Skocz do zawartości
Nol

Elastyczny łącznik rury wydechowej...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aadler1957

Witam wszystkich kupiłem passata 1,9 TDI 110KM 1997r i mam proglem a mianowicie przy obrotach 1700-1900 jest taki rezonans pod spodem że czuję drgania i jakby takie buczenie w kabinie u siebie i u pasażera jest tak na każdym powyżej 2000 obrotów jest cichutko nawet na biegu jałowym przy tych obrotach to słychać,mechanik wspawał mi dodatkowy łącznik elastyczny ale nic nie pomogło może z was miał ktoś taką usterkę proszę o pomoc jest to bardzo uciążliwe,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy tym łączniku była uszkodzona siatka to mi ją całkiem wycięli ale na razie nie zmieniałem łacznika, jeżdżę bez niej. Nie zauważyłem jakichs niepokojących objawów typu drgania itp. Sam łącznik wygląda zdrowo (taka harmonijka). Czy mogę tak jeszcze pojeździć aż padnie czy raczej powinienem wyminieć szybko. Ewentualnie co się może stać złego jak tego nie zrobię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45
U mnie przy tym łączniku była uszkodzona siatka to mi ją całkiem wycięli ale na razie nie zmieniałem łacznika, jeżdżę bez niej. Nie zauważyłem jakichs niepokojących objawów typu drgania itp. Sam łącznik wygląda zdrowo (taka harmonijka). Czy mogę tak jeszcze pojeździć aż padnie czy raczej powinienem wyminieć szybko. Ewentualnie co się może stać złego jak tego nie zrobię?

 

 

złego to się nic nie stanie w pewnym momencie będziesz miał efekt akustyczny startującego odrzutowca.Ważne żeby nie wycieli ci katalizatora(zapchany katalizator powoduje rozerwanie łącznika) a jak się całkiem zapcha to niech zostawią pustą puszkę bo diagnosta może nie podbić dowodu na przeglądzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie prawdopodobna wymiana tego elemenu w TDI 101KM - może ktoś zna wymiary tego łącznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czlowiek

Kiedy zrobilo sie znacznie cieplej i silnik byl calkowicie rozgrzany zauwazylem ze tlumik podczas jazdy i na biegu jalowym w pada w rezonas. W okolicach katalizatora strasznie drzy i wpada w drgania. Zastanawiam sie czy nie mam do wymiany tej plecinki . Dzisiaj dokladnie sprawdzilem stan plecoinki nie ma zadnych pekniec czy przedmuchow ,tlumik tez jest wszedzie dobrze zamocowany. Koszt takiej plecionki nie jest duzy ale wiecej bedzie kosztowala robocizna, Czy sa takie objawy jesli jest zuzyta lub wyciagnieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob maly test..potrzebne sa 2 osoby

 

osoba nr. 1 siedzi w samochodzi i robi przegazowke;

osoba nr. 2 stopa odziana w trzewik, dociska koncowke rury wydechowej w kierunku przodu pojazdu.

 

JESLI podczas docisniecia, trzewikiem, koncowki rury wydech. ustaja drgania rezonansowe w 90% padla w/w "plecionka".

10% to system zaiweszenia ukladu wydechowego padl i cos gdziec uderza i/lub dotyka nadwozia.

 

Zycze udanego "badania" wlasnego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wymiany gumowych wieszakow wydechu, wymien wszystkie w 3bg sa 4 (3 takie same i jeden na samym koncu tlumika w ksztalcie rozgwiazdy) powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

A u mnie na zimnym silniku pojawia sie dziwny rezonans dochodzacy od tłumika (tak mi sie wydaje) Po kilku kilometrach wszystko robi sie OK. Ostatnio gdy wymieniałem wahacze byłem pod samochodem i tłumik moim zdaniem nienaturalnie sie trząsł( czy to normalne w TDI?) lekko go docisnałem i zrobiło sie ciszej. Co to moze byc ? plecionka , czy wystarczy powymieniac gumy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Kiedy zrobilo sie znacznie cieplej i silnik byl calkowicie rozgrzany zauwazylem ze tlumik podczas jazdy i na biegu jalowym w pada w rezonas. W okolicach katalizatora strasznie drzy i wpada w drgania. Zastanawiam sie czy nie mam do wymiany tej plecinki . Dzisiaj dokladnie sprawdzilem stan plecoinki nie ma zadnych pekniec czy przedmuchow ,tlumik tez jest wszedzie dobrze zamocowany. Koszt takiej plecionki nie jest duzy ale wiecej bedzie kosztowala robocizna, Czy sa takie objawy jesli jest zuzyta lub wyciagnieta?

 

Plecionka nie daje rezonansu- niby jak? to o czym piszesz to może być poczatek końca katalizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecionka może być cała a spirala pod plecionka pęknięta. Tak było u mnie. Jak poruszasz ręką( na zimnym układzie) to powinieneś czuć wyrażny opór na plecionce. Jak nie ma oporu to wiadomo. Wieszaki tłumika mimo, że są całe to maja luzy i pozwalają całemu układowi drgać, trzeba wywalić wszystkie i będzie spokuj. Koszt niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wymieniłem ten łącznik a miałem identyczne objawy jak u Ciebie. Z zewnątrz plecionka była cała ale jak mechanik ja wycioł to w srodku była popekana. Według mnie masz na 100%walnięty łącznik !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czlowiek

Ok . Mysle ze ta plecionka moze byc uszkodzona ale stawiam tez na katalizator , Dzieki za podpowiedzi . Po niedzieli i tak jestem umowiony u mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tylko załóż łącznik elastyczny (plecionka :D ) nie krótszy niz 200mm. Wszelki rezonans ustanie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a srednica plecionki jaka bedzie odpowiednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem średnice wew. 58 mm a długość samej plecionki bez kołnierzy to 90 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a HAA poleca nie krotszy lacznik niz 200mm, wiec jakiej dlugosci bedzie najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiłem taki jak ci podałem i pasował idealnie więc to co napisał HHA to mi ni w ząb nie pasuje a najlepiej zmierz sobie sam i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio pojawia sie ten rezonans miedzy 950 a 1000 obr.(jak leciutko dodam gazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz

pdłaczyłem sie do tematu wczesniej. Poniewaz u mnie na biegu jałowym na zimnym silniku pojawił sie rezonans ktory przenosi sie do samochodu . Robiłem probe ktora zaproponował ZUSE ,czyli ktos siedzi w aucie a drugi dociska butem tłumik w przod. Faktycznie u mnie zrobiło sie ciszej ! Wiec pobiegłem do sklepu i wymieiłem to co najtansze ! czyli wieszaki Problem jest nadal ! Czyli została plecionka. Ale mam jedno pytanie. Czy przy walnietej plecionce rezonans pojawia sie na wysokich obrotach czy na niskich ? no i czy na zimnym silniku czy na rozgrzanym? ( byłem pod samochodem ,cały tłumik bardzo drzy!!, nie wiem czy to normalne? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie drgania były między 1600-1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności