Skocz do zawartości
r1278

Przegub wewnętrzny w pasacie B4 1,9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym dyferencjale nie ma luzu (można sprawdzić łapiąc bezpośrednio za flansze)?

Ja w swoim dawnym B4 dopiero po wymianie dwóch miałem ciszę ale u mnie było takie charakterystyczne dudnienie przy przyspieszaniu. Co równie istotne - przy skręcaniu powinno się dać tam niebieski klej do gwintów, bo śruby tam lubią się odkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na flanszach nie ma, sztywne są.

Zazwyczaj przeguby skręcam na niebieską mordę i też jest ok, może za mało niebieska była wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem drugi przegub wewnętrzny.

Okazało się że lewy miał luz ale nie poprzeczny tylko obrotowy. Ciężko go było wyłapać z założoną półosią.

150km i na razie cisza, ale potrafiło już dłużej cicho siedzieć.

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jest dopuszczalny luz na łożysku w piaście?

Z tego co pamiętam to tam jest łożysko dwurzędowe i po odkręceniu nakrętki zewnętrznego przegubu na zewnętrznym łożysku jest wyczuwalny luz poprzeczny.

Jak się rusza piastą góra-dół to jest minimalny luz ale jakby wahliwy z czego wnioskuję że zewnętrzna bieżnia się wyrabia.

Wymieniać je od razu czy poczekać aż zacznie huczeć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czekać - taki stan może trwać dość długo, a nie wiadomo ile nowe łożysko wytrzyma. Jeśli zauważysz zmiany kierunku zależne od obciążenia (jak dla uszkodzonej tulei wahacza) to wtedy jego czas nadejdzie ale wtedy już raczej podgłaśnianie radia nie będzie pomagać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności