Skocz do zawartości
r1278

Przegub wewnętrzny w pasacie B4 1,9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,Panowie mam pytanie odnośnie przegubu wewnętrznego od strony pasażera w pasacie B4 1,9TDI,na prostej jak i przy przyśpieszaniu mi stuka zajżałem do niego przez szpary i zauważyłem brak osłony na przegubie,półoś nie ma luzów.A teraz moje pytanie jak sie dostać do niego bo od strony silnika z góry wogóle go nie widać a od dołu jest wachacz i też dostęp utrudniony jak go wyjąć aby założyc osłone,ile czasu zajmie dobremu mechanikowi jego wymiana i jaki ewentualny koszt wymiany,za odpowiedz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć całą półoś, bo inaczej raczej nie dasz rady. Widziałem jak robił to mechanik w moim aucie, zajęło mu to ok. godziny. Aby wyąć półoś musisz odkręcić nakrętkę przegubu zewnętrznego, następnie sześć śrub, którymi przykręcony jest przegub do flanszy skrzyni biegów, wypiąć końcówkę drążka ze zwrotnicy, rozłączyć zwrotnicę na sworzniu wahacza, odciągnąć zwrotnicę, tak aby przegub wyszedł z piasty i półoś masz już na wierzchu. Teraz zdejmujesz przegub z półosi (o ile dobrze pamiętam to jest zabezpieczony pierścieniem sprężystym, który trzeba zdjąć), zakładasz nową osłonę i składasz w kolejności odwrotnej.

 

A, teraz mi się przypomniało, że mechanik okręcał też masę przeciwwibracyjną, bo utrudniała dostęp do przegubu.

Edytowane przez piter84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego jak ci stuka i długo jezdziłeś bez tej osłony gumowej to ten przegub nadaje sie do wymiany bo już będzie prawdopodobnie na wykończeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub napewno wymienie,co do wymiany to chodzi mi o to jak sie dostać do tych 6śrub i pózniej zbić przegób skoro tam niema gdzie ręki wsadzic bo to jak jest zmontowana półoś to wiem tylko nie wiem jak sie dostać do tych 6 śrub mocujących przegób wewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ściągnij koło i tamtędy dostaniesz się bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, który mi to robił miała bardzo długą przedłużkę i dodatkowo odkręcił ten klocek co jest przykręcony do belki silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 mechanior odkręcał mi przegub od flanszy długaśnym pokrętłem z odpowiednią końcówką, oczywiście po wypięciu mac'a z wahacza i wyjęciu końcówki zewnętrznego przegubu z piasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,czyli klucz lub przedłuzka odpowiedniej długości,wielkie dzięki za pomoc może się sam pokusze o jego wymiane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub już wymieniony,niezbędny był do tego kanał.Należało odkrecić osłone pod silnikiem następnie jest jedno miejsce gdzie można wsadzić klucz aby odkęcić 6 srub mocujących przegub wewnętrzny ,nastepnie dużą srube przy kole mocującą przegub zewnętrzny ,odchylić całą kolumnę na swozniu i wyjąć półoś,następnie wymiana starego na nowy i zamontowanie w samochodzie cała operacja zajeła dokładnie 65minut i kosztowała 50zł,natomiast przegub 170zł (spidana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę...

Mam pytanko co możecie mi powiedzieć o jakości tego produktu? Ma ktoś może namiary na jakieś inne firmy? Prosiłbym o numer przegubu wewnętrznego. Pozdrawiam. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj też wymieniałem przegub wewnętrzny (str pasażera) w moim b3 i kanał wcale nie jest potrzebny... Podniosłem auto z dwóch stron dość wysoko i położyłem się pod autem i dojście do śrub było. Wiadomo trzeba zdjąć osłonę pod silnikiem, ale w zwrotnicy nie trzeba nic odkręcać, da się odchylić ją tak na bok że przegub zewn wyjdzie. Co do wewn to odkręcałem po jednej śrubie: 1 śruba obrót półosią i następna itd. Ja u siebie mam już wszystkie przeguby nowe, zakładałem Metteli.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie sa objawy uszkodzonego przegubu wewnetrznego? U mnie mam taka sprawe ze podczas jazdy jak puszcze z gazu delikatnie nawet to mam takie zwolnienie jakby byl gdzies luz i jak chce przyspieszyc to musze z wyczuciem, bardzo delikatnie z gazem bo znowu szarpnie, czy to jest objaw uszkodzenia wewnetrznych? Wymienialem ostatnio zewnetrzny z lewej strony bo stukal i juz nic nie stuka ale wlasnie ciagle mam taki problem (objaw).

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy uszkodzeniu wewnętrznego przegubu czuć bicie w okolicy pedałów lub stóp pasażera.. u mnie tak waliło że aż bałem się jeździć... max 40km/h bo dalej aż kierownicą szarpało.. pozatym czasami klekocze "po przekątnej" czyli jewy przy skręcie w prawo prawy w lewo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pod uwage biore u siebie po przeczytaniu wielu postow ze to albo wina przegubow wewnetrznych lub poduszek pod silnikiem - macie jakis sposob jak skutecznie sprawdzic stan i ewentualny luz na przegubach wewnetrznych, bo luz tam zawsze jakis bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pusty parking pod "biedronką", koła do oporu w lewo i gwałtownie ruszyć, zrobić ze 2 kółka, potem do tyłu;

potem koła w prawo i to samo. Jak zastuka, zaklekocze to znaczy że uszkodzony.

Można też wejść pod autko i szarpać do góry i dołu jedną i drugą półosią i zobaczysz czy na którymś przegubie luz jest wyraźnie większy luz, co może znaczyć że jest uszkodzony i kwalifikuje się do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem wymieniłem już 4 przeguby z lewej strony . dodam ze mialem wymieniane amory z przodu. i wiem ze tzreba robic póżniej geometrię kół . czy to moze byc przyczyną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem wymieniłem już 4 przeguby z lewej strony . dodam ze mialem wymieniane amory z przodu. i wiem ze tzreba robic póżniej geometrię kół . czy to moze byc przyczyną .

 

zmobilizuj się i jeszcze raz napisz co zrobiłeś a jakie masz objawy bo tej papki nie sposób zrozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmobilizuj się i jeszcze raz napisz co zrobiłeś a jakie masz objawy bo tej papki nie sposób zrozumieć
kolega MATEUSZ dubluje posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kazdym razem przegub sie rozlatuje teraz załozyłem nowy i raz stuka raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za kazdym razem przegub sie rozlatuje teraz załozyłem nowy i raz stuka raz nie.
to sprawdź czy auto nie było bite w przód na ramie u dobrego blacharza (zgięte podłużnice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności