Skocz do zawartości
Gość piotrek870918

oring na krućcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek870918

witam.mam problem z dostatniem oringu na obudowe termostatu w pasku b3.konkretnie to chodzi mi oring ktory uczelnia obudowe termostatu z kolankiem plastikowym i dalej waz gumowy i do chlodnicy.chcialem juz kupic caly ten kruciec bo kosztuje grosze.tylko ze znajduje w sklepie krućce bez oringu!!!!to jest tam oring stożkowymoz-screenshot.jpgmoz-screenshot-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci dokładnie chodzi :?: Króciec jest gdzie indziej i termostat jest gdzie indziej.

Dziwny ten sklep, skoro mają nowe króćce a nie mają oringów. W każdym sklepie, no jak widać nie w każdym, ale powinienes dostac taki oring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek870918

wyslal bym ci fotke tego ale niewiem jak tu wrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak kolega wzrucił jakąś fotkę a nie jakiś odnośnik do dysku C. To by napewno pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ETKI to jest pierścień uszczelniający, numer oryg. 038 121 119 B

Podjedź do jakiegoś ASO jak masz niedaleko, pewnie kosztuje ze 2 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek870918

pewnie kosztuje tyle.tylko nigdzie go nie moge zdobyc.a mozesz mi pokazac zdjecie tego pierscienia???bo to musi byc tam stożkowy albo prostokątny.nawet z krućcami nie sprzedaja ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie mam tylko rysunek, ale on Ci za dużo nie podpowie. Poprostu namalowane kółko i na moje oko nie jest stożkowe czy jakieś prostokątne.

Hmmm..... prostokątne kółko? :rolleyes: No nie ważne......:D

W każdym razie byłeś w ASO? Jak nie ma na miejscu to pewnie na 2-gi dzień by Ci przywieźli. Pytałeś w ASO czy tylko po zwykłych sklepikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek870918

narazie biegalem po sklepach bo myslalem ze to jest normalna rzecz do kupienia. a inter-cars nie jest wcale takim malym sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w intercarsie już sie nieraz pytałem o coś, to zawsze było ale na jutro dopiero. Juz nie wspomne że jak chciałem coś z jakiejś firmy/marki mnie interesującej, to odpowiedz była jedna - nie ma, bedzie jutro, ale tylko 4-max lub topran.

A takie rzeczy jak sworznie czy tuleje to idzie dostać wszędzie, ale już nowe śruby do nich to tylko w ASO. Przynajmniej u mnie w okolicy tak jest z tymi sklepami.

Więc koszt takich pierdół to groszowe sprawy, a przynajmniej nie tracisz czasu na zjeżdżenie całego miasta i wiesz że masz oryginał, bo wkońcu z ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek870918

znalazlem ten kruciec w katalogu febiego i na zdjecu nie ma doloczonego oringu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli że oring jest w przekroju stożkowy, lub prostokątny? Bo Czas mu dokopał, a obciążenia mechaniczne i termiczne poprawiły. Gdy go zakładali w fabryce miał przekrój okrągły. Wyciąg to bziańco na miarę i idź do pierwszego lepszego sklepu z częściami do Żuka, Syreny, ciężarówek, traktorów, lub innych motopomp:) Facet w kufajce dobierze ci taki gadżet w minutę, wybecalujesz fafdziesiąt groszy + VAT i z króćca nie będzie popuszczać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość peptollah

nie ma tam żadnego stożkowego oringu zrób tak jak ci pisze aardvark i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Passerotti tak jak Damian88 jak masz stary oring to na pewno ci dopasują, zawsze u nich kupuje takie rzeczy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oring nie jest żaden stożkowy tylko orgągły, ze starości odszktałca się i przekrój przypomina trójkąt. nowy oring dostaniesz w komplecie z nowym termostatem wahlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy oring dostaniesz w komplecie z nowym termostatem wahlera

Zgadza się, zapomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazlem ten kruciec w katalogu febiego i na zdjecu nie ma doloczonego oringu

Tak to wygląda w naturze :

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=2682&d=1210948998

na zdjęciu części po demontażu, oring ma przekrój okrągły i jest w komplecie z termostatem Wahler jak napisał kolega ormowiec.

Kupiłeś nową obudowę termostatu, czy próbujesz uszczelnić starą? W moim przypadku "fachowcy", którzy grzebali przy silniku i wymieniali płyn w układzie chłodzenia tak dokręcili dwie śruby mocujące obudowę termostatu, że była zdeformowana do tego stopnia gdzie nawet 10 pierścieni by jej nie uszczelniło. Kupiłem nową obudowę pierścień uszczelniający- oring miałem razem z termostatem, poskładałem wszystko tym razem sam i przestał wyciekać płyn z układu chłodzenia..

Edytowane przez kajaru
dodanie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek870918

no mechanicy tylko nie chodzi o oring przy termostacie tylko oring na wlocie do obudowy termostatu.i jest on stożkowy.i jest on nie do kupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności