Skocz do zawartości
marekmoleda

Czy ma filtr cząstek stałych DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w passku ale w innych VW BLS nie zawsze miał DPF

Już była o tym mowa; np. BLS który siedzi w candy najczęściej nie ma DPF-a, natomiast passek z BLS-em zawsze ma; ot takie porównanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze coś nie doczytałem,

ale co nie zmienia faktu że lepiej tego nie mieć.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.9 BKC i nie mam DPF'a

 

EDIT: Przepraszam za wprowadzenie w błąd nie mam wersji BLS tylko BKC

Edytowane przez Ravenq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 1.9 BLS i nie mam DPF'a

A masz auto sprowadzane z Niemiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak auto sprowadzone z Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak auto sprowadzone z Niemiec

To jak możesz to zobacz na wlepce (przykładowe zdjęcie w załączniku) czy masz oznaczenie 7GG? Za odp. z góry dzięki ;)

d643718b6f23604b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w papierach przy numerze wersji na końcu widniało 0GG ale sprawdzę jeszcze na wlepce w aucie i ci napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sorry że tu sie podepne ale mam takie pytanie silniki z jakimi oznaczeniami miały mokry filtr cząstek stałych ? Chodziło by mi o oznaczenia silników ale nie tylko vw , audi i skoda,seat też jeśli macie takie informacje ??

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez unseen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam sorry że tu sie podepne ale mam takie pytanie silniki z jakimi oznaczeniami miały mokry filtr cząstek stałych ? Chodziło by mi o oznaczenia silników ale nie tylko vw , audi i skoda,seat też jeśli macie takie informacje ??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

passek BGW (2.0TDI) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie domyśliłem ale chodzi mi jakie oznaczenia silników 2,0 tdi też miały czy wszystkie 100kW np. w turanie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieja silniki 2.0tdi bez filtra dpf?za odpowiedz dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge prosic o kody silnikow 2.0tdi bez dpf lub od kiedy do kiedy takie byly montowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w BKP z 2005r nie miałem filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swojego paska to po ok. 2 m-c zapchał mi się ten nieszczęsny DPF nie pomogło również wypalenie bo filtr był tak zapchany że nie można było już nic zrobić a jedynie bawić się w regenerację.

Jako że autem jeździłem więcej po mieście a raz na tydzień robiłem trasy po ok 50 km mój mechanik zdiagnozował i zaproponował że wymiana na nowy filtr nic nie pomoże bo za jakiś czas przy takiej jeździe znów zapcha mi się filtr.

więc zdecydowałem się na manewr usunięcia tego filtra z mojego ropnika i zamontowanie katalizatora od benzyniaka w miejscu filtra i przeprogramowaniem komputera. cały koszt ok 1700 zł

 

Teraz jeżdżę już bez awaryjnie po mieście od ponad roku i żadnych problemów tylko co jakiś czas na 2 biegu muszę mocniej dodać gazu i z rury wydechowej wylatuje wielki bąk czarnej sadzy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zastanawiam się nad kupnem Passata B6 z 2008 r. Silnik 2.0 TDI na common railu (kod silnika CBAB). Mam problem z ustaleniem czy ma filtr cząstek stałych czy nie. Niestety wzrokowo tego nie ustaliłem podczas oględzin auta i mam tylko dane z naklejki z kodami wyposażenia z bagażnika. I tutaj mam problem nie ma tam ani kodu 7GG ani 0GG, które jak wyczytałem informują o tym czy filtr jest czy go nie ma. Jest tylko w tym miejscu taki dziwny kod 7MB. Gdzieś w opisach znalazłem, że oznacza to "Emission standard EU 4 plus". Czy ktoś z was wie może czy to oznacza, że jest dpf czy, że go nie ma?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad kupnem Passata B6 z 2008 r. Silnik 2.0 TDI na common railu (kod silnika CBAB). Mam problem z ustaleniem czy ma filtr cząstek stałych czy nie.

 

Każdy CR TDI w grupie VAG ma filtr DPF. Silniki te spełniają normę EURO5, która jest ciężka do osiągnięcia bez DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki bardzo za pomoc. Szkoda tylko że sprzedawca twierdzi, że nie ma DPFa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko że sprzedawca twierdzi, że nie ma DPFa...
Bo może go usunął. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności