Skocz do zawartości
Gość piotrek124

Wymiana klocków hamulcowych i płynu hamulcowego.

Rekomendowane odpowiedzi

interesuje mnie odpowietrzenie hamulcow jak to sie robi w b6 przy dsg, chce to zrobic ze wzgledu na wyciagniecie calych piast z amorami, troche plynu wycieklo, ale doleje i wlasnie kwestia odpowietrzenia w DSG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dopytac abym nic nie uszkodził. Po cofnięciu VCDS tłoczków cofam je dodatkowo ręcznie. Pytanie czy mogę je normalnie wcisnąć czy muszę je przy wciskaniu kręcić w którąś strone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wchodzi plynu hamulcowego do zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

wymieniając co dwa lata pozbywamy się szlamu z okolicy zacisków. a ten znacznie pogarsza parametry. trzy lata to max! można też zbadać płyn na zawartośc wody ale wspomniane wczesniej zanieczyszczenia pozostają. ja wymieniam zawsze co dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy dużej ilości wymienianych klocków polecam taki sprzęcik jak:

http://www.ccw-tools.com/product.asp?P_ID=

Testowałem i mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Lub jak ktoś chce to są wyspecjalizowane urządzonka z prostym menu do tego, np. http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=21&prodid=477

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregor_Szcz-n

:fajny Jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia klocków hamulcowych z przodu w CC bądź B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś schemat jak zdemontować te zaciski w tyle itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę mi powiedzieć na temat tego zacisku w tyle, komputer będę miał na dniach, koduje dane żeby się cofnął wyciągam stare klocki i tarcze zakładam nowe i już ? czy trzeba jeszcze posiadać przyrząd do cofania tłoczka czy wystarczy go tylko lekko wsunąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że nikt nie chce mi odp na pytania :] ok a wymiana płynu hamulcowego to taka sama procedura jak w samochodach bez ABS i ESP ?

ten płyn będzie dobry ? http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140505370270&ssPageName=ADME:X:eRTM:GB:1123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tłoczka to niestety (ale z tego co pamiętam) komp cofnie trochę a resztę trzeba samemu... i raczej bez przyrządu nie da rady.

 

a co do płynu i wymiany to polecam lekturę:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/1673-P%C5%82yn-hamulcowy-jaki-ile-jak-wymienia%C4%87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniałem klocki przód i tył. Z tyłu zaciągnąłem ręczny, zdjąłem koło, odpiąłem zasilanie silniczka od zacisku, podpiąłem mu 12V i odpuściłem w ten sposób, zmieniłem klocki, napięciem 12v zaciągnąłem, podpiąłem zasilanie i to samo z drugim. i wszystko śmiga jak należy;) Nie trzeba żadnego kodowania robić.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy VW ma jakiś "wzmocniony" płyn hamulcowy ?

Pamiętam ,że w Fordzie kupowałem płyn o podwyższonej temp. wrzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę powiedzcie mi czy tak samo się zmienia płyn hamulcowy jak w normalnych autach czy jakoś inaczej ? bo tutaj jest olej który " smaruję " od razu sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniał ktoś już płyn hamulcowy z systemem ABS/ESP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w ASO powiedzieli mi, ze powinienem zmienic klocki z tylu i z przodu, a juz najlepiej klocki i tarcze. Z ciekawosci poprosilem o wydrukowanie kosztow, i zaspiewali mi 1100 (600 material, 500 robocizna) heheh, c***ki *****e.

Wiec tak sobie mysle, zeby kupic sobie kloce ATE i samemu wymienic.

Zatem pytanie : odzie to srobic samemu? Mam VCDSa i podstawowe narzedzia w piwnicy - trzeba zlewac plyn hamulcowy? Jak w koncu jest z tym tlokiem - bo jedni posza, ze trzeba miec klucz, a inni, ze wytsraczy mocniej puknac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w koncu jest z tym tlokiem - bo jedni posza, ze trzeba miec klucz, a inni, ze wytsraczy mocniej puknac...

klucz musisz mieć bo go nie cofniesz inaczej a co do zmiany tarcz to musisz się zaopatrzyć w klucz torx żeby odkręcić uchwyt od zacisków bo inaczej nie wymienisz tarczy... ja tak się nabrałem kupowałem klucz i **** z Polski ściągać muszę... dokładnie chodzi o taki klucz http://www.jonnesway.pl/index.php?item=501 ja miałem 12 mm ale był za mały, zamówiłem 14 i 16 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA MAM PYTANKO

jakieś dwa miesiące temu wymieniłem klocki w swoim pasku i dziś po przejechaniu 15 stwierdziłem straszny smród spalonych klocków w tylnych kołach i bardzo mocno rozgrzane felgi, dodam, że cała wymiana i kalibracja klocków i tylnych tłoczków została przeprowadzona zgodnie z instrukcja i wszystko przebiegło poprawnie.

Wiem, że pewnie szczęki się nie cofają do końca, ale co może być tego przyczyną a może coś innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tą zmianą płynu hamulcowego ? normalnie jak w standardowym samochodzie ? czyli pedał, popuszczanie, zakręcanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak z tą zmianą płynu hamulcowego ? normalnie jak w standardowym samochodzie ? czyli pedał, popuszczanie, zakręcanie ?

 

Bylem w grudniu w PL za 90 zlotych wymienili mi plyn serwisie VW (robocizna+material)-czy warto babrac sie samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności