozowali mi w ASO podczas przeglądu chyba po 15tys) specjalnie różnicy nie było...

Na przeglądzie po 75tys. znów stwierdzili, że coś nie tak i ponownie naprawili. Tym razem zauważyłem różnicę:

od nowości, gdy pryskałem na tylną szybę, musiałem czekać ze 3-4 sek, żeby płyn zaczął lecieć. Obecnie pryska prawie natychmiast po naciśnięciu dźwigni :)

Ale auto na gwarancji, więc nie musiałem się sam babrać w rozbieranie i szukanie przyczyny...

Pozdro

Beny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś dodam do tematu.

 

W moim passacie po wymianie ksenonów, oczywiście po zdejmowaniu zderzaka i ponownym złożeniu, zaczął gdzieś wyciekać płyn do spryskiwaczy. Uznałem że prawdopodobnie z wężyka do spryskiwaczy reflektorów.

 

Natomiast po zbadaniu tematu okazało się że płyn sączy się z tzw "rury falistej" wychodzącej z pompy spryskiwacza szyb - zwyczajnie pękła.

 

Dla zainteresowanych przedstawiam rysunek na którym zaznaczyłem pękniętą rurkę, może komuś się przyda.

 

Pozdrawiam

Obraz1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Nie ma innego sposobu aby dostac sie do zbiornika spryskiwaczy jak tylko zdjecie zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić nadkole. U mnie tym sposobem mechanik wymieniał pompkę spryskiwaczy. Oczywiście auto na podnośniku, lepszy dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz zbiornik dwu częściowy ,to raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Nie ma innego sposobu aby dostac sie do zbiornika spryskiwaczy jak tylko zdjecie zderzaka?

 

Ja zdejmowałem zderzak tylko z jednej strony żeby dostać się do zbiornika odkrecając dwie śruby za nadkolem. Po przeciwnej stronie nie odkrecałem. Odczep podłączenie halogenu jeśli posiadasz i śmiało odchylisz zderzak na tyle aby dostać się do zbiorniczka. Kanał nie koniecznie wymagany ponieważ mi udało się na parkingu pod blokiem. Wężyki były przetarte i musiałem je reanimować koszulkach termokurczliwymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mi prawe spryskiwanie reflektorow dziala w ten sposob, ze jeden "sik" leci w gore od auta zamiast w reflektor (jakbym uzyl przy przejsciu dla pieszych to wszyscy mokrzy :), mial tak ktos - podejrzewam ze sie przytkal, jak to najlepiej odetkac, dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności