Skocz do zawartości
AndrzejZ

Firma gdzie wymienię MFD2 DVD na RNS 510 ?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja podłączałem już kilkadziesiąt nawigacji RNS 510 i nie ważne co było wcześniej w aucie RNS 510 zawsze prawidłowo działa a te wtyczki, które są wystarczają do prawidłowej pracy!

 

VW również zaleca serwisowanie samochodów w ASO najlepiej dożywotnio ale czy to konieczne? Nie bo wymienić olej i kilka innych rzeczy może zwykły mechanik i tak samo jest z RNS 510.

 

mylisz pojecia, auto mozesz serwisowac nawet u pana Wladka w garazu a ile sie na tym zna i robi to dobrze. Jesli VW zaleca jakies procedury to nie dla wlasnego widzimisie tylko z jakis powodow.

 

Wymienic olej moze kazdy o ile wie jaki jest wlasciwy i tak samo jest z RNS510.

 

W moim poscie nie odsylalem ze zmiana do ASO tylko podalem dokument z wymaganymi zmianami w podlaczeniu elektrycznym aby zamiana byla w pelni poprawna.

 

Jesli Ty wymieniasz na zywca (bo jest najlatwiej i nie wymaga wysilku a klient i tak zaplaci, a jak mu bedzie brzeczalo audio z CDC lub AUX i nie bedzie mial radio-mute to najwyzej wroci) to nie chwal sie tym.

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość navi-forum.pl
Jesli Ty wymieniasz na zywca (bo jest najlatwiej i nie wymaga wysilku a klient i tak zaplaci, a jak mu bedzie brzeczalo audio z CDC lub AUX i nie bedzie mial radio-mute to najwyzej wroci) to nie chwal sie tym.

 

 

tak..... wymieniam na żywca.....

nie proszę właściciela auta nawet o otwarcie samochodu tylko wchodzę przez szybę, następnie z buta walę w nawigację, ta wyskakuje mi prosto na tylne siedzenie a RNS 510 przybijam gwoździami do konsoli.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem mfd 2 na rns 510 wszystko działa ok poza wyświetlaniem na fis, próbowałem zakodować w serwisie VW ale niestety męczyli się z 2 godziny i nic ? Może ktoś ma pomysł co zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień serwis ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam bardzo wielko prosbe czy mogl by mi pan powiedziec czy MFD2 wersja cd da sie wymienic sterownik (pod prawym fotelem)zestawu glosnomowiacego LOW na premium chodzi mi o to zeby w komputerze miec ksiazke telefoniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, jestem po takiej wymianie. mówię o premium BT

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można jestem po takiej wymianie.

Mógłbyś napisać ile taka przyjemność kosztuje, i jaki nr części ma ten zestaw premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny moduł pod siedzeniem instalowany, do tego kawałek kabla antenowego z odpowiednimi wtyczkami który kosztuje około 75zł

Jakaś godzinka zabawy i wszystko.

Oczywiście jak ktoś ma zestaw podstawowy.

No przydała by się jeszcze klawiatura.

 

Ale najlepsze jest że nie jest potrzebny adapter BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzieki a juz nadzieje stracilem a co do kabla mozesz dac link na przyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka nie mogę bo nigdzie nie widziałem. Ale mówię o kabelku o symbolu: 000 098 652 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem to orginalny kabel z vw jak to klapnie z moja MFD2 to masz piwo

co ja sie nadzwonilem nachodzilem i kazdy mowil mi nieda rady a tu popatz

a czy w twojej navi po przycisnieciu kawisza tel jest jakas roznica czy w ogole nawi pokazuje cos podczas rozmowy kto dzwoni?

 

Ach juz wiem w nawi sie nic nie zmienia tylko na FSE (komputerze)dochodzi dialog telefon gdzie widac rowniez kto dzwoni numer name itd

Edytowane przez polones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę po RNS-510 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zamowiłem sobie owy kabelek w servisie VW i trzeba poczekac tydzien czasu, ponieważ siciagaja z niemiec, ale mam nadzieje że warto....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jadę po RNS-510

Napisz jak to wszystko połączyłeś z RNS 510, jaki masz nr modułu telefonu pod siedzeniem pasażera. Czy na RNS 510 wyświetla ci info o numerze który dzwoni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , no i stalo sie jestem po wymianie

Wbrew wszystkim pseudo fachowcom udalo sie i dziala wysmienicie. Chcialbym bardzo podziekowac api13 za pomoc .

Podczas instalacji tego modulu ,musialem polaczyc antene bt z modulem bt uzylem do tego anteny z vw 1,5metra dlugosci ale nie wiem czy jest to konieczne ,bo orginalna antena znajdujaca sie we wiazce idzie do uzadzenia znajdujacego sie na module bt troche to dziwne bo mozna by bylo uzyc kabel o dlugosci 15cm. i nie trzeba byloby rozwalac polowy auta Ja pisze o podlaczeniu modulu BT premium z MFD2 nie wiem jak jest z RNS510 chociaz i tu w opisach na forach sa niescislosci bo jedni pisza o wymianie wiazki drudzy natomiast o przelozeniu pinow po rozmowie z fachowcem wiem ze jedni i drudzy maja racjie bo np jak sie ma juz radio np MFD2 to mozna tylko przelozyc piny bo wiazka jest ta sama.

A na koniec podlaczenie jakiego dokonalem jest tylko w polowie sukcesem bo zeby wybrac numer za pomoca strzalek na kierownicy mozna jajo zniesc wiec update na RNS 510 jest najlepszym rozwiazaniem pozdrawiam polones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin-vw

Witam.Mialem navigacje mfd2 i zmienilem na rns 510 niby wszystko ok ale licznik nie dzialal wiec kodowanie bylo potrzebne ale nie w tym problem problem pochodz na tym ze zmienilem kierownice na wielofunkcyjna i nic nie dziala klakson przyciski nic wiec pojechalem do vw i rozlozyli rece powiedzieli ze radio jest nie orginalne i nic nie pomoga a zmienilem wszystko z 2007 roku czyli :kierownice,tasme,sterownik pod kierownica powiedzieli ze trzeba cos jeszcze zmienic ale nie maja pojecia co wiec ja sam nie dam rady prosze o pomoc was milosnikow VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa klakson przyciski o być może, coś jest nie podłączone. Ale osobiście zaczął bym od odczytania błędów modułu kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem modem ani adminem ale robicie oftopa jednego za drugim... wszystko było na forum... jest taki ładny przycisk na samej górze forum... trzeci od lewej...

 

a co do kiery to masz połączenie pochrzanione albo spalony moduł przycisków (raczej ciężko go spalić), chyba że byłeś na tyle mądry że wymieniłeś kierownicę nie wymieniając modułu pod kierownicą. wtedy sorry ale nie ma prawa działać.

 

przepraszam za pierwsze zdanie ale jak widzę niektóre cuda na forum i powtarzające się problemy w 15-tu różnych tematach to mnie trochę krew zalewa.

 

a teraz idę na pifo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja cos sie dowiem.

aktualnie w aucie siedzi RCD300 to sie chyba tak nazywa .. oryginalne radio.

Chce zmienic je na RCD510 tez radyjko tyle ze z dotykowym ekranem. Pytanie jest takie czy tez bede musial zmieniac jakies GETWAYe czycos takiego co rozladowywuje aku?

 

Wiem ze jak chcialbym przejsc na nawi to jest to konieczne ... a jak wyglada sytuacja przy przejsciu na radio z dotykiem? model auta z 2006

Aaa i czy po wlozeniu takie radyjka trzeba bedzie bawic sie VAGiem?

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności