Skocz do zawartości
multi

Wymiana klimy(stary czynnik R12) na klime(z nowym czynnikiem R134a)w passku b3POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę tu bo najwyżej jest obecnie w dziale.....

attachment.php?attachmentid=55937&stc=1&d=1309545229

 

Na focie jest naklejka jaka jest u mnie w aucie.

Czyli już za odrą ładnych paręnaście lat temu przerobili układ na R134, i skoro jest ta naklejka to powiedzmy że zrobili to fachowo...a kompresor klekoce u mnie odka go mam a chłodzi jak marzenie.

Dodam tylko ze nigdy jeszcze sam sie nie wyłączył, uprawiam z nim coś w rodzaju stosunku przerywanego, pochodzi trochę i wyłączam ręcznie... ;)

Miałem ochotę wymodzić coś w rodzaju klimy automatycznej na zasilaniu kompresora , czyli termometr gdzieś przy kratce... plus jakieś sterowanie regulowane temperaturą...ale...wena mnie opuściła i jest jak jest.

DSC00127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli do b3 wchodzi 1050g czynnika plus olej jak kolega bobasspr, pisze ??

Ile powinno być oleju bo jakoś nie kumam ty postów wyżej

do b4 czynnika wchodzi 1200,a w b3prawie tyle samo tak przynajmniej pokazuje mi program data: R12/1200+50(7/92-R134a/1150+50,olej klimatyzacji (R12)=Suniso5GS
??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał pustą klimę, wylany olej z kompresora, węży i skraplacza to wchodzi 125ccm3 oleju PAG Jak dasz za dużo oleju, klima będzie słabiej chłodzić, NIC SIĘ NIE STANIE, natomiast jak dasz za mało będzie chłodzić znakomicie, ale sprężarka nie będzie dostatecznie smarowana. Jak by co zajrzyjcie tutaj. Jest tam kilka fotek z rozbrojonego osuszacza.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1385814#post1385814

 

 

TATTARARRAA!!!!!!!!!!!!!! ZNALAZŁEM - Proszę bardzo, od A do Z.....

 

http://www.gti16v.com/tb879503.htm#tb879503

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edek9000

Polecam zapoznanie się z zamiennikiem gazu r12 czyli deepcool r12a gaz oparty na propanie dozwolony do uzywania, w pełni kompatybilny z instalacjami na r12 miesza sie z olejami mineralnymi i syntetycznymi można go mieszać z gazem r12 i r1345.

kupisz go na www.mcspshop.pl, mają też uszczelniacze jesli masz mała nieszczelnośc lepsze jak mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności