Skocz do zawartości
Gość Zygmunt

Spadek napięcia czy walnięty przekaźnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zygmunt

Witam

Koledzy mam takie pytanko jak załączam autko i zaplam światełka świecą mocno, jednak po pewnym czasie tak jakby nastąpił spadek napięcia i świeca ciemniej. Przed tym spadkiem napięcia czy czegoś z pod kierownicy jest odgłos pyknięcia jakby przekaźnika. Co to koledzy możę być? różnica jest duża w oświetleniu i fajnie jakby nonstop świeciło tak jasno. Co to może być

Dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi to wyglada na pobor mocy poprzez grzanie swiec i ten przekazniczek co pyka jest za to odpowiedzialny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygmunt

hm a możesz bardziej mi to przybliżyć jest to coś złego? cza świece wymienić czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy gdy pojezdzisz i pozniej po czasie odpalasz auto np,na cieplym silniku to sie dzieje to samo czy juz jest ok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zygmunt

jest ok normalnie już świecą (nie tak mocno) ale nie ma tego tyknięcia przekaźnika czy czegoś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem następujący :

w Passacie 1.8t APU sprzed liftu zregenerowałem alternator Valeo (90A), po regeneracji napięcie bez obciążenia, mierzone na alternatorze ok 14,1, na klemach koło 13,9-14. Po obciążeniu ( klima, światła wszystkie jakie się da, ogrzewanie szyby ) spada w okolice 12v, czasem nawet poniżej 12v, przy 2000 obr. napięcie dochodzi do 13,3-4. Na wolnych obrotach "dokładając" poszczególne odbiorniki napięcie stopniowo spada. Gościu od regeneracji twierdzi, że na stole probierczym, przy obciążeniu 90A napięcie spada max do 13,6... dał mi drugi, taki sam alternator po regeneracji i sytuacja jest taka sama. Właściwie przed regeneracją sytuacja wyglądała identycznie, podobno jedna z diód była nie do końca sprawna, ( ale jej wymiana nie za wiele wniosła). Gościu zasłania się słabym akumulatorem w aucie, choć moim zdaniem na pracującym silniku akumulator, za wiele nie wnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gada, oddaj mu ten alternator i niech Ci zwróci kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności