Skocz do zawartości
Nol

Elastyczny łącznik rury wydechowej...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kazik gdz
u mnie drgania były między 1600-1800

i jak wymieniłes ta plecionke to cisza w samochodzie ?Jaki koszt tej plecionki no czy mozna to zrobic samemu? duzo roboty? A u Ciebie tez tłumik bardzo mocno drżał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak wymieniłes ta plecionke to cisza w samochodzie ?Jaki koszt tej plecionki no czy mozna to zrobic samemu? duzo roboty? A u Ciebie tez tłumik bardzo mocno drżał?

 

jak wymieniłem to cisza, plecionka kosztuje coś koło 50-60 zł a co do wymiany to sporo zabawy bo dojście zjebane, u mnie mechanik robił mi to ponad 2 godziny i koniecznie musisz miec spawareczke bo inaczej nic nie zrobisz, aha i ja za robocizne zapłaciłem 40 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Koszt do 200zł wraz z materiałem i robotą u każdego serwisanta wydechów.

Bawić sięsamemu nie ma co bo trzeba to umiejętnie upalić i potem pospawać. Robota dla kogoś kto ma o tym szerokie pojęcie, gdyż jest tam niewiele miejsca i ogólnie jest trudny dostęp. Robota tylko na palnik gazowy, nic innego. Po takim zabiegu gwarantuję pełną cisze w każdym zakresie obrotów i temperatur.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo! Koszt wymiany 250 zł, w oryginale ten łącznik występuje razem z katalizatorem więc daruje już sobie pisanie ceny :):) Objawy identyczne REZONANS..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

hha czy jestes mi w stanie powiedziec ze tak mocno drżący tłumik (czy tak moze byc?) to jest objaw walnietej plecionki ? Czy mozna rozpoznac to po ogledzinach tej plecionki? Bo ten rezonans pojawia sie tylko przy niskich obrotach, przy wysokich wydaje mi sie ze ustaje .Ale musiałbym usiasc do innego passata i porównać Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hha czy jestes mi w stanie powiedziec ze tak mocno drżący tłumik (czy tak moze byc?) to jest objaw walnietej plecionki ? Czy mozna rozpoznac to po ogledzinach tej plecionki? Bo ten rezonans pojawia sie tylko przy niskich obrotach, przy wysokich wydaje mi sie ze ustaje .Ale musiałbym usiasc do innego passata i porównać Dzieki

 

Podobno sam powieszchowny wygląd elastycznego łącznika nic nam nie powie. Siatka może być z zewnątrz cała, natomiast wewnątrz się rozpadać. Tak jest pewnie u mnie. Co do rezonansu - to poszukaj na forum! To jest tłumnik drgań i jego zadaniem jest jak sama nazwa wskazuje tłumienie drgań.

 

Średnica tego łącznika to moim zdaniem 55mm - bo taka wartość dla TDI ma opaska zaciskowa. A więc powinno być 55 mm.

 

Co do jakości tych łączników to są różne opinie. Jedni radzą nie zmieniać gdyż podobno ten wstawiony to już nie to samo. Sam mam wielki dylemat... w poniedziałek jadę się radzić do większych miast:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt mnie to kosztowało w sumie 75 zł ale ja miałem łącznik za 35 zł z rabatem i robota u znajomego w małym mieście 40 zł dlatego tak mało zapłaciłem ale 200 zł to nie dużo w stosunku do tego że w aucie zapanuje cisza :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

Witam ponownie W koncu wziałem sie za ten rezonans na niskich obrotach i buczeniu przy wysokich .Pojechałem dzis do tłumikarza Popatrzył , złapał za plecionke wszedł pod samochod I powiedział ze plecionka nie jest jeszcze w złym stanie ( nie puszcza spalin , ale nie jest w stanie przeniesc wszystich drgań poniewaz juz na niej troche kilometrow pasek zrobił) Zaproponował Ze najpierw wymieni wieszaki , zobaczy jak drgania! A pózniej zaproponwał wspawanie drugiej plecionki!! Oryginalnej nie warto ruszac poniewaz jeszcze troche wytrzyma! Nie wiem co o tym myslec poniewaz przekopałem forum i nic o wspawaniu drugiej plecionki nie ma ! Cała operacja ma kosztowac z nowymi wieszakami i plecionką 200zł Dodam ze poduszki pod silnikem całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny ten twój tłumikarz, plecionka jak nie puszcza spalin to nie znaczy że jest dobra to po pierwsze a po drugie to pierwsze słyszę żeby zostawiać starą i wspawywać drugą. Ja zrobiłem tak jak opisałem wyżej i mam po kłopocie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak ten koleś chce wspawać drugą pleconkę? Może za tą oryginalną (LOL). Plecionki się wycina i zastępuje nowymi - nie ma innego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość braavoo

Witam.

Ja mam podobny problem :(:( mianowicie rozchodzi sie tłumik słychac metasliczne buczenie :(:(:(:nas wolnych obrotach jak wyjde z samochodu i stane z tyłu samochodu to słysze jak spod spodu brzęczy przytrzymałem tłumik z tyłu nogą i buczenie ustało być moze przezs to że go usztywniłem ????? miedzy 1700 a 2000 obr najbardziej 1800 słychać głośny metaliczny dźwiek spod podwozia:confused::confused::confused: :(

 

CO TO MOZE BYC ??

złącze elastyczne czy może przepalone blaszki wtłumikach w mam od nowosci 99 rok org vW ) lub sparciałe wieszaki ???? nie wiem nie potrafie zlokalizować buczenia proszę o pomoc :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ja mam podobny problem :(:( mianowicie rozchodzi sie tłumik słychac metasliczne buczenie :(:(:(:nas wolnych obrotach jak wyjde z samochodu i stane z tyłu samochodu to słysze jak spod spodu brzęczy przytrzymałem tłumik z tyłu nogą i buczenie ustało być moze przezs to że go usztywniłem ????? miedzy 1700 a 2000 obr najbardziej 1800 słychać głośny metaliczny dźwiek spod podwozia:confused::confused::confused: :(

 

CO TO MOZE BYC ??

złącze elastyczne czy może przepalone blaszki wtłumikach w mam od nowosci 99 rok org vW ) lub sparciałe wieszaki ???? nie wiem nie potrafie zlokalizować buczenia proszę o pomoc :(:(:(

 

napisałem Ci maila więc sprawdź, wymień i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przeczytałem ten temat i mam podobny problem tylko że jeśli samochód jest odpalony jest ok leciutko słychać takie tyrkotanie od spodu przy silniku jeśli zapne mu jedynke i nie dodaje gazu jadac na samym biegu zaczyna coraz głośniej tak tyrkotać jak dodam gazu to jeszcze głośniej wrzucajać bieg drugi praktycznie nie słychac żadnych dziwnych dzwięków co to może być?? Dodam tylko bo to może btć istotne że jak jade na samym biegu np pierwszym to jest bardzo nie przyjemny dzwiek takie tyrkotanie jak wcisne sprzegło to prawie tego nie słychać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od najtanszej rzeczy czyli wieszakow gumowych (ja tak zrobilem i nie pomoglo) dopiero wtedy wymienilem lacznik elastyczny wydechu (razem z wymiana 250zł) i cichutko sie zrobilo jak w benzynce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czytam ten temat i u mnie tez tak cos buczy, otworzyłem maske, zdjalem pokrywe silnika i przytrzymalem reką ten własnie łacznik, faktycznie jak go złapałem drgania jakby ustały, ale czy to aby napewno to? moj silnik to 1,9 TDI ATJ 115 km , jaki ma byc ten łacznik w razie czego jakbym chcial go wymienic, jakie ma miec wymiary? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - jak sprawdzic, czy te gumowe podwieszenia tłumika są zużyte? Bo oglądałem je pare dni temu i nic niepokojącego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One miewają większy luz w otworach i to powoduje że sie telepią a w konsekwecji drgania na budę się pszenoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? jak telepie łacznikiem to się nie przejmować? niby placionka jest cała i nie widac zadnych dziur ani pęknięć, mi zaczeło dudnic po umyciu silnika i konserwacji srub płynem wd40, wcześniej tego nie było, przejrzałem juz wszystko w komorze silnika, tak jak pisalem wczesniej złapałem za łacznik reka i wibracje jakby były mniejsze, więc sie zastanawiam czy aby nie jest powodem dudnienia powstajace wibracje na łaczniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Matko jedyna, przestańcie główkować i kombinować tylko niech kazdy kto ma rezonans, dziwne odgłosy, dudnienie z ukłądu wydechowego przy obrotach 1700-2000 jedzie na wspawanie łącznika elastycznego >= 200mm za około 200zł i po temacie. Żadnego wymieniania gum czy zawiesi. To zupełnie bez sensu, tak jak ileś stron tego tematu. 50 osób pyta w zasadzie o to samo a odpowiedź jest jedna i podana zostałą ze 2 miesiące temu.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale oryginały chyba są krótsze niż 200mm... Rozumiem, że zostało dowiedzione, iż dłuższy zamiennik lepiej się sprawuje? Sprostuj, jeśli się mylę, bo chciałbym nabrać pełnego przekonania :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności