Skocz do zawartości
marekmoleda

Czy ma filtr cząstek stałych DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie jak określć czy samochód posiada filtr cząstek stałych czy nie. Posiadam passata B6 1.9TDI 105KM 2006r. A to są nr jakie widnieją w książce

3C212

3C2121 PASSAT Lim. COMFO 77 KW

JCXL041 UQ fTDI SG5 BLS

XOABOACN8 GOC HJ7 JOL D3W

VOA 1AT 1GB - 5RQ 5SL TGO

- 3S0 8T2 QG1 8YL 8GV

1LH L02 0YB B07 7GG

Podobno po tych numerach dochodzi się czy jest ten filtr. Proszę o pomoc bo nie wiem jaki olej wlać do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam pytanie jak określć czy samochód posiada filtr cząstek stałych czy nie. Posiadam passata B6 1.9TDI 105KM 2006r. A to są nr jakie widnieją w książce

 

3C212

3C2121 PASSAT Lim. COMFO 77 KW

JCXL041 UQ fTDI SG5 BLS

 

XOABOACN8 GOC HJ7 JOL D3W

VOA 1AT 1GB - 5RQ 5SL TGO

- 3S0 8T2 QG1 8YL 8GV

1LH L02 0YB B07 7GG

 

Podobno po tych numerach dochodzi się czy jest ten filtr. Proszę o pomoc bo nie wiem jaki olej wlać do silnika.

 

Ten zaznaczony kod mówi o tym, że masz DPF. Poza tym na desce, przy włączonym zapłonie, powinna sie palić żółta kontrolka, taki prostokącik z kropkami w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, a tu masz trochę więcej na temat danych które podałeś

G0C	5-speed manual transmission 
HJ7	tires 215/55 R 16 97V xl 
J0L	battery 340 A (70 Ah) 
D3W	4-cyl. turbo diesel engine 1.9 L/77 kW TDI with pump-jet injection system base engine is T71 
V0A	tires w/o specification of tire brand 
1AT	electronic stabilization program (ESP) 
1GB	front shock absorption for rough-road design 
5RQ	outer right rear view mirror: convex 
5SL	outer left rear view mirror: non-spherical 
TG0	components for base engine, unit 03G.6 
3S0	without roof rails/roof load rack 
8T2	cruise control system (CCS) electronic 
QG1	service interval prolongation 
8YL	radio with CD player 
8GV	alternator 180A 
1LH	disc brakes, front 
L02	suspension range 02 
0YB	weight category rear axle weight range 2 
B07	type approval Sweden 
7GG	emissions concept EU 4 with particulate filter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Teraz już wiem, że mam filtr cząstek stałych a tym samym muszę wlać inny olej do silnika.

 

Dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eryk328e46

No wlasnie a jak jest faktycznie z tym dpf ,bo ogolnie to krazy opinia ze to tylko wiecej problemow i kosztow dla uzytkownikow.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo ogolnie to krazy opinia ze to tylko wiecej problemow i kosztow dla uzytkownikow.

 

Ale za to jaki plus dla ekologi....

 

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

 

I tylko ekologii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeżeli mam kod 0GG na wlepce w bagażniku to oznacza, że samochód posiada DPF? Przynajmniej od zawsze tak myślałem. Ostatnio zauważyłem, że w blokach pomiarowych silnika nie ma nic o tym filtrze. Czym się różni kod 7GG od 0GG?

 

Oto tłumaczenia kodów:

 

0GG = Emissions concept EU 4

7GG = Emissions concept EU4 DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie a jak jest faktycznie z tym dpf ,bo ogolnie to krazy opinia ze to tylko wiecej problemow i kosztow dla uzytkownikow

 

Jeśli jeździsz metodą 'taksówkarską' - czyli b.częste uruchamianie, jazda tylko w mieście na krótkich odcinkach to podejrzewam, że kłopoty z filtrem gwarantowane. Osobiście mam auto 2,5miesiąca 9200km i filtr nawet nie pisnął ;) Żadnych problemów ale robię trasy minimalnie 18km. Co parę dni wypada mi kawałek po A4 i tam w miarę możliwości przeganiam auto. Myślę że w ten sposób DPF jakoś przeżyje.

Czy ktoś wie w którym bloku pomiarowym jest odczyt stopnia zapchania filtra? (silnik CBBB). Jeśli się dowiem to będę próbował ocenić wpływ stylu jazdy na DPF. Mam Vaga ale bez dokumentacji tego silnika odczytywane wartości niewiele mówią.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eryk328e46

Odczyt zapchania filtra bedziesz mial na desce ,bo jak to sie stanie poinformuje Cie o tym kontrolka. Dobrze ze masz dluzsze oddcinki ,ale z tego co czytalem sa specjalne zalecenia jak wypalic go w czasie jazdy i nie chodzi wcale o dawanie w palnik ,ale o jazde w okreslonym zakresie obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odczyt zapchania filtra bedziesz mial na desce ,bo jak to sie stanie poinformuje Cie o tym kontrolka. Dobrze ze masz dluzsze oddcinki ,ale z tego co czytalem sa specjalne zalecenia jak wypalic go w czasie jazdy i nie chodzi wcale o dawanie w palnik ,ale o jazde w okreslonym zakresie obrotow.

 

Tyle to wiem ale mi chodzi o liniowy odczyt a kontrolka to już 'ostatni dzwonek'.

Określony zakres obrotów - wg instrukcji 1800-2500rpm mamy utrzymywać na 4lub 5 biegu żeby wyczyścić filtr już PO zapaleniu kontrolki. Jest to więc wypalanie aktywne - wspomagane przez ECU dodatkową dawką paliwa, natomiast wypalaniu samoistnemu pomaga raczej większe butowanie, żeby EGT było jak najwyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym się różni kod 7GG od 0GG?

 

Oto tłumaczenia kodów:

 

0GG = Emissions concept EU 4

7GG = Emissions concept EU4 DPF

 

Właśnie tymi trzema literami na końcu opisu: Dieselpartikelfilter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eryk328e46

Czyli kod 7GG to przeklety dpf , jak beda inne to swiety spokoj.

Edytowane przez eryk328e46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze 7GG to jest DPF, a 0GG brak DPF.

U siebie mam tylko kod 0GG i nie mam DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam w kodzie 0GG i nie mam filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rozumiem ze 7GG to jest DPF, a 0GG brak DPF

Dokładnie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że jeśli mam w Audi A4 2.0 TDI 140 KM silnik BRE wśród kodów na wklejce w książce 0GG to spoko, DPF-a nie mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz filtra DPF możesz to łatwo sprawdzić jak trochę pociągniesz silnik na obroty czy Ci coś zakopci. przy DPF nie ma nic a przy zwykłych TDI bez DPF zawsze coś tam wyleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, miałem z tym problem, bo silnik zalałem nieodpowiednim dla DPF olejem i bałem się, że się zapcha. Skoro jednak nie mam DPF to nie muszę się martwić. Miałem olej Castrol SLX 5W 30 (bezpopiołowy), a zalałem, trochę przez nieuwagę, EDGE'em 5W 40, o innej niż poprzedni specyfikacji, ale jeśli nie mam DPF to luz, mogę się bujać na tym EDGE'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki, to czy gdzieś można znaleźć takie rozszycie kodów jak podał ormowiec na początku tego wątku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności