Skocz do zawartości
alex_id

dziwne wibracje i drżenie 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, musiałem przeoczyć. I tak kupiłem używkę, dam znać po montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może powodować takie drgania?

 

Podczas ruszania, w połowie sprzęgła:

 

https://clyp.it/bizlan0n

 

https://clyp.it/vu0zkv1a

 

Na postoju, na zimny silniku:

 

https://clyp.it/cgimcso3

 

Poduszki silnika, skrzyni, sprzęgło, dwumasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie drgania powodowała lewa lampa przednia. Na luzie i podczas ruszania szedł taki rezonans, że silnika nie było słychać.

Co pomogło? Pokrętłem od regulowania wysokości światła parę minut się pobawiłem i przeszło. Jak lampa była ustawiona na najwyższej pozycji to rezonowała. Wystarczy trochę obniżyć i się ułożyła.

 

U Ciebie kolego coś innego wibruje skoro tylko na zimnym, więc wyklucza to lampę ale jak ja swoją nagrywałem to brzmiało to prawie identyczne na nagraniu. Rezonans taki, że w środku nic nie było słychać tylko ten klosz zderzający się z czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za trop, sprawdzę i to, tym bardziej, że swego czasu wyciągałem jedną lampę. U mnie ewidentnie te drgania dochodzą z prawej strony. Jak rozgrzany to cisza na postoju i podczas ruszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :) Mam problem z passatem mojego taty. Chodzi o drżenia silnika które przenoszą się na karoserie, kierownice, gałkę zmiany biegów, fotele... Ogólnie na wszystko ;/ Passat B5 z 2005 roku, 130 Km. Mamy go od 2007 roku i do teraz nie wymienialiśmy nawet zawieszenia(jest w super stanie a przejechane ponad 230 tyś) od ostatniego roku wszystko się posypało( wymienione zostały wtryski, zregenerowane turbo, ostatnio dwumas, poduszki olejowe oryginalne) ogólnie chodzi perfekcyjnie, wkręca się idealnie, ma moc i wszystko by było super gdyby nie masaż drganiami. Denerwuje to bardzo podczas jazdy i już 7 mechaników... tak 7!!! się poddało :) jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o informacje. Dodam ze tłumik też został wymieniony bo to podobno bolączka passata. Brak sił :) Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszki zostały wymienione wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj czy z filtra powietrza nie wydobywa sie dudnienie baedziej niz w innych passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby dziwnych dzwiekow nie ma. a co to ma na celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dudnienie powietrza w dolocie. W trn sposob na ucho mozna wstepnie ocenic stan szklanek i walka. Jak cos jest nie tak to dudni i mocniej szarpie silnikiem

Mi sie znacznie wyciszylo po wymianie walka i szkalnek. Choc efekt sie mocno uwidocznil dopiero po wymianie oleju na 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych stuków, puków, syczenia nie słychać. Silnik pracuje idealnie równo, ma moc i niskie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie silnik drży/wibruje w przedziale 1900-2000,  bipy w normie, na wolnych minimalnie podszarpuje, dodam ze wibracje zauwazylem po wymianie zawieszenia, ale reki sobie nie dam uciac ze nie bylo tego wczesniej, mechanik mowi ze jest za luzny pasek rozrzadu, napinacz hydrauliczny sie konczy, czy to moze byc przyczyna? jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłeś cos z tym drżeniem?

ja mam auto bez napinacza hydraulicznego bo 2004 rok i poszarpuje mi silnik bez obciążenia w zakresie okolo 1800-2000 obr. przyszla mi myśl że moj silnik nie ma hydro tylko sprezynę.. może to jest źródełko wibracji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam problem taki że jak uruchomie auto na zimnym i na ciepłym to zaczyna wibrowac, napinacz wraz całym kolem itd wymienialem był spokój u góry, jeszcze mam napinacz jakiś pod spodem, posiadam na 2 paski, co mogę sprawdzić żeby nie miał bym wybracji silnik 110 km AFN Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. Mam taki problem z moim wiernym towarzyszem a mianowicie spadły obroty na postoju zawsze miałam na kreseczkę a teraz jest kilka milimetrów pod i to powoduje że trzęsie się silnik. Samochód był u fachowca od pomp wtryskowych okazało się że wszystko jest super. Pan do niczego się nie przyczepił jeśli chodzi o pompę. Filtr paliwa jest generalnie nowy Mahle, wszystko z autkiem jest okej tylko te obroty. Jak nic nie wymyślę będę musiała jechać do serwisu Boscha ? pan jeszcze powiedział i był zdziwiony że wszystkie rurki podciśnieniowe są w oryginalnym stanie nic nie grzebane ? Magiczny guzik jest ogrzewanie tylnej szyby ponieważ po włączeniu podnosi obroty i jak ręką odjął ?

Samochód jest w dobrym stanie jest przeglądniety dużo rzeczy wymienionych zadbany. Mogę jeszcze dodać że ma skrzynię automatyczną 4 biegową która też przez wiele lat nigdy mi nie zawiodła zmieniany jest olej i filtr co 50tys.

Co szanowni panowie mogę jeszcze sprawdzić żeby uniknąć serwisu ?

 

IMG_20200422_203148.jpg

Edytowane przez Karolka85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam taki problem gdy odpale auto nie zależnie czy zimny czy ciepły przez chwilę po odpaleniu buda nie drży a po 3 sekundach coś cyknie pod deską rozdzielczą i silnik zaczyna inaczej pracować i cała buda zaczyna drgać co to morze być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja ci się nie załącza czasem ?xD a konkretnie to kompresor klimy

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności