Skocz do zawartości
Gość piotrek124

Wymiana klocków hamulcowych i płynu hamulcowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Ok, już dobrze dobrze Audi A4 B8, A6 C6 i A8 D3 już to mają więc kolejny jest passat.

Tak do końca nie wiem co nazywasz laniem wody zarówno w temacie DPF jak i w tym temacie. Nic tu nie ma niestworzonego i niesamowitego czego by nie było już w autach koncernu VW. Również daleki jestem od lania wody, wolę nic nie pisać niż wymyślać wierutne bzdury. Otwórz się deko na wiedzę, nie ograniczaj się do poziomu B6 to zrozumiesz, że to co napisałem do tej pory wcale nie jest wyssane z palca. Ale jak mniemam do ciebie to nie trafi, a szydzić to potrafisz oj potrafisz...

I nie strasz jakąś kompanią, która to miałaby mnie wytropić bo nie wiesz z kim rozmawiasz, trochę szacunku i ogłady...

 

Mialo byc bez komenti ....

 

Lanie wody : to slowotok zachowujacy sie jak lana woda czyli dopasowujacy sie do sytuacji i szukajacy wyjscia z opresji za wszelka cene . Jednym slowem slowotok dopasowujacy sie do wszelakich przeszkod . Przesadne wybieganie w przyszlosc , bujanie w oblokach .Czasami lepiej robic niespodzianki niz klapac i rozczarowywac .

 

Wiesz o ile w DPF moze byc kszta prawdy ,to w klocach tylnych myliles sie . Ale w tym i tym obejmowales myslami B6 a nastepnie odstawiles na bok .

 

Mylic sie mozna ,oczywiscie ale jest to forum passata . Wiec nie dziw sie bo pisales ze w B6 jest to i to ,a sam widzisz ze okazalo sie ze jest tylko ale nie w B6 . Gdyby to nie wyszlo to tak by zostalo i nowi by czytali takie .....

 

Nie wnikam w twoje tajne inf .Obecnie mam B6 i tej wiedzy mi trzeba reszta mimo chodem .Wiesz moze za kilka stron tego postu twe informacje beda w realu w B7 tego nie wyklucze . Chodzilo mi oto ze obecnie B6 ta technologia nie dotyczy .

 

Ja wcale nie strasze ,podalem ci link do watku gdzie sprzedaja oryginalne czesci . Zas ty napisales ze http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1082585#post1082585 .

Wiec niech inni to ocenia kto kogo tu straszy . Ja napisalem tylko w odpowiedzi na twoje zamiary rozprawienia sie z tymi w tym dziale co sprzedaja oryginaly . Tyle ,oni sie znaja i stanowia zwarta pake i nic im nie narobisz .

 

 

To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich na wstepie jako nowy:) Mam pytanie jaki sprzet potrzebny do wymiany klockow tyl ? Niemam laptopa ale moge kupic jakis maly specjalnie do tego tylko co bedzie lepsze i co potrzebne? Moze jakis skaner Vag da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskich na wstepie jako nowy:) Mam pytanie jaki sprzet potrzebny do wymiany klockow tyl ? Niemam laptopa ale moge kupic jakis maly specjalnie do tego tylko co bedzie lepsze i co potrzebne? Moze jakis skaner Vag da rade?
klucz do kół i imbus 8 jeśli chodzi o paska b5/fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaner raczej nie da rady , jak sama nazwa wskazuje tylko skanuje . trzeba normalnego Vag-a . Są tacy co wymieniają klocki bez pomocy kompa . Poczytaj i na pewno znajdziesz odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

mam pytanie, zaniedługo dopadnie i mnie wymiana klocków na tyle,

czy do hamulca ręcznego służą te same klocki którymi samochód częściowo hamuje,

pytam bo zaciskając ręczny u mnie klocek się wogóle nie rusza.

?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich,

mam pytanie, zaniedługo dopadnie i mnie wymiana klocków na tyle,

czy do hamulca ręcznego służą te same klocki którymi samochód częściowo hamuje,

pytam bo zaciskając ręczny u mnie klocek się wogóle nie rusza.

?

Pozdrawiam :)

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe,

u mnie hamulec się zaciąga a klocek się wogóle nie rusza,

u was też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
to ciekawe,

u mnie hamulec się zaciąga a klocek się wogóle nie rusza,

u was też tak jest?

 

Ta bebna do recznego to w paskach nie ma . Te same klocki co tra w czasie jazdy ,kleszcza sie na tarczy jak wciskasz reczny .

 

Powiem tak ,ruch tam klocy jest raczej niewielki ,wiec mozesz niczego nie widziec . Nie lata to i tak ma byc bo by dzwonily kloce o tarcze ,jak reczny nie wcisniety to lekko kloce opieraja sie o tarcze ,natomiast jak zaciagniety to ruchu nie widac ale sila docisku jest napewno . Pomysl jakby kloce odchodzily od tarczy na 1,2 cm to przy depnieciu hamulca na drodze mogly by sie nie wyrobic na czas z powrotem. A tak sa blisko tylko bezsilne i troche lapia temp.

 

Jesli auto nie stacza ci sie na recznym to OK .

Mozesz tez podlewarowac tyl i zobaczyc z jakimi oporami obracaja sie kola tylne .

Jakby opory byly spore to fela po jezdzie goraca ,znaczy .

Mozesz tez posmarowac prowadnice zaciskow ,by zacisk ladnie chodzil ,a co zatym idzie kloce nie trzymaly sie kurczowo tarczy bez potrzeby .

 

Istotne jest to czy po zaciagnieciu recznego auto ani drgnie i odwrotnie .

 

No i z wlasnego doswiadczenia ,sprawdz kloce od wewnetrznej strony kol ,te wycieraja sie szybciej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i z wlasnego doswiadczenia ,sprawdz kloce od wewnetrznej strony kol ,te wycieraja sie szybciej .

To to już było widać po przednich, od zewnetrzenej strony mialy z 6mm a od wewnątrz z 2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
od zewnetrzenej strony mialy z 6mm a od wewnątrz z 2mm

 

Dokladnie cos takiego ,ale ja mialem 5 od zewnatrz i 4 cos .A od wewnatrz po 1 -2 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie klocków zamiast wpisywać "007" wpisz "006" i postępuj zgodnie z instrukcją, zaciski zaczną się zamykać.

 

Koledzy na pierwszej stronie jest instrukcja jak wymienić klocki. Moje pytanie do Was wszechwiedzących co kolega "adamq" miał na myśli pisząc "wpisz "006" i postępuj zgodnie z instrukcją" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulka80, chodzi o to, że 007 rozciąga zaciski aby można było wyjąć klocki, a 006 zamyka(ściąga) zaciski, żeby po wymianie klocków zniwelować ewentualną przestrzeń pomiędzy klockami, a zaciskiem. Krok po kroku jest napisane kilka postów wyżej. Dla Twojej wygody cytuję instrukcję wymiany płynu i klocków tył:

 

"Poluzować koła ,podnieś auto i zdjąć koła

Podpiąć Vaga i dalej kanał 53 ,temat 04 nastawy i tam wpisać adaptacje 007 poluzowanie zacisków,odkręcić śruby ,wyjąć stare klocki ,używając klucza do cofania tłoczków ,cofnąć je na tyle aby klocki nowe weszły,poskręcać wszystko z powrotem.

Na końec Vagiem kanał 53 ,temat 04 wpisać adaptacje 006-zaciskanie tłoczków.

Po tym wszystkim kanał 53 ,temat 04 ,adaptacja 010 test zacisków ,powinny się otworzyć i zamknąć trzy razy I to wszystko.

 

Przed rozpoczęciem:

 

-Włącz i wyłącz hamulec ręczny (musi być wyłączony podczas nastaw podstawowych - kontrolka hamulca ma się nie świecić),

-podłącz prostownik (żeby akumulator nie padł),

-zdejmij koła.

 

Następnie uruchom program diagnostyczny. Przykład dotyczy programu VAG-COM/VCDS z obsługą CAN. Wybierz:

 

-[53 - Hamulec postojowy] lub w angielskiej wersji [53 - Parking Brake],

-[Nastawy podstawowe - 04] lub [basic Settings - 04],

-wpisz w jednym z pól "007" (bez cudzysłowu) i kliknij na GO! lub IDŹ,

-kliknij na [ON/OFF/Next],

-po otworzeniu zacisków odczekaj jeszcze ok 1min. (nie wychodź z tej nastawy),

-po odczekaniu wybierz [Done, Go Back], lub [Gotowe, powrót],

-wybierz [Close Controller, Go Back - 06], lub [Zamknij połączenie, wróć - 06],

-po rozłączeniu ze sterownikiem (zamknięciu VAG-COMa) wyłącz zapłon, odłącz interfejs, wymień tylne klocki/tarcze (będzie do nich dostęp).

 

Po wymianie klocków zamiast wpisywać "007" wpisz "006" i postępuj zgodnie z instrukcją, zaciski zaczną się zamykać. Po poprawnym zamknięciu zacisków należy jeszcze skalibrować zaciski wpisując zamiast 007, 006 wartość "010". Zaciski otworzą się i zamkną trzy razy. Po tej operacji kontrolka hamulca ręcznego powinna przestać mrugać.

 

Opis wzięty ze strony twórcy programu VAG-COM, przetłumaczony przeze mnie, oryginał pod adresem:

 

http://wiki.ross-tech.com/index.php/..._Parking_Brake "

 

Teraz chyba jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
używając klucza do cofania tłoczków ,cofnąć je na tyle aby klocki nowe weszły

 

Mam VCDS'a i reszte narzędzi. Dzisiaj wymieniłem przód bez większych problemów bo tłoczek sie wciska i nie potrzebny jest komp a jak to sie ma do tylnego zacisku? Czy bez tego specjalnego klucza jest sens sie za to zabierać? Rozumiem ze tłoczek sie wkręca a nie wciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam VCDS'a i reszte narzędzi. Dzisiaj wymieniłem przód bez większych problemów bo tłoczek sie wciska i nie potrzebny jest komp a jak to sie ma do tylnego zacisku? Czy bez tego specjalnego klucza jest sens sie za to zabierać? Rozumiem ze tłoczek sie wkręca a nie wciska.

Kolego ta instrukacja powyzej jest właśnie do wymiany tylnych klocków tam jest elektryczny reczny i dlatego potrzebny jest vcds żeby wcisnąć tłoczek bo żadnym kluczem tego nie zrobisz nie uszkadzając mechanizmu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez charakterystyczny "gong" i włączoną kontrolkę zużytych okładzin hamulcowych mam już traumę.Takie objawy ujawniły się w moim paszczaku po wymianie klocków hamulcowych. Od kilku dni próbuję walczyć z tym "dziadostwem", ale póki co wygrywa przeciwnik. Koledzy - podpowiedzcie czy w nadkolu jest jeszcze jakaś kostka i w jaki sposób mogę się do niej dostać ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebny jest vcds żeby wcisnąć tłoczek bo żadnym kluczem tego nie zrobisz nie uszkadzając mechanizmu

 

to akurat wiem ale czy tłoczek schowa sie na tyle aby włożyć nowe klocki czy trzeba coś jeszcze robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to akurat wiem ale czy tłoczek schowa sie na tyle aby włożyć nowe klocki czy trzeba coś jeszcze robić?

Schowa się nic juz nie trzeba kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu klockow tylnich nie trzeba do nich zadnego kompa tylko troche pokombinowac :) zrobilem juz to 2 razy i zadna filozofia klucze torx i jedyne co trzeba zrobic to zdjac z zacisku silniczek elektryczny i wycofac tloczek kluczem torx wymiaru nie pamietam trzeba krecic w odwrotna strone do wskazowek zegara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności