Skocz do zawartości
AndrzejZ

Firma gdzie wymienię MFD2 DVD na RNS 510 ?

Rekomendowane odpowiedzi

to moze ja cos sie dowiem.

aktualnie w aucie siedzi RCD300 to sie chyba tak nazywa .. oryginalne radio.

Chce zmienic je na RCD510 tez radyjko tyle ze z dotykowym ekranem. Pytanie jest takie czy tez bede musial zmieniac jakies GETWAYe czycos takiego co rozladowywuje aku?

 

Wiem ze jak chcialbym przejsc na nawi to jest to konieczne ... a jak wyglada sytuacja przy przejsciu na radio z dotykiem? model auta z 2006

Aaa i czy po wlozeniu takie radyjka trzeba bedzie bawic sie VAGiem?

 

ja dzisiaj zrobiłem zmianę z rcd500 mp3 na rns510 wszystko działa bez zarzutu auto mam z grudnia 2006 sterowanie w kierownicy na fisie mam info z wani jedyny problem ze po zamknięciu auta radio pobiera prąd 1,74 A ale jutro będę testował bo to zalezy od wersji gateway`a jaka masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, wiecie może gdzie znależć rozpiskę pinów MFD2DVD ze schematem najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ponawiam prośbę do kolegi navika o link lub zbiór PDF

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ajlb
Chciałbym zamienić nawigację MFD2 DVD na RNS 510. Nasza B6ka stoi właśnie w ASO i czeka na nową MFD2, która ma być wymieniona w ramach gwarancji. Niestety ASO nie chcę się zgodzić na dopłatę i wymiane na RNS 510. Stąd moje pytanie. Czy znacie firmę, która w rozliczeniu przyjmie nawigację MFD2, a zamontuje RNS 510 ? Jakie mogą być orientacyjne koszty ?

 

wymiana mfd 2 dvd na rns 510 , menu polskie i inne www.navibmw.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może mi ktos w miare prosto wyjaśnić, czym rózni się MFD2 DVD od RNS 510.

Mam u siebie chyba najprostsze radyjko i zastanawiam się nad wyborem nawigacji. Do tej pory myślałem o oddzielnej, ale skoro są fabryczne to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16_1280773395.jpg

 

Witam,

 

zamierzam kupic taka nawigacje do VW.

cos mi tu jednak nie gra z oznaczeniem klawiszy. Niemiecka wersja to to nie jest...

 

Pytanie brzmi : jaka to wersja navi , na jaki kraj ? Wersja A ? B ? C ? Ponoc jest wszystko tam wgrane , lacznie z PL Menu.

Cos gosc nie moze tego sprzedac... czy ja aby na jakas mine nie wejde ?

 

 

Pytanie dodatkowe: w tej navi mozna ponoc podlaczyc telefon i navi przejmuje jego funkcje. Czy wystarczy podpiac zestaw glosnomowiacy VW i bedzie juz ok ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was koledzy może mi podpowiedzieć co zrobiłem źle.Wymieniłem RCD510 na RNS510 ."Wszystko działa" prócz niestety wyświetlania informacji z nawigacji na fis-ie (na wyświetlaczu navi oczywiście wszystko działa).Nadmieniam,że jeżeli chodzi o wyświetlanie informacji o stacjach radiowych ,utworach mp3 to wszystko na fis wyświetla się bez problemu.Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość poważny problem z RNS 510.

Wymieniłem w moim pasku (b6, 2.0 TDI, 2007) MFD2 na RNS 510 w wersji najnowszej C. Okazało się że po 2-3 dniach padł mi akumulator. Po tym wydarzeniu serwis który zamontował mi nową navi wymienił mi can, za który zapłaciłem 350 zł dodatkowo. Miało być dobrze ale: po wymianie szyby nie odsuwały/zasuwały się samoczynnie do końca po całkowitym wciśnięciu przełącznika tylko musiałem trzymać przycisk włączony, jedno lusterko nie ogrzewa. To mogą być przypadkowe zdarzenie nie związane ale najważniejsze jest to że po wymianie can-a, kupiłem nowy akumulator i po 2 dniowym postoju w garaży (ogrzewanym) samochód nie odpalił nawet poprzez kable rozruchowe. Akumulator zdechł na dobre. Po 20 godzinach ładowania kontrolka nie wskazuje naładowania. Navigacja najpradopodobniej skasowała mi akumulator na amen. Co może być przyczyną? Czy RNS 510 zostało źle podłączone? Może wersja C nie nadaj esię do paska z 2007 roku? Dodam że po z zmianie can-a na wyświetlaczy między zegarami zamiast napisy rns pojawiło się mfd. W serwisie powiedziano mi że wymiana can-a jest niezbędna do prawidłowej komunikacji navi z komputerem ale wyszło i tak źle. Proszę o radę. Dzięki

Edytowane przez bever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BEVER a jaką masz wersję softu w navi, być może masz taką która nie usypia navi i cał czas pracuje, co jest powodem rozładowywania aku. Problem ten był opisywany na forum - poszukaj. A najlepiej zrób test, zamknij samochód no z otwartym oknem, odczekaj ok 30min i posłuchaj czy po tym czasie navi chodzi, czy jest słyszalny szum wentylatora z navi jak tak to sie nie usypia i wyładowuje Ci aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega BEVER zamiast przeczytac na forum co i jak , to dal sie wykasowac. Wydatek bez sensu.

No juz nie bede wiecej pisac , bo kolega jest pewnie zly sam na siebie.

Wmienic soft na ten , ktory zamiescilem i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili radio RCD 500. Zamierzam kupic MFD2 DVD. Jakie sa roznice tej navi w stosunku do RNS 510 - dotykowy ekran - cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFD DVD to juz dosyc stara konstrukacja w porownaniu do RNS 510 to wrecz przepasc technologiczna.

Oprocz ekranu dotykowego(zdecydowanie lepszej rozdzielczosci i z automatyczna regulacja jasności), dysk twardy 30GB, czytnik kart SD,cd text, paktronic graficzny, obsługa telefonu z poziomu navi,bezproblemowe ogladanie fimow DVD(w MFD DVD roznie bywa) i wiele innych....Było tym na forum bardzo duzo,poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arthuro

witam, mam pytanie, posiadam vw passata b6 i chciałbym wymienić rcd510 na nawigację rns510 - gdzie i za ilę mozna kupić oryginalną rns510 i czy jest duzo roboty z wymianą??

 

Dzięki

 

Colles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jesli rok modelowy w profilu masz ok? to kupic RNS 510 B,C,D itd..... poszukaj czym się różnią wersje, a potem

- zakupić antenę GPS z wtyczka FAKRA na allegro pełno tego

- zdjąć delikatnie ramkę, posiłkując się płaskim nożykiem bądź czymś innym zaczynając od spodu (nic na siłę, wszystko delikatnie a sama zacznie wyskakiwać z zatrzasków)

- wyjąć ten czarny plastik z od Airbag-a ( nie odpinać wtyczki, aby przez przypadek nie zrobić błędu poduszki)

- odkręcić 4 śrubki Torx

- wyjąć poprzedniego grajka ( położyć miękko szmatkę na lewarek biegów by czegoś nie porysować), położyć na lewarku i odpiąć kabelki - nic na siłę !!wszystko sposobem.

- umieścić gdzieś antenę GPS tak by nie przeszkadzała

- podłączyć kabelki do nowego grajka i włączyć czy wszystko działa itp.

- wyłączyć i poczekać na wszelki wypadek ~13min by mieć pewność że navi się wyłączy("coś" przestanie się obracać i nastanie cisza) - pkt. głównie zależny od wersji gateway-a, w nowszych modelach aut nie powinno być problemów (do poczytania na forum o co chodzi)....

- jeśli nie odłączyliśmy kostki od tego czarnego napisu Airbag, to włączyć zapłon i sprawdzić czy jest sterowanie z kierownicy i czy na wyświetlaczu jest navi oraz radio. JAK KOSTKA ZOSTAŁA ODŁĄCZONA WYWALI BŁĄD PODUCH!

- jak nie ma nic na wyświetlaczu to będzie trzeba zakodować, jak to zrobić można odnaleźć na forum, a i google Twym przyjacielem

- włożyć na miejsce

- przykręcić

- założyć ramkę

 

Czas całej operacji dla wprawionej ręki to maks. ~10min. pomijając czekanie na wyłącznie nawi

 

P,.s,

Na wszelki wypadek możesz wyjąć wcześniej obecnego grajka i zobaczyć czy nie będzie potrzebna przejściówka do anten (inne podłączenie), ale rcd to już nowszy typ i wydaje mi się ze może być ok....

 

Gdzieś na forum, kiedyś chyba widziałem instrukcje ze zdjęciami ja tak na szybko opisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas całej operacji dla wprawionej ręki to maks. ~10min. pomijając czekanie na wyłącznie nawi

 

:hmm robiłem to już parę razy i więcej czasu zajmuje znalezienie odp.miejsca na zamocowanie anteny GPS.

wtyczkę od napisu śmiało może wypiąć bo bez kodowania RNS (np. vcds) się nie obejdzie ;) (więc błąd poduszki kasuje się przy okazji)

przy rcd przejściówka do anten (właściwie sam plastik) będzie potrzebny.

reszta ok :D mnie całość z kodowaniem itp. zajmuje ok 40min na spokojnie, pozdr.

 

p.s

gateway poniżej L to lipa jest i ,,cukrowane softy'' do navi na wieczność,więc lepiej odrazu sprawdzić i wymienić ;)

wczoraj wrzucałem sobie soft 4020 i chciał też kumpel ale ma gatewaya E więc ...... musiał zostać przy ,,cukrowanym'' 3810 :(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odkopuje temat ale mam takie pytanie czy wie ktoś o jakiejś firmie osobie prywatnej z podkarpacia/małopolski kto montuje RNS 510 ? Aktualnie posiadam MFD2 DX więc jest dość stara i pasowało by wymienić do tego denerwuje mnie to że czyta tylko CD :/ chodzi mi o to żeby ktoś to wymienił zaprogramował i pewnie też wymienił tego gateway'a na odpowiedniego bo B6 z 2005r. to trzeba będzie innego dać , a ja na bank nie ejstem sam tego w stanie zrobić.

 

P.S. taki CAN jest mi potrzebny nie ?

 

Edytowane przez POPEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. taki CAN jest mi potrzebny nie ?

To jest ci zbędne. Kup gateway 3c0907530 z literką na końcu co najmniej E, wiadomo im dalsza litera alfabetu tym lepiej.

Tutaj przykład jak to wygląda:

http://allegro.pl/vw-sterownik-gateway-3c0907530h-i3749553558.html

 

W serwisie Vw lub Skody możesz spróbować poprosić, aby ci założyli.

Edytowane przez TheStig
Dodatkowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam serwisu który zamieni mi MFD2 DVD na RNS 510. mieszkam w Krakowie, ale jak gra warta świeczki to kilometry nie stanowią problemu. Chyba że jakiś forumowicz czuje się na siłach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności