Skocz do zawartości
Gość piotrek124

Wymiana klocków hamulcowych i płynu hamulcowego.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym sie chcial zapytac, mam cały ten komputerek diagnostyczny VAG5053. Czy ktoś sie tym posługiwał do wymiany klocków? Gdzie w jaką funkcje trzeba wejść i co nacisnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym sie chcial zapytac, mam cały ten komputerek diagnostyczny VAG5053. Czy ktoś sie tym posługiwał do wymiany klocków? Gdzie w jaką funkcje trzeba wejść i co nacisnąć?
w roczniku jaki masz w awarcie nie potrzeba VAG chyba że do skasowania błędu jeśli masz czujniki zużycia

w tych rocznikach tylko wymieniasz klocki a na tylne cylinderki potrzebujesz czegoś co wkręci z wciskiem tłoczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w roczniku jaki masz w awarcie nie potrzeba VAG chyba że do skasowania błędu jeśli masz czujniki zużycia

w tych rocznikach tylko wymieniasz klocki a na tylne cylinderki potrzebujesz czegoś co wkręci z wciskiem tłoczek

 

Niesugerować się tym co mam podane w opisie. Chodzi o passata B6 mojego ojca, dlatego też napisałem w tym dziale i w tym poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niesugerować się tym co mam podane w opisie. Chodzi o passata B6 mojego ojca, dlatego też napisałem w tym dziale i w tym poscie.
to przeczytaj wątek od początku a zwłaszcza drugi post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu niewiedziałem jak wygląda ten interfejs w tym "komputerku" posty czytałem wcześniej i pomogły mi w wymianie klocków. Interfejs tego urzadzenia diagnostycznego troszke sie różni od tego co w laptopie, ale ogólnie wszystko sie udało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dokładny typ VAG do PASSAT 1.9 TDI 2006 B6. Zbliża się wymiana klocków z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JOSELM530

Witam kolegow!

Mam pytanie, wymieniam klocki w passacie b6 mam Vag po zablokowaniu i odblokowaniu hamulca recznego wchodze w [53 hamulec postojowy]nastepnie w [Nastawy podstawowe i co wpisuje?czy mam wybrac numer 04 czy 007?Gdy wpisalem 04 nic sie nie dzialo co wpisac prosze o szczeglowy opis z gory dzekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pisal ktos na forum ze jak koncza sie klocki tylne to wyswietli sie to na MFA bo zbadaja to tloczki przez ich maxymalne wysuniecie . Powiem wam ze to chyba bujda . Wczoraj zobaczylem ze na tyle od strony tloczka (wewnetrzna ) klocek ma z 1 mm ,nie liczac blachy. A zgloszen na MFA brak , tymczasem od zewnatrz klocek ma z 4-5mm .

 

Zobaczylem to przy zmianie lata na zime , dotego posmarowalem na tyle prowadnice i lekko pociagnolem styk tarczy z piasta by po zimie nie walic mlotem w kolo .

 

 

Mam pytanie do tych co wymieniali na tyle klocki . Czy przed wymiana odbierali troche plynu ze zbiorniczka ? Bo normalnym jest ze jak sie zaklada nowe to tloczek sie cofa i plynu jest wtedy zawiele . Nie chcial bym by przy wymianie mi wywalilo go odpowietrznikiem i oblalo to i tamto . Ale nie wiem jak jest w B6 .Klocki obecnie ATE ,chyba dobre ?

 

Podpowiedzcie cos .

 

Pomylka klocki na tyle obecnie sa TRW.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do tych co wymieniali na tyle klocki . Czy przed wymiana odbierali troche plynu ze zbiorniczka ? Bo normalnym jest ze jak sie zaklada nowe to tloczek sie cofa i plynu jest wtedy zawiele . Nie chcial bym by przy wymianie mi wywalilo go odpowietrznikiem i oblalo to i tamto . Ale nie wiem jak jest w B6 .Klocki obecnie ATE ,chyba dobre ?

Jak u mnie były zmieniane klocki przód + tył nie było żadnego problemu z płynem; nikt go nie "odbierał" ze zbiorniczka i nic nie "wywaliło" przez odpowietrzenie... Ja zastosowałem na przód klocki ATE, a tył TRW (takie jak opuszcza fabrykę), ale na tył też może być ATE bardzo dobra firma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko,a mianowicie zabralem sie do wymiany klockow z tylu i postapilem jak procedura nakazuje przy otwieraniu niestety tloczek cofnal sie tylko troche nawet nie blisko na tyle zeby wsadzic nowe... jaka moze byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
panowie mam pytanko,a mianowicie zabralem sie do wymiany klockow z tylu i postapilem jak procedura nakazuje przy otwieraniu niestety tloczek cofnal sie tylko troche nawet nie blisko na tyle zeby wsadzic nowe... jaka moze byc tego przyczyna?

 

 

Przyczyny nie znam ,moze to normalne bo juz ktos o to pytal .

Zobacz w tym watku ,strona 1, post 14 i 15 odpowiedz dla ciebie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak u mnie były zmieniane klocki przód + tył nie było żadnego problemu z płynem; nikt go nie "odbierał" ze zbiorniczka i nic nie "wywaliło" przez odpowietrzenie...

 

 

A stan plynu w zbiorniczku miales pod MAX czy sporo mniej ?

 

Odpowietrzenie zbiorniczka mialem na mysli nie odpowietrzniki kol , ty tez tak ?

Nie mam lepszej foty , to sa takie male dziurki dwie w korku a pod kostka czujnika plynu .

STA67187.JPG

 

Znalazlem gdzie pisali ze tylne kloce maja czujnik i daja komunikat na MFA .

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=803187#post803187

Ale po tym poscie juz kilka osob pisalo ze jedyny sygnal to bylo tarcie blachy o tarcze . To bajka wymyslona ,zgadnijcie przez kogo ,przez pana z ASO ha ha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A stan plynu w zbiorniczku miales pod MAX czy sporo mniej ?

Na to pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, bo nie sprawdzałem stanu przed wymianą ;)

Odpowietrzenie zbiorniczka mialem na mysli nie odpowietrzniki kol , ty tez tak ?

Tak, ale jak już wcześniej napisałem nic nie było odpowietrzane, wymiana klocków i wszystko gotowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na to pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, bo nie sprawdzałem stanu przed wymianą

 

Jak plyn wymieniales w ASO to powinno byc pod max ,choc jak mi wymieniali to troche w upaly poszlo odpowietrznikiem zbiorniczka .Znaczy chyba zdziebko wiecej maszynka dala , ja jeszcze 10ml odessalem i juz bylo i jest OK.

 

Wiem ,stanu plynu raczej zobaczyc sie nie da (bez odkrecania korka ),podswietlalem zbiorniczek z roznych stron i nic nie widzialem . Jeszcze tylko od spodu i dolu nie podswietlalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiec juz po wymianie klocy.

 

I tak faktycznie trzeba wkrecac tloczki by wyjac stare/wsadzic nowe klocki ,nawet sporo .

STA68386.JPG

Co do plynu ,jesli jest go zbyt wiele to podswietlanie nic nie da bo granicy sie nie zobaczy (plyn pod samym korkiem). Jesli jest lekko pod max to widac bedzie dobrze.

Umnie odbieranie bylo konieczne ,okolo 3 strzykawek 15ml by bylo lekko pod MAX. Podczas recznego wkrecania tloczkow obserwowalem plyn ale ani drgnol .

STA68393.JPG

Warto posmarowac tez prowadnice zaciskow ,przy tej operacji .

Choc ja to robilem przy zmianie na zime ,bez zdejmowania zaciskow .Wystarczy strzykawka ,cienki przewod ,odchylic gumke wsadzic rurke i wciskac smar miedziany az sie pojawi na zewnatrz. Wiele tego tam nie wejdzie ,ale wystarczy .

STA68453.JPG

 

Oraz kilka innych wskazowek .

STA68375.JPG

STA68376.JPG

STA68377.JPG

STA68385.JPG

STA68391.JPG

STA68394.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Juz sie poprawiam ,sa tu .

Na przodzie mam klocki Jurid.

STA68462.JPG

No i gdzie ta informacja o konczacych sie klockach na MFA ,skoro klocek wyglada tak.

STA68415.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to z tyłu nie ma czujników więc i nie będzie informacji na MFA, zaś z przodu są czujniki i zapala się ostrzeżenie. Wyprobowane na własnej skórze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z tego co mi wiadomo to z tyłu nie ma czujników więc i nie będzie informacji na MFA, zaś z przodu są czujniki i zapala się ostrzeżenie. Wyprobowane na własnej skórze

 

 

Wiem wiem ,ale tu tak pisali http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=803187#post803187 .Poczytaj te brednie .

 

User78 tu zobacz .

STA68373.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności