Skocz do zawartości
Gość djmlody12

Remont silnika vw passat B4 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djmlody12

Myślę że aż tak źle to nie będzie że będę musiał wymieniać tłoki. A czy ktoś mogły by mi napisać co do takiego remontu będzie niezbędne oprócz kluczy jakieś blokady pompy itp. Czy da się samemu coś takiego porobić czy lepiej kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ zadne blokady nie potrzebne, jestem pod gg 8993033 poklikamy wieczorem jak bedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

a blokada pompy wtryskowej? przed napięciem paska rozrządu (wpierw poluzując koło pasowe wałka rozrządu..) rolkowym napinaczem trzeba zablokowac pompę wsuwając metalowy trzpień w koło pasowe a blache do której pompa jest przykręcana, dodatkowo wałek rozrzdu blokuje się wsuwając matalowy liniał w nacięcie na jego końcu (może być sówmiarka...)i ustawiając go w pozycji poziomej w stosunku do głowicy. Koło pasowe wałka musi być lekko popuszczone aby rolka napinająca mogła "wybrać luz " paska (sam wałek jest zablokowany, trochę poruszy się tylko koło pasowe..) Może ktoś ma inny patent ale ja wolę sie opierać na książce serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba zablokowac pompę wsuwając metalowy trzpień w koło pasowe a blache do której pompa jest przykręcana

Wystarczy zwykła śruba nie pamiętam jakie (fi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody12

A czy ktoś mógł by mi napisać czy coś będę musiał robić z zapłonem czy z zaworami bo nie wiem jak to się wszystko ma do siebie bo to jest mój pierwszy samochód z silnikiem diesla wiec myślę że rozumiecie mnie dlaczego tyle pytań i w ogóle lepiej spytać pare razy niż zrobić raz a źle potrzebuje takich informacji jak udzielił mi kolega Krist z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

"Zapłonem" w dizlu steruje pompa (w odpowiednim momeńcie wtryskując dawkę paliwa) która musi być dokładnie ustawiona, przy wymianie paska można ją zablokować wg cechy i wymieniać pasek, co nie powinno zbytnio wpłynąć na zmianę ustawień.(jeśli zrobimy wszystko wg. instrukcji) Przy większych rozbiórkach jeśli wszystko poskręcamy tak jak było też silnik odpali bez problemu, ale powinno się jechać na komp i dokładnie wg. jego wskazań ustawić pompę (początek wtrysku). Zawory są sterowane popychaczmi hydraulicznymi więc jeśli zawory w popychaczach nie zaczną puszczać oleju to nic się z nimi nie robi. Jeśli uszkodzony będzie zawór lub jego gniazdo wtedy lepiej oddać głowicę fachowcowi do naprawy. Zawsze ustawia się wałek aby krzywki na 1 garnku byłu uniesione do góry a sam tłok też był w GMP (patrząc na znaki na kole zamachowym). Aha z tego co wyczytałem w książce to głowicy w TDI się nie planuje. Po zdjeciu głowicy dokładnie przyjżyj się uszczelce tzn. ile ma wycięć ważna jest jej grubość.

Najlepiej kup książkę (gra warta świeczki..wierz mi...) lub w dziale faq widziałem pliki do pobrania. Nikt nie ma doskonałej pamięci i każdy może jakiś drobny fakt pominąć a dział opisujący rozbieranie silnika, a przede wszystkim drobne rzeczy (dosyć ważne) jest duży.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody12

U mnie siedzi uszczelka z 3 dziurkami mechanik stwierdził ze to już ostatnia grubość. Ale mówił ze komuś mógł pęknąć pasek rozrządu A jak się nie planuje to cos się z nią robi po odkręceniu jaki to jest dziwny samochód. Nie wiadomo co teraz robić bo skąd wiedzieć co z tym silnikiem było już robione czy jeszcze da się tą głowicę choć raz rozkręcić i złożyć bo nowa to się chyba trochę ceni z tego co się rozglądałem na allegro i zresztą jaka będę miał pewność kupując na allegro ze ona też już nie była ściągana kilka razy. Ciekawe co u mnie było z tym silnikiem może ktoś raz rozkręcał i dał grubsza uszczelkę ?? jak to sprawdzić czy da się ją jeszcze zakładać. Bo u mnie są już na uszczelce 3 dziurki mechanik mówił ze oryginalnie jest tylko 1. Dzięki wam że pomagacie mam nadzieje że jakoś przebrnę przez to wszystko razem z wami bo już mnie szlak trafia z tym samochodem trochę drogi on się staje. Ile gdzieś może kosztować nowa glowica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

kompletna używana głowica to koszt max. 1000 pln na giełdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody

A czy do silnika tego trze jakieś inne klucze na przykład taki jak do głowicy czy tylko w głowicy zastosowane są inne śruby?? Czy gdzieś w silniku też są jeszcze takie jakieś inne śruby???? Czy opłucz głowicy wszystko da się rozkręcić zwykłymi kluczami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

tylko śruby z głowicy mogą być na tzw "gwiazdki, reszta to już standart. Oczywiście trzeba się też zaopatrzyć w małe torksy aby zdjąć osłone pod silnikiem i kilka imbusów tez lepiej mieć pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody

A może ktoś mi poradzi czy lepiej zrobić remont czy lepiej poszukać innego silnika i jak coś to jakiego by najlepiej wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody

Ma pytanie czy podejdzie do mego silnika (1Z) inna głowica na przykład z silnika AFN ???Albo od silnika na pompo wtrysku albo takie coś (Kompletna głowica 1.9 TDI (90KM) VW GOLF IV, BORA, AUDI A3, SKODA OCTAVIA, SEAT TOLEDO – LEON) Bo już za parę dni będę brał się za ten cały remont wiec wole zapytać wcześniej co i jak niż potem siedzieć i się głowić. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

praktycznie podejdzie każda głowica z 1,9 tdi na wtryskach.(AFN to ten sam silnik co 1Z tylko z inną turbiną, jej sterowaniem, wydatniejszymi wtryskami i innym kompem.) Pompowtryski to juz całkowicie inna historia i nijak ma się do zwykłych TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody

Cześć wam a czy możecie mi poradzić czy kupić lepiej cały komplet uszczelek do silnika czy oddzielnie kupować i jak coś to jakiej firmy jakiej firmy kupić pierścienie jakiej uszczelkę pod głowicę jakiej firmy teleskopy na przód i tarcze hamulcowe i klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

Wszystkich uszczelek w komplecie nie kupisz, ale wszystkie skompletujesz w jednym sklepie.... :] Wg mnie bez różnicy jakiej firmy, dostępne są niemieckie i bodajże włoskie. Pierścienie kup najlepiej jakieś lepsze (kpl ok 200zł do golfa gti a do tdi mogą być droższe) i żeby to nie były jakieś włoskie zamienniki. Jeśli chodzi o tarcze i amory załóż nowy temat, więcej ludzi się napewno wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Wszystkich uszczelek w komplecie nie kupisz, ale wszystkie skompletujesz w jednym sklepie....

nie? są całe komplety - "góra" "dół". Pierścienie najlepiej firmy KolbenSchmidt (KS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody

Z tego co się orientowałem to pierścienie Goetze kosztują 50 zł na 1 tłok uszczelka głowicy Elringa 110 zł czy to są dobre firmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Z tego co się orientowałem to pierścienie Goetze kosztują 50 zł na 1 tłok uszczelka głowicy Elringa 110 zł czy to są dobre firmy??

Goetze tak ale co do Elringi wolałbym się nie wypowiadać - jest w ofercie Intercarsu, ja nigdy nie miałem produktów tej firmy w rękach. Wystrzegaj się jak ognia produktów Ajusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody

Hej a czy ktoś z forum może polecić jakiś dobry sklep i niedrogi z częściami do VW w Białymstoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności