Skocz do zawartości
Nol

Elastyczny łącznik rury wydechowej...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW 1.8T

witam !

czy wymieniał już ktoś może tłumik drgań , bo ja mam taką dziure , że wchodzą 2 palce :przestraszony: jak to się robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

ja wymieniałem u siebie , ale pojechałem do zakładu co się zajmuje tłumikami,

za załącze elastyczne, robocizna, f-ra, gwarancja dałem 150pln (4h pracy)

tak więc nie wiem czy warto się bawić w to samemu?!

z tego co widziałem to chłop zdioł wszystkie obudowy z silnkia i osłone pod silnikiem, i troche się z tym gimnastykował z gazami, góra dół

jeżeli masz gazy to sprubój samemu, wywal wszystki plastyki by nie potopić, szlifierka kątowa, wytnij to co tam pozostało i gazy w rękę i do dzieła

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam..

ja wymieniałem u siebie , ale pojechałem do zakładu co się zajmuje tłumikami,

za załącze elastyczne, robocizna, f-ra, gwarancja dałem 150pln (4h pracy)

tak więc nie wiem czy warto się bawić w to samemu?!

z tego co widziałem to chłop zdioł wszystkie obudowy z silnkia i osłone pod silnikiem, i troche się z tym gimnastykował z gazami, góra dół

jeżeli masz gazy to sprubój samemu, wywal wszystki plastyki by nie potopić, szlifierka kątowa, wytnij to co tam pozostało i gazy w rękę i do dzieła

 

W 1,8T wszystko jest na wierzchu, tyle że od dołu. Nie trzeba niczego demontować. Wczoraj wymieniano w moim aucie. Max 1 godz roboty i niestety zapłaciłem 180 zł z fakturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alpin

Ja wymieniałem w tamtym tygodniu w warsztacie zdemontowali obudowe filtra powietrza,

podłoge pod silnikiem ,robili około 3 godz. ale ja wymieniałem złącze elastyczne razem

z katalizatorem jako cały element, samemu było by bardzo cięzko :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

a co sie stanie jakbym tego nie wymienil , moze cos wiecej sie zepsuc czy cos w tym stylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniałem w tamtym tygodniu w warsztacie zdemontowali obudowe filtra powietrza,

podłoge pod silnikiem ,robili około 3 godz. ale ja wymieniałem złącze elastyczne razem

z katalizatorem jako cały element, samemu było by bardzo cięzko

 

Fakt, w tym przypadku jest zasadnicza różnica między TDI a 1,8T. Mechanik, który miał robić moje auto podniósł maskę, popatrzył dziwnie, ja mu mówię, że ma "toto" od dołu jak na tacy, więc był wybuch euforii że jemu się taki trafił. Na stanowisku obok jego kolega męczył TDI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alpin
a co sie stanie jakbym tego nie wymienil , moze cos wiecej sie zepsuc czy cos w tym stylu ?

Z tego co mi mówili to cały wydech trzyma się na tej złączce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sie stanie jakbym tego nie wymienil , moze cos wiecej sie zepsuc czy cos w tym stylu ?

 

Ja jeździłem tak ok. 3-4 tys. km od pierwszych objawów. Nic specjalnego się nie stało. Rozpad tego elementu postepuje bardzo szybko i zaczęły mnie denerwować efekty akustyczne.

Poza tym pewnie w małym stopniu uciekają tamtędy spaliny, więc wydech jakby luźniejszy, co może w jakimś stopniu wpływać na pracę katalizatora, sondy lambda, czy turbiny. Bardziej tu jednak teoretyzuję niż żebym coś odczuł na własnej d.... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW 1.8T napisał/a:

a co sie stanie jakbym tego nie wymienil , moze cos wiecej sie zepsuc czy cos w tym stylu?

Z tego co mi mówili to cały wydech trzyma się na tej złączce.

Nie oglądałem TDI, w 1,8 T rura jest podwieszona elastycznie ale przed złączem elastycznym. Samo złącze nie ma elementów mocujących. Wycinane jest stare i wspawywane nowe.

Nie wiem co by było gdyby to złącze całkiem się rozdzieliło. Układ od silnika do złącza na pewno nie zmieni położenia. No ale tak chyba nikt nie wytrzyma jeździć. Efekty akustyczne czołgowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

wymieniałem złącze sam , nie było z tym większych kłopotów i raczej nic się nie stanie jak złącze się oddzieli bo cały układ wydechowy jest na elastycznych gumach i nie ma prawa coś obwisnąć i ocierać o jezdnię podczas jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

wymieniłem to złącze 2godz pracy i zaplaciłem 85zł , łącznie z częścią :hurra: tylko takie pytanie ... mechaniki wymienił to złącze ale dał dłuższe , czy to w niczym nie będzie przeszkadzać , że jest dłuższe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno, a nawet lepiej - dłuższy odcinek "elastycznośći" :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o podanie wymiarów, jakie powinien mieć łącznik elastyczny dla silnika 1.8T (AEB). W okolicy nie ma dostępnego oryginału.

 

Ostatnio zaglądając pod auto stwierdziłem, że jest już w rozsypce. Nie wiecie czy są też zamienniki obejm łączących tę część z rury z resztą, mniej więcej po środku auta (sorki za opis ;) ) w ASO to coś kosztuje 70zł. Niby nie dużo ale za dwie metalowe obejmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu to łącznik elastyczny występuje razem z rurą pośrednią :( ale moim zdaniem da się dopasować/wspawać łącznik uniwersalny no ale to już musisz podjechać do tłumikarzy i na miejscu Ci to dobiorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum, że się wycina, spawa i jest załatwione. Ale zrobię tak jak mówisz, podjadę do warsztatu niech zmierzą, zamówią.

Jak sie dowiem jaki rozmiar to podam dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie dowiem jaki rozmiar to podam dla zainteresowanych.

Podaj, podaj, bo u mnie też jest w rozsypce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u każdego tłumikarza dostępny od ręki...

 

mi się spieszyło i zapłaciłem 120zł z montażem... czytałem gdzieś tu na forum, że poza warszawą można to zrobić za połowę ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tydzień temu też zmieniałem złącze elastyczne. Za materiał i robociznę zapłaciłem łącznie 120 zł. Całość zajęło około 1,5 h. Gość wyciął stary łącznik, wspawał nowy i jest ok. A co do tego, co by było gdyby się łącznik oberwał, to myślę, że oprócz EFEKTÓW dźwiękowych jeszcze mógłby trochę polecić w dół cały wydech. U mnie w Pasku B5 3B AHL pierwsze mocowanie na gumie jest dopiero przy środkowym tłumiku. A tak początek wydechu trzyma się na złączu elastycznym, poprzez kata i tylko za katalizatorem jest do podłogi przykręcona poprzeczka, która ewentualnie miała by trzymać wydech przy urwaniu się łącznika. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wymieniłem tą złączkę tydzień temu. W ruch poszedł palnik i coś do cięcia. Praca trwała 1.5 godziny i 200zł. Uważać trzeba tylko na przewody i plastiki by nie popalić. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

Witam. Wymieniałem złącze w moim aucie - silnik ATJ. Wyjmowałem w tym celu odcinek od turbo do środkowego tłumika. Trochę z tym było zabawy. Za pomocą gumówki i palnika wycinamy złączem i wspawujemy nowe. Tylko trzeba zachować kąty całego układu żeby później pasowało (ten odcinek jest nietypowo powyginany).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności