Skocz do zawartości
Gość [THC] Szulc

CB Radio President lub Alan/Midland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [THC] Szulc

Witam. Mam zamiar kupić CB radio, każdy ma inne zdanie na ten temat, ja jednak bardziej jestem przekonany do znanych firm typu president, alan, z tego co wypatrywałem na allegro wytypowałem:

 

 

http://www.allegro.pl/item540891626_radio_cb_alan_48_plus_multi_ml_145_midland.html

 

http://www.allegro.pl/item539695153_president_johnny_ii_asc_antena_gw_24_miesiace.html

 

http://www.allegro.pl/item522570250_cb_president_johny_ii_asc_antena_sirio_as100.html

 

 

co myślicie o nich ??

 

(najlepiej gdyby antena była magnesowa i przydały by się uchwyty do montażu) (cena 400-550 zł.)

 

jakie radia polecacie, Alana lub Presidenta bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu pomyślałbym o unidenie 520xl, sam mam taki zestaw z anteną sirio montaz na stałe i jestem zadowolony, cały zestaw koszt ok 400 zł. mniej szumi niż president johnson II z anteną MISSOURI magnes a za ten zestaw dałem prawie 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam president johny II asch i antenę midland ml 145 na magnesie nie będę się szczególnie chwalił bo wiadomo każdy chwali swoje ale nie zdarza mi się pytać jak mnie słychać zawsze dobrze słyszę .

Polecałbym ci jednak antenę montowaną na stałe bo są lepsze a ja pomimo gumy i tak porysowałem sobie dach jak sie przetarła.

Jeśli chodzi o moje radio to przydatna jest funkcja asch bo nie trzeba regulować szumów radio samo o to zadba oraz RF gain bo czasami szczególnie w mieście skracam zasięg bo

słyszę zbyt wielu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szulc;440923']Witam. Mam zamiar kupić CB radio' date=' każdy ma inne zdanie na ten temat, ja jednak bardziej jestem przekonany do znanych firm typu president, alan, z tego co wypatrywałem na allegro wytypowałem:

 

 

http://www.allegro.pl/item540891626_radio_cb_alan_48_plus_multi_ml_145_midland.html

 

http://www.allegro.pl/item539695153_president_johnny_ii_asc_antena_gw_24_miesiace.html

 

http://www.allegro.pl/item522570250_cb_president_johny_ii_asc_antena_sirio_as100.html

 

 

co myślicie o nich ??

 

(najlepiej gdyby antena była magnesowa i przydały by się uchwyty do montażu) (cena 400-550 zł.)

 

jakie radia polecacie, Alana lub Presidenta bardzo proszę o pomoc :)[/quote']

 

Polecam Presidenta. Jeżeli Ci nie przeszkadza długość i "niepraktyczność" ML-ki, to nie ma problemu, jeżeli tak to polecam Sirio Turbo 1000. Antenka składana jednym ruchem, jak na jej warunki moim zdaniem rewelacyjny zasięg i jakość odbioru. U mnie w B6 stoi na klapie bagażnika i bez problemu czysto rozmawiam na odległościach 15km. Gdybym ją postawił i zestroił na dach byłoby pewnie znacznie lepiej ale praktyczność mi na to nie pozwala. Używam z radiem Harry II - to prawie to samo co Johnny II.

 

Kolega powyżej słusznie proponuje unidena 520, to bardzo podobne radio do johnnego z tym, ze nie ma homologacji. Jeżeli CI to nie przeszkadza, to masz to samo za połowę ceny presidenta. A na ASC nie patrz, bo poprawnie działa od Johnsona w górę.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Johnsona II w drugim aucie i ASC wcale nie działa poprawnie.Uniden 520xl w paszczaku mniej szumi może dlatego, że antenkę mam na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch polecam presidenta, Alan 48 jest bardzo czuły na zakłócenia i stosunkowo mocno szumi(zbiera zakłócenia z silniczków spryskiwaczy itp) Jednak polecałbym harrego II classic- sam mam i chwalę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak polecałbym harrego II classic- sam mam i chwalę

Jak ktoś nie korzysta z FM to wystarczy Johnny II - to jedyna różnica pomiędzy tymi radiam i 50pln zostaje w kieszeni, choć sam też mam Harrego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić Radio CB Alan 78 PLUS MULTI i chciałby zapytać czy polecacie ten model ??

Dodam ze Cb będzie pracowało z anteną wilsona will 100cm.

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

 

Dodam ze Cb będzie pracowało z anteną wilsona will 100cm.

 

Kup lepiej lemma at-71 i z głowy, wstyd z taką anteną jak wilson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstyd z taką anteną jak wilson

A dlaczego wstyd :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabiutka antena, lepiej dopłacić 20zł i mieć porządnego lemma albo sirio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena warta swojej ceny i jak na swoją długość pracująca poprawnie, więc nie wiem czemu jej się czepiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał szefomaciek22 viewpost.gif

Dodam ze Cb będzie pracowało z anteną wilsona will 100cm.

Napisał Dyziek

Kup lepiej lemma at-71 i z głowy, wstyd z taką anteną jak wilson

Witam

Wstyd to KRAŚĆ i z dupy spaść !! Podaj więcej konkretów ??. Poza tym antenka już kupiona i zbiera do 10km na radyjku alana , jak dla mnie warta ceny

 

Stg.Napisał """szefomaciek22 kup sobie Unidena nawet 510 i Ci starczy"""

Dzieki kolego . radyjko jak najbardziej OK , szkoda tylko ze nie ma homologacji

Pozdrawiam

Edytowane przez szefomaciek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstyd z taką anteną jak wilson

Chyba nie wiesz co piszesz, brat z tą anteną na hondzie miał świetne parametry i zasięg - lepsze od niektórych o wiele droższych anten presidenta o podobnej długości. Jedyne zastrzeżenie, to nie najlepszy wygląd.

A co do Lemm'a to ja osobiście wstydziłbym się ją założyć - wyglad jeszcze gorszy od wilsona :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma to jak hary 2 asc i antena misuri presidenta obledny zestaw bije na 30 kilosow sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego nie ma to jak hary 2 asc i antena misuri presidenta obledny zestaw bije na 30 kilosow sprawdzalem

przepraszam ale w to Ci nei uwierze :)

mam ten sam zestaw i około 10km jest zasięg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radyjko od pana Presidenta ? poszukał bym np: Walkera z ASC,starszych konstrukcji Herbert, JFK itp. ..... w AM/FM, albo możne coś na wstęgach SSB z używek np: stary JACKSON od sprawdzonego ludka, Dodam że wszystko co ma II u Presidenta to jest nie warte swojej ceny i wiem że większość się ze mną nie zgodzi, Przewaliłem trochę to Forum i nie tylko to i zauważyłem że wszyscy tylko w Unidenach gustują .. co te radio sobą reprezentuje nawet nie posiada homologacji ;) Antenkę jaka mogę polecić to S ML 145 mag.

 

Zasada jest prosta bogaty płaci dwa razy ... kupisz szajs łykniesz BAKCYLA i będziesz inwestował w coraz to lepszą zabawkę (bo koledzy słyszą dalej i lepiej)

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szulc;440923']Witam. Mam zamiar kupić CB radio' date=' każdy ma inne zdanie na ten temat, ja jednak bardziej jestem przekonany do znanych firm typu president, alan, z tego co wypatrywałem na allegro wytypowałem:

 

 

http://www.allegro.pl/item540891626_radio_cb_alan_48_plus_multi_ml_145_midland.html

 

http://www.allegro.pl/item539695153_president_johnny_ii_asc_antena_gw_24_miesiace.html

 

http://www.allegro.pl/item522570250_cb_president_johny_ii_asc_antena_sirio_as100.html

 

 

co myślicie o nich ??

 

(najlepiej gdyby antena była magnesowa i przydały by się uchwyty do montażu) (cena 400-550 zł.)

 

jakie radia polecacie, Alana lub Presidenta bardzo proszę o pomoc :)[/quote']

 

ja polecam Presidenta Harry III ASC. Używam prawie od roku. Bardzo dobrze sprawdza sie w tym modelu automatyczna blokada szumów. Bez tej funkcji nie wyobrażam sobie korzystać z CB. Wiadomo, sprawdzona marka to pewny sprzęt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności