Skocz do zawartości
alex_id

dziwne wibracje i drżenie 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym sie gdzies chętnie spotkal :)

u mnie jest to samo ale slyszalem tez opinie ze 130 konne tak maja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie pochwalić :confused:że u mnie też są takie bjawy w przedziale 1400-1600 obr też jest słyszalny dziwny rezonans i drżenie ja wymienilem wszystkie zawieszki wydechu powyjmowałem wszystkie plastiki w komoże silnika(tzn te które można)i dalej to samo, jednak odnosze wrażenie że to wina wydechu może żeczywiście to plecionka, spotkałem się też z opinią że to wina EGR i można go zaślepić ja nie prubowałem jak tylko zrobi się ciepło to zabieram się za te odgłosy bo mnie doprowadzają do szału:634::634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pochwale ze wymienilem plecionke i znacznej poprawy nie widac....

moze przewrazliwiony jestem bo mialem benzyne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej007

witam..mam taki sam problem.Na wolnych obrotach nie zawsze ale czasami wchodzi w buczenie ,po dodaniu lekkiego gazu ustaje.Do tego dzisiaj jadąc na a4 przy prędkości 160 km auto drżało.Czy to może byc jedna przyczyna-tłumik i jego łącznik drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem ten lacznilk i nie pomoglo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia tylko dlaczego ten problem mają wszyscy szczęśliwi posiadacze 130 może żeczywiście te typy tak mają bo było by dziwne żeby u wszystkich wysiadło to samo nie miałem jeszcze możliwości pojeżdżenia innym żeby to sprawdzić i porównać(bo jak miałem to nie zwracalem na to uwagi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej007

Odnośnie dziwnego buczenia i drgań nie mam juz tego problemu.Byłem u mechanika i wstawil drugą plecionke na wysokości skrzyni biegów.Proszę uwierzyć że pomogło.Nic nie buczy w środku jak równiez przy 1500-2000 obrotów...nie to auto a koszt roboty razem z plecionka to 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skwaru

pisze się rzeczywiście a nie żeczywiście to forum passata a nie poloneza caro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego że czuwasz nad ortografią na tym forum od razu widać że jesteś z warszawy

 

---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

 

Panowie dzisiaj byłem na kanale i sprawdzaliśmy z kolegą co tak buczy wydaje mi się że umnie to na 99% plecionka jak przytrzymałem mocno rure koło skrzyni biegów to buczenie ustało , ale z tego co się orientuje to przyczyną zużycia plecionki są wywalone poduszki silnika ,może ktoś się orientuje ile i jakie tam idą no i pod skrzynie też i jaki może być orientacyjny koszt takich poduszek

A tu kolego to miałeś niezlego pomysla ja myśle czy by nie dołożyć jakiejś podwieszki na środku bo troszke duża ta odleglość między plecionką a środkowym tłumikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobik1

Do mojego dwie poduchy w ASO to koszt 720 zł.Do twojego to aż strach pytać.A podróby podobno nie zdają egzaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj bylem u tłumikarza i wstawiłem jeszcze jedną plecionke tak jak radzil kolega andrzej007,koledzy nareszcie przestalo buczeć i wibrować a koszt niewielki mnie to kosztowalo raptem 55zł( plecionka 35+ 20 robota)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedną plecionke tak jak radzil kolega andrzej007,

 

w ktorym dokladnie miejscu ja wstawiles? tuz za katalizatorem, jaka dlugosc tego łącznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też czekam na dokladną informację gdzie to wstawiłes....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj no kolego Skwaru jakies foto może, gdzie ta plecionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecionke dałem troche dłuższą niż tamta pierwsza, ja wstawiłem 55x150 fotek nie dam bo niemam jak wejść na kanał ale widzialem gdzie mi ją wspawał, tzn na wysokości skrzyni biegów ale myśle że tak dokońca to pewnie niema znaczenia 10cm w tą czy wtą ważne żeby byla na prostym odcinku a nie zagjęciu ale musicie mieć podwieszki tłumikow dobre bo wydech stal się troszke lużniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów szukałem na forum ale nie znalazłem,mam pytanie-kiedy moje autko chodzi na wolnych obrotach to czuć drgania kierownicy-czy to możliwe że u mnie są do wymniany poduszki??(1,9TDI 110Km)

Nigdzie nie znalazłem pożądnych konkretów w innych postach i was prosze o pomoc.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*skwaru* ale rozumiem że teraz masz 2 plecionki? jedna oryginalną, a drugą "nową" prostą pod skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów szukałem na forum ale nie znalazłem,mam pytanie-kiedy moje autko chodzi na wolnych obrotach to czuć drgania kierownicy-czy to możliwe że u mnie są do wymniany poduszki??(1,9TDI 110Km)

Nigdzie nie znalazłem pożądnych konkretów w innych postach i was prosze o pomoc.

Pozdrawiam!!!

mam to samo.

czytając forum, doszedłem do wniosku że to mogą być początki końca dwumasy...

ale wolałbym nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej są obie nawet tej pierwszej nie wymieniałem bo majster stwierdził że jest wpożądku a co oryginał to wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to samo.

czytając forum, doszedłem do wniosku że to mogą być początki końca dwumasy...

ale wolałbym nie :/

Kolego a co to są te DWUMASY??? i jaki jest koszt naprawy tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności