Skocz do zawartości
doktor80

Jakość tapicerki

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy. Chciałbym się dowiedzieć czy coś się dzieje u Was z tapicerką ? Auto mam od listopada. 109 tyś przebiegu jak kupiłem i wszystko wygląda ok, jedynie z tyłu delikatne plamki. Zakupiłem pokrowce ale tylko po to aby uchronić od jakiś przetarć i dlatego ciekaw jestem jak u Was sprawuje się oryginalna tapicerka po przejechaniu np. 200 tyś. W sumie chyba bardziej podoba mi się oryginalna tapicerka i może pokrowce jednak zdejmę a na lato wypiorę tapicerkę w jakieś firmie.

Dla porównania powiem, że u mojego ojca w firmie jest Fiat Ulyses - chyba 2 letnie auto, przebieg 70 tysięcy i siedzenia z boku z każdej strony poździerane są aż do gąbki! Normalnie porażka jak to zobaczyłem. Ja mam jeszcze Bravę 98 rok, przebieg ponad 130 tyś i wszystko wygląda ślicznie.

Edytowane przez doktor80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przebiegu 200 tyś. fotele jak nowe bez pokrowców tylko raz na jakiś czas trzeba je przeczyścić środkiem do czyszczenia tapicerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że materiały użyte do tapicerki w pasku są jednymi z wytrzymalszych na rynku, zarówno welur jak i zwykły materiał. Porównując do innych auta , vw odwalił kawał dobrej roboty. Welur nie nosi większych śladów zużycie nawet po przelataniu 3 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Może i bym je zostawił ale kurcze, strasznie się ściągają pomimo, że to do B5.

A jeszcze jedno. Jeśli oddam autko do "prania" to ileś to musi schnąc po wypraniu czy od razu można jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem golfa 4 SDI i przejechane ponad 350tkm siedzisko kierowcy super kierownica 4-ro ramienna takze super:p. Daje do myslenia przy zakupie uzywanego samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój samochodzik ma 280 000 przebiegu i tapicerka w kolorze szarym jasnym.Nigdy w samochodzie nie było palone.Tapicerka jak nowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

174 000 tapicerka w bardzo dobrym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 280kkm tapicerka w moim trendline w stnaie bardzo dobrym (tylko gąbka w lewym trzymaniu uda fotela kierowcy się powoli sypie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Może i bym je zostawił ale kurcze, strasznie się ściągają pomimo, że to do B5.

A jeszcze jedno. Jeśli oddam autko do "prania" to ileś to musi schnąc po wypraniu czy od razu można jeździć?

 

Ja jak prałem tapicerkę w wyspecjalizowanym zakładzie, to zostawiłem samochód na 24 godziny i jak odbierałem to już wszystko było suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jasna tapicerke + pokrowce z ASO (poprzedni wlasciciel zalozyl) + "malego mistrza" 2.5 roku... zostane przy pokrowcach ;)

stan tapicerki bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim passacie wymontowałem fotele i rozebrałem je zdejmując tapicerkę -materiał z nich powyjmowałem druty i wsadziłem do pralki wysuszyłem i założyłem czyściutkie i ładnie pachną. Moim zdaniem najlepszy sposób czyszczenia foteli tak samo zrobię z tylna kanapa tylko muszę znaleźć trochę czasu

Edytowane przez rybatb3
błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoim passacie wymontowałem fotele i rozebrałem je zdejmując tapicerkę -materiał z nich powyjmowałem druty i wsadziłem do pralki wysuszyłem i założyłem czyściutkie i ładnie pachną. Moim zdaniem najlepszy sposób czyszczenia foteli tak samo zrobię z tylna kanapa tylko muszę znaleźć trochę czasu

 

Tak jak kolega pisał zdjecie i wrzucenie do pralki to najlepszy pomysł, nigdy piorąc odkurzaczem nawet w wyspecjalizowanym zakładzie nie uzyskacie tego z piorąc w domowej pralce. Chwilka zabawy i fotele jak nowe! Ja po 290 000km miałem w zwykłej tapicerce dziurę na fotelu kierowcy na oparciu ale sobie poradziłem wszywając kawałki tego samego materiału, który wyciąłem z tylnej części oparcia w miejsce tego wstawiłem czarną skórę. A tak po za tym nie mogę narzekać na materiał użyty do produkcji ale po 290 000km miało prawo się coś przetrzeć.

 

Zamieszczam fotki

 

Świeżo po praniu jeszcze z dziurą

 

2ddce5cc518aa7acmed.jpg

 

f8a156cb30ff26f4med.jpg

 

Po założeniu na fotel z zaszytą dziurą

 

1832ca3d69c02344med.jpg

 

c1643ff58b678109med.jpg

 

d08ae35a4b3df0e2med.jpg

 

Tak to wygląda u mnie całą tapicerkę tak wyprałem przód i tylną kanapę

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega nawet ten samo odcień tapicerki posiada co ja:D

 

a mam pytanie kanapę tylną też prałeś? bo tam żeby zdjąć tapicerkę to sporo kółeczek trzeba rozgiąć- chodzi mi o siedzisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wonosi koszt takiego czyszczenia w zakładzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt prania w osobówce od ok.70zl. ale wszystko zależy od sprzętu,użytych środków chemicznych i umiejętności tego,który to ma robić.dobry odkurzacz wciągnie cały brud i siedzenia po robocie są prawie suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie kanapę tylną też prałeś? bo tam żeby zdjąć tapicerkę to sporo kółeczek trzeba rozgiąć- chodzi mi o siedzisko.

 

Tak tez prałem

 

No więc tak te wszystkie kółeczka trzeba poodginać i szczerze jest z tym trochę zabawy ale dla chcącego mieć czystą tapicerkę za koszt wody i proszku i satysfakcje to naprawdę nic trudnego. Po praniu mocujesz druty tak jak z przednimi naciągasz materiał i przekładasz wszystkie kółka i z powrotem cążkami je doginasz.

 

Zdjęcia poglądowe:

 

74642a89196af168med.jpg

 

20dd411f6e284abamed.jpg

 

f0681214f85ea45fmed.jpg

 

e4dab138b7872620med.jpg

 

83781f1f8f7e54ecmed.jpg

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności